Columbus: 34 tys. instalacji fotowoltaicznych do 2020

Columbus: 34 tys. instalacji fotowoltaicznych do 2020
Fot. Columbus Energy
REKLAMA

Columbus Energy S.A. dokonał aktualizacji strategii rozwoju na lata 2016-2020 i przedstawiła nowe prognozy finansowe. Do końca 2020 r. spółka zamierza zrealizować łącznie 34 tys. instalacji fotowoltaicznych, a ponadto zamierza poszerzyć swoją ofertę o produkt związany z termomodernizacją.

Columbus tłumaczy, że zmiana wynika przede wszystkim z „wejścia przez spółkę w decydujący etap negocjacji z instytucjami finansowymi oraz pozytywnej weryfikacji wskaźników sprzedażowych nowego produktu”.

W grudniu 2016 r. Columbus podpisał list intencyjny z Nest Bank S.A. oraz ze spółką zależną Columbus Energy Finanse Sp. z o.o., który ma stanowić rozpoczęcie prac zmierzających do zawarcia umowy o współpracy w zakresie zarówno odkupu wierzytelności klientów z tytułu sprzedanych "Abonamentów na Słońce", jak i ich bezpośredniego finansowania.

Columbus informował, że udostępnione przez ten bank finansowanie ma pozwolić Columbus Energy na montaż 10 tys. instalacji fotowoltaicznych rocznie i generowanie przychodów na poziomie 200 mln zł.

Spółka informuje teraz, że przesunęła realizację „masowego” montażu instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego na 2017 r. oraz wprowadzi do swojej oferty dla klientów indywidualnych nowy produkt o nazwie „Termomodernizacja wraz z finansowaniem”.

Zarząd Columbus Energy S.A. podaje, że chce zbudować potencjał sprzedażowy oraz zasobów niezbędnych do realizacji 10 tys. instalacji fotowoltaicznych rocznie i osiągniecia ponad 55 mln zł zysku netto w 2019 r. oraz 70 mln zł zysku netto w 2020 r.

Do 2020 r. spółka planuje sprzedać i zamontować w ramach oferty „Abonament na słońce” w latach 2016-2020 ponad 34 tys., a do 2022 r. ponad 60 tys. instalacji fotowoltaicznych. Taka skala instalacji ma pozwolić spółce w generowaniu od 2020 r. zysku netto w wysokości 70 mln zł rocznie.

Wcześniej spółka podawała, że w okresie do 2022 r. planuje montażu 50 tys. systemów fotowoltaicznych.

Rynek konsumencki odpowiedział bardzo pozytywnie na propozycję montażu instalacji fotowoltaicznych w abonamencie, szczególnie po modyfikacji oferty produktowej z października ub. roku. Aktualnie spółka będzie mocno inwestować w poszerzanie zasobów sprzedażowych oraz pracować nad wizerunkiem i rozpoznawalnością marki Columbus Energy. Dzięki podpisaniu listu intencyjnego z Nest Bank S.A. wierzymy, że jest bardzo blisko, aby rozpocząć masowy montaż instalacji i pracować już tylko nad skalą biznesu. Założenia strategii są realne, a wszystko będzie zależeć od determinacji zespołu, efektywności skalowania biznesu, skutecznej sekurytyzacji należności oraz wdrażania nowych i coraz lepszych instrumentów finansowych – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

W ramach oferty "Abonament na Słońce” klienci Columbus Energy S.A. będą mogli spłacać inwestycję w instalację fotowoltaiczną w formie comiesięcznych opłat sięgających 119 zł w przypadku instalacji o mocy 2,6 kWp. Do tego zostanie doliczona jednorazowa opłata instalacyjna w wysokości 1900 zł. W przypadku instalacji o mocy 3,9 kWp lub 6 kWp miesięczny abonament ma wynosić odpowiednio 169 zł lub 259 zł, przy jednakowej opłacie instalacyjnej w wysokości 1900 zł.

Spółka podawała w raporcie za III kwartał 2016 r., że podpisuje obecnie miesięcznie około 200 umów abonamentowych, a w celu pozyskania środków na realizację kolejnych umów ma posłużyć się finansowaniem pomostowym w formie emisji akcji na kwotę do 10,5 mln zł. Realizacja emisji miałaby się odbyć do końca br.

Przychody netto Columbus Energy w III kwartale wyniosły 2,426 mln zł, a w okresie od stycznia do końca września 2016 r. – 4,92 mln zł. Koszty z działalności operacyjnej wyniosły natomiast odpowiednio 2,341 mln zł i 4,712 mln zł. Natomiast zysk netto w ostatnim kwartale wyniósł 25,7 tys. zł, a w pierwszych trzech kwartałach br. – 80,25 tys. zł.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (15)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
AndrzejSAT |
Dawno nie widziałem takiego bicia piany. Patrząc na aktualne przychody jest to raczej małe przedsiębiorstwo, w dodatku "nieotluszczone" finansowo na wypadek wystąpienia jakichkolwiek problemów na rynku.. A tych w Polsce mamy aż nadto. Nie wróżę zatem sukcesu w realizacji tak ambitnych planów.
James |
Oni zakłamują rzeczywistość lepiej niż nasza władza. Jarek mógłby się od was uczyć.
lol |
lol, zysk 80 tys z przychodu prawie 5mln.
gość |
Dla instalacji 2,6 kW roczny uzysk energii wyniesie ok. 2600kWh. Roczny koszt abonamentu + opłaty instalacyjnej (119*12 m-cy) + (1900/15lat) = 1554,67 zł. Czyli koszty dzielimy koszty przez uzysk energii i mamy koszt wytworzenia 1kWh wynoszący 0,60 zł. Czyli za wyprodukowanie 1kWh klient który będzie cieszył się abonamentem będzie płacił ok. 0,60 zł + koszty corocznej waloryzacji 4,99% w górę (czyli 1 rok 0,60, 2 rok 0,63, 3 rok 0,66, 4 rok 0,69 itd ... ). System abonamentowy to taka rozproszona farma fotowoltaiczna, gwarantująca stałe przychody firmie przez 15 lat, ale z tym plusem, bo niezależnie od tego czy instalacja będzie pracować sprawnie czy nie, bez kosztów obsługi ... no istny miód :D ... nie wierzę, że ciężar serwisowania i przeglądów instalacji nie spadnie na klienta. Przeca to lepsze od systemu aukcyjnego i śmiesznych stawek referencyjnych ...
Myśl |
Już widzę płacz po 5 latach tych naiwniaków którzy niedoczytają umowy i nie policzą sobie ile tak naprawdę zapłacą za tą instalację. Będzie jak z frankowiczami trzeba im będzie pomagać z budżetu bo oni czegoś tam niewiedzieli
Błażej |
Widzę że niestety im się wszystko rozjezdza, będą od wszystkiego i do niczego. Szkoda
uwaga_fotowoltaika |
to tyko "PROPAGANDA MARKETINGOWA". Obiecują tyko "złote góry" a rzeczywistość jest zupełnie inna... Ja już się o tym przekonałem. Firma bez doświadczenia i referencji , co widać w przychodach SPółki. Szukają Jeleni na pompowanie bańki mydlanej. Obawiam się że rośnie nam firma PV na styl "AMBER GOLD".....
IXI |
Przerabiałem Columbusa u siebie. Zaprosiłem nawet od nich konsultanta. Wszystko przez to, iż z początku nie wiedziałem nic o rocznej waloryzacji odsetek na poziomie 4,99%. Bez tego jakoś jeszcze można by wyjść w skali 15 lat) na zero. Z waloryzacją ewentualny "zysk" możesz mieć jedynie w pierwszych 2 latach, a potem to tylko strata. Taniej wychodzi komercyjny kredyt, nawet dwukrotnie taniej.
IXI |
A tak przy okazji zwracaj uwage na następujący cytat z artykułu: "Spółka informuje teraz, że przesunęła realizację „masowego” montażu instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego na 2017 r." Gdyby Spółce interes szedł dobrze w tym roku, nie musiałaby nic ze swoich planów "masowego montażu instalacji" przesuwać na lata następne. Polacy potrafią liczyć.
kaja |
to jest firma która sprzedaje tylko kredyt ładnie opakowany w fotowoltaikę ale na bardzo kiepskich warunkach - taniej wziąść komercyjny kredyt w banku
Hack |
Marzenia ściętej głowy
gość |
No i jak to jest, że taki podmiot sobie pięknie funkcjonuje, ogłasza jawnie, że chce szturmem zdobyć rynek, przedstawia swoją mało realną ofertę i wizje na forach zupełnie oficjalnie i jawnie, nie działa w ukryciu i każdy może wyciągnąć wniosek jaki temu przyświeca zamiar. I to bazując tylko na ogólnych danych nie wdając się w szczegółowe zapisy umowy. Fascynujące jak ten świat pozwala na takie praktyki.
Aga |
Super, im więcej instalacji fotowoltaicznych tym lepiej dla nas wszystkich
IXI |
@gość - Czynią tak, jak każdy biznesmen; grają pozorami, udają, by być bardziej wiarygodnym. Na przykład, jak przyjadą do ciebie kontrachenci: jeden nowym drogim samochodem, drugi zdezelowanym wieśwagenem, komu zaufasz? Tak jest w biznesie. Nie ważne, ile masz pieniędzy w portfelu (bo to ciężko sprawdzić), ważne na jakiego bogacza wyglądasz. Tak jest m.in. z Columbus Energy. Robią szum wokół siebie.
TTT |
Panowie z CE liczydła wam się popsuły. Z ok 5 mln przychodu robicie rocznie niecałe 100 zł zysku .....WOW !!!!!????? Powodzenia w szukaniu frajerów na akcje . Moim zdaniem już powinny was kontrolować wszystkie służby . Bijecie tylko pianę aby ściągnąć kasę naiwnych inwestorów a do tego wasi handlowcy przechwalają się, że współpracujecie z Kościołem ....tak naprawdę oszukując Kościół i obiecując dotacje 85% przy cenie 8000 zł /kWp ..... radzę doszkolić się z zakresu RPO ....jeśli tylko wiecie co oznacza ten skrót :)

Giełda OZE

Wydzierżawię działkę ok 3 ha

Wydzierżawię działkę pod farmy fotowoltaiczne PV (ok 3 ha). Lokalizacja woj. Mazowieckie/Podlasie. czytaj dalej...

Pompa ciepła All in one 3-12,4 kW

Najciekawsza z naszej oferty pompa ciepła ,z racji na rozwiązanie techniczne Cena netto /sztuka 9 czytaj dalej...

Analiza opłacalności farm PV – 385 za 1 MWh w aukcji jesień 2018 – czy to się opłaca ?

Czy Wiesz jaki wpływ na opłacalność farmy fotowoltaicznej ma limit pomocy publicznej, czy cena 385 z czytaj dalej...

1 MW na gotowo od 650.000,00 € / 2.790.000,00 PLN

Z nasza firma budowa instalacji PV o mocy od 1MW kosztuje 650.000,00 €. Zapraszamy do wspolpracy : czytaj dalej...