Raport "Perspektywy fotowoltaiki w Polsce"

Raport "Perspektywy fotowoltaiki w Polsce"
Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Raport "Perspektywy fotowoltaiki w Polsce 2015" to ponad 110-stronnicowy poradnik nt. inwestycji w instalacje fotowoltaiczne (PV) przygotowany z myślą o inwestorach zainteresowanych realizacją inwestycji w PV oraz działalnością na polskim rynku fotowoltaicznym. Daną wersję raportu, w części miesięcznych i rocznych analiz nasłonecznienia oraz uzysków energii, a także prognoz przychodów, dostosowujemy do założeń nt. miejscowości i mocy instalacji PV wskazanych przez klienta. 

Raport „Perspektywy fotowoltaiki w Polsce 2015” przygotowaliśmy z myślą o inwestorach zainteresowanych  udziałem w tworzącym się w Polsce rynku fotowoltaicznym. Raport stanowi szczegółową kompilację wiedzy na temat inwestycji w branży fotowoltaicznej, w tym w zakresie regulacji prawnych istotnych dla podmiotów zainteresowanych udziałem w rynku fotowoltaicznym oraz prognoz finansowych inwestycji w systemy fotowoltaiczne, które dopasowujemy w każdej indywidualnej wersji raportu do potrzeb i wskazówek klienta.

Treść raportu jest zaktualizowana do najnowszych zmian w Prawie energetycznym oraz do założeń nowego systemu wsparcia wpisanego do ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), która została uchwalona przez parlament i podpisana przez prezydenta w I kwartale 2015 r. Część raportu poświęcona miesięcznym i rocznym prognozom nasłonecznienia i uzysków energii jest dostosowywana każdorazowo do wymagań klienta, w tym do wartości nasłonecznienia i możliwych uzysków energii w dowolnej lokalizacji na terenie Polski i w dowolnej konfiguracji wielkości i parametrów ustawienia planowanych instalacji fotowoltaicznych. Na tej podstawie pokazujemy w raporcie prognozy przychodów, które można osiągnąć z inwestycji w konkretne systemy fotowoltaiczne. Raport przedstawia też informacje na temat możliwych źródeł dofinansowania oraz ich zasad, a także analizę kosztów inwestycji na poziomie inwestycyjnym i operacyjnym, zasady szacowania przychodów w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej, statusu inwestora czy sposobu i terminu jej uruchomienia. Raport przybliża ponadto regulacje istotne dla inwestora na etapie przygotowania projektu, w tym procedury i decyzje niezbędne do wybudowania instalacji fotowoltaicznych.

Regulacje w zakresie energetyki odnawialnej w ramach ustawy o OZE stwarzają nowy bodziec do rozwoju technologii fotowoltaicznych w Polsce. Okazje biznesowe stwarza też ewolucja globalnej branży fotowoltaicznej, w której mamy do czynienia ze zmianą zastosowania elektrowni fotowoltaicznych – z systemów korzystających z wysokich dopłat do sprzedaży energii i nastawionych na wyłączną sprzedaż energii do sieci – do instalacji fotowoltaicznych, które coraz częściej wykorzystuje się do produkcji energii na własny użytek, w celu generowania oszczędności na energii niezakupionej z sieci, a także w celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi wzrostami cen energii w przyszłości. W kolejnych latach będziemy świadkami ewolucji branży PV polegającej na odejściu od wysokich dopłat i na urynkawianiu się technologii fotowoltaicznych, co stwarza rynek m.in. na rozwiązania z zakresu inteligentnych sieci czy magazynów energii, których zastosowanie może uniezależnić właścicieli elektrowni fotowoltaicznych od zewnętrznych dostaw energii oraz przyczynić się do szybszego rozwoju sektora fotowoltaicznego. Aktualne trendy i perspektywy rozwoju rozwiązań dla PV omawiamy w części raportu poświęconej kosztom poszczególnych technologii mających zastosowanie w fotowoltaice.

Mamy nadzieję, że raport „Perspektywy fotowoltaiki w Polsce 2015” dostarczy Państwu niezbędnych informacji, które pomogą w ocenie planów związanych z dopiero powstającym w naszym kraju rynkiem fotowoltaicznym. Zachęcamy do lektury raportu i wykorzystania wiedzy, którą zebraliśmy z myślą o osobach i firmach zainteresowanych skorzystaniem z okazji biznesowych, które tworzy rynek fotowoltaiczny w Polsce. 

SPIS TREŚCI RAPORTU "PERSPEKTYWY FOTOWOLTAIKI W POLSCE 2015" (PDF)

Rozdziały w części podatkowej Raportu (7-11) zostały przygotowane we współpracy z kancelarią podatkową ADVICERO TAX. 
Informacje w części analiz (rozdziały 19-24) dostosujemy do konkretnych potrzeb klienta - w tym w zakresie rocznych i miesięcznych danych nasłonecznienia/uzysku energii, a także rocznych prognoz przychodów w wersji dla obecnego i przyszłego systemu wsparcia dla OZE obowiązującego dla instalacji uruchomionych po 1 stycznia 2016 r - dla wskazanych przez klienta miejscowości na terenie Polski oraz na podstawie podanej wielkości systemu fotowoltaicznego. 

Raport "Perspektywy fotowoltaiki w Polsce" tworzymy od 2012 r., a od tego czasu zakupiło go już ponad 400 osób i firm zainteresowanych działalnością na rynku fotowoltaicznym. Zgodnie z obietnicą daną naszym dotychczasowym klientom, wersję raportu na 2015 r., uwzględniającą założenia przyjętej już ustawy o OZE, wyślemy bezpłatnie na ich e-maile. 

Wszystkie osoby zainteresowane zakupem raportu prosimy o kontakt na adres: biuro@gramwzielone.pl

gramwzielone.pl

Zobacz również

Giełda OZE

sprzedam turbine wodna banki-michella

Witam mam do sprzedania turbine wodna Banki o mocy 11 KW turbina nowa kompletna z gwarancja gotowa d czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV 0.99kW woj. podlaskie

Witam, celem sprzedaży są udziały w spółce celowej, czystej jeszcze bez konta bankowego ale nie st czytaj dalej...

Poszukuje zainteresowanych inwestorów

Poszukuje zainteresowanych inwestorów finansowaniem duzych inwestycji oze farm wiatro czytaj dalej...

Wykonamy projekty PV

Wykonamy kompleksowe projekty od mikroinstalacji po farmy fotowoltaiczne w całej Polsce. W cenie prz czytaj dalej...