Innogy przejął lidera rynku PV i magazynowania energii

Innogy przejął lidera rynku PV i magazynowania energii
Fot. Belectric
REKLAMA

Niemiecki koncern energetyczny Innogy informuje o przejęciu niemieckiej firmy Belectric specjalizującej się w budowie przemysłowych farm fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii. Przejęcie zostało uzgodnione w sierpniu ubiegłego roku, a teraz zostało sfinalizowane.

Innogy wraz z Belectric mają projektować, instalować i zarządzać dużymi farmami fotowoltaicznymi. Belectric będzie nadal realizować kontrakty w obszarach EPC i O&M. Ponadto dzięki przejęciu, innogy nabędzie kompetencje w obszarze magazynów energii, których budową zajmuje się Belectric.

Innogy nie podaje ceny transakcji, informując jedynie o wartości kilkudziesięciu milionów euro.

Wraz z przejęciem Belectric innogy jest teraz na idealnej pozycji, aby z sukcesami realizować projekty dużych farm fotowoltaicznych w Europie i innych regionach – komentuje Peter Terium, CEO niemieckiego koncernu.

Belectric to jeden z największych na świecie deweloperów w sektorze OZE. Niemiecka firma zbudowała do tej pory ponad 280 przemysłowych farm fotowoltaicznych i dachowych systemów PV, których łączna moc przekracza 1,5 GW. Dodatkowo Belectric odpowiada za utrzymanie farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 1 GW.

– Przejęcie Belectric Solar & Battery czyni innogy międzynarodowym graczem na rynku przemysłowych farm fotowoltaicznych i technologii magazynowania energii, co jest całkowicie zgodne ze strategią korporacyjną innogy. Te technologie wnoszą ważny wkład w ekspansję zdecentralizowanego systemu energetycznego opartego na źródłach odnawialnych – czytamy w komunikacie innogy.

Spółka innogy (wcześniej RWE) funkcjonuje pod tą nazwą zaledwie od kilku miesięcy. W ramach nowej strategii innogy ma się skupić na usługach sieciowych, dystrybucji i odnawialnych źródłach energii.

RWE zmieniło nazwę na innogy także w przypadku polskiej spółki niemieckiego koncernu. Innogy Polska w październiku 2016 r. przejęło 50 proc. + 1 udziałów spółki z branży fotowoltaicznej Foton Technik, zajmującej się sprzedażą i instalacją fotowoltaiki dla gospodarstw domowych, gospodarstw rolnych, małych i średnich firm oraz jednostek samorządu terytorialnego.

 Akwizycja Foton Technik jest ważnym elementem rozwoju naszej oferty fotowoltaicznej na polskim rynku – komentował przejęcie Foton Technik Filip Thon, prezes innogy Polska. – Wierzymy w to, że mniejsze, prężne organizacje są w stanie na zasadach „rapid prototyping” tworzyć elastyczne oferty, dopasowane do potrzeb klienta i w ten sposób naturalnie powiększyć naszą obecność na rynku.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Wydzierżawię

Wydzierżawię grunty pod PV, grunty klasy VI, woj kujawsko-pomorskie, możliwość dzierżawy od 2 do 10 czytaj dalej...

TIER 1 panele 265-275W do dużych projektów od 0,35 EUR/W

ASAT Sp. z o.o. (autoryzowany dystrybutor Canadian Solar, BYD, SHARP) oferuje dostawę paneli 260-27 czytaj dalej...

Nowe inwertery PV 10kW Pairan 2 lata gwarancji 3200PLN brutto

Nowe inwertery PV 10kW Pairan Produkcja niemiecka 2 lata polskiej gwarancji w cenie 3200PLN bru czytaj dalej...

Sprzedam projekty PV z WZ

Sprzedam prawa dzierżawy do działek z wydanymi warunkami zabudowy pod fermy fotowoltaiczne o różnych czytaj dalej...