Pasywny budynek na Politechnice Łódzkiej za unijną dotację

Pasywny budynek na Politechnice Łódzkiej za unijną dotację
Fot. ML System
REKLAMA

Łódzka uczelnia pozyskała 5,4 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na budowę pasywnego budynku biurowego.

W budynku pasywnym na kampusie Politechniki Łódzkiej przewidziano m.in. wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez montaż paneli fotowoltaicznych w oknach, na dachu i fasadzie budynku, a także montaż pompy ciepła.

Budynek będzie mieć konstrukcję zwartej bryły, zbliżonej do sześcianu. Obejmie cztery kondygnacje, poddasze i część podziemną.

W ramach projektu zmodernizowane zostanie ponadto oświetlenie zewnętrzne. Zaplanowana w projekcie wymiana opraw świetlnych na budynkach i słupach – około 140 sztuk – obejmie m.in. zaprogramowane sterowanie światłem i użycie opraw autonomicznych wykorzystujących OZE. 

Projekt „Budowa pasywnego budynku biurowego na potrzeby administracji i studentów pł wraz z wymianą oświetlenia zewnętrznego na energooszczędne” uzyskał unijną dotację w wysokości 5,417 mln zł. Całkowity koszt projektu określono na 9,274 mln zł.

W ramach konkursu nr RPLD.04.03.02-IZ.00-10-001/17, działanie 4.3 „Ochrona powietrza”, poddziałanie 4.3.2 „Ochrona powietrza” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, do dofinansowania wybrano 29 projektów o łącznej wartości niemal 228 mln zł. Przyznane dofinansowanie wynosi w sumie ok. 138 mln zł.

Politechnika Łódzka otrzymała również dofinansowanie w innym z ostatnich konkursów na unijne dofinansowanie projektów związanych z efektywnością energetyczną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Projekt „Głęboka termomodernizacja budynku Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji B-17 Politechniki Łódzkiej” uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu nr RPLD.04.02.02-IZ.00-10-001/17, działanie 4.2 „Termomodernizacja budynków”, poddziałanie 4.2.2 „Termomodernizacja budynków”.

Przyznana dotacja wynosi 5,7 mln zł, a całkowity koszt tej inwestycji oszacowano na 9,08 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...