Dotacje na energetyczną modernizację budynków na Warmii i Mazurach

Dotacje na energetyczną modernizację budynków na Warmii i Mazurach
Fot. SolarWorld
REKLAMA

Dzisiaj startuje nabór wniosków w konkursie na unijne dofinansowanie w województwie warmińsko-mazurskim, w którym szansę na wsparcie uzyskają inwestycje z zakresu modernizacji energetycznej budynków. Aktualnie prowadzony jest również nabór wniosków w innym konkursie z Regionalnego Programu Opracyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, z którego dotacje można przeznaczyć na wytwarzanie energii odnawialnej i którego budżet wynosi ponad 153 mln zł

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego dzisiaj rozpoczął nabór w ramach kolejnego konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, działanie 4.3 „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków”, poddziałanie 4.3.2 „Efektywność energetyczna w budynkach mieszkalnych (Schemat A)”.

Wsparcie zostanie skierowane na głęboką kompleksową modernizację budynków w tym ocieplenie obiektu, wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne; przebudowę systemów grzewczych, systemów wentylacji i klimatyzacji, instalacją systemów chłodzących w tym również OZE; wykorzystanie technologii OZE w budynkach, przy założeniu iż do sieci dystrybucyjnej oddawana będzie wyłącznie niewykorzystana część energii elektrycznej; a także instalację inteligentnych systemów zarządzania energią. Dofinansowanie będzie mogło objąć także audyt energetyczny projektu.

O dofinansowanie mogą ubiegać się spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, jednostki samorządu terytorialnego, w tym ich związki i stowarzyszenia, a także jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego.

Maksymalny udział środków unijnych wynosi 85 proc. wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu.

Budżet konkursu sięga 47,646 mln zł.

Nabór wniosków w konkursie oznaczonym jako RPWM.04.03.02-IZ.00-28-002/18 będzie prowadzony do 29 listopada br. Rozstrzygnięcie przewidziano na czerwiec przyszłego roku.

To ostatni z ogłoszonych do tej pory, tegorocznych konkursów na unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, z których można pozyskać unijne dofinansowanie na działania związane z efektywnością energetyczną i odnawialnymi źródłami energii.

Do 30 listopada w ramach RPO WM prowadzony jest jeszcze nabór wniosków w konkursie na unijne dofinansowanie z działania 4.1, w którym można uzyskać wsparcie na inwestycje w wytwarzanie i dystrybucję energii odnawialnej.

W tym przypadku wnioski mogą składać m.in. przedsiębiorstwa; jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia; jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego; spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Maksymalne dofinansowanie na poziomie projektu może wynieść 85 proc. kosztów kwalifikowanych, a budżet całego konkursu nr RPWM.04.01.00-IZ.00-28-002/18 wynosi 153,57 mln zł

Rozstrzygnięcie przewidziano na maj przyszłego roku.

W tym roku w woj. warmińsko-mazurskim przeprowadzono kilka konkursów na unijne dogacje związane z energetyką odnawialną. Zakończył się już m.in. wcześniejszy konkurs dedykowany wyłącznie inwestycjom w wytwarzanie energii odnawialnej z budżetem 8,62 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...