Preferencyjne pożyczki na termomodernizację na Podlasiu

Preferencyjne pożyczki na termomodernizację na Podlasiu
Foto. Wagner & Co / ESTIF
REKLAMA

W województwie podlaskim trwa nabór wniosków w ramach projektu pt. Pożyczka termomodernizacyjna dla przedsiębiorstw. Na ten cel przeznaczono łącznie 14,7 mln zł. Beneficjentami mogą zostać podlaskie przedsiębiorstwa. Inny program dotyczący preferencyjnego finansowania termomodernizacji w woj. podlaskim prowadzi WFOŚiGW w Białymstoku. 

Środki mogą być przeznaczone na projekty, które prowadzą do poprawy efektywności energetycznej budynków i instalacji o minimum 25 proc. w stosunku do stanu wyjściowego, określonego w audycie energetycznym.

Maksymalna kwota pożyczki wynosi 1 mln zł i może zostać udzielona na 10 lat. Oprocentowanie jest uzależnione od wykazanej w audycie poprawy efektywności energetycznej i waha się od 0,28 proc. do 0,56 proc. w skali roku. Prowizja wynosi 0 proc. Nie jest wymagany wkład własny.

Katalog celów finansowania jest bardzo szeroki. Pożyczki mogą zostać przeznaczone na wszelkie inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej przedsiębiorstwa, w tym modernizację energetyczną budynków, ocieplenie, wymianę okien i drzwi, wymiana oświetlenia, OZE, przebudowę systemów grzewczych, wentylacyjnych czy instalacje systemów odzyskiwania energii.

Nabór wniosków ma charakter ciągły i potrwa do wyczerpania środków. O przyznaniu środków będzie decydować kolejność złożenia wniosków.

Projekt jest realizowany przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego przy udziale funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Preferencyjne pożyczki na termomodernizację w woj. podlaskim udzielane są również przez WFOŚiGW w Białymstoku, który także korzysta w tym przypadku z unijnego finansowania z RPO dla Podlasia. Więcej o tym programie w artykule: Preferencyjne pożyczki na termomodernizację w woj. podlaskim.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Fanspeedway'a |
Wszędzie narzekają , że domy to najgorsza niska emisja , a dotacje tylko ciągle idą dla firm i urzędów tak to my Japonii nie zbudujemy
art |
Takie oprocentowanie to ja tez bym w domu cos porobil na kredyt
SPS |
@Fan: też nie bardzo kumam tego całego dofinansowywania termomodernizacji przedsiębiorstw. Jeszcze modernizacje budynków gminnych np. szkół czy bloków wielorodzinnych jestem w stanie zrozumieć ale pchanie kasy na modernizację firm gdy temat ocieplania zwykłych domów pozostaje nietknięty jest trudne do pojęcia.
Fanspeedway'a |
@SPS nie kumasz ? Obatel , nie daje nic pod stołem i nie jest też w stanie zrewanżować się w jakikolwiek sposób oprócz 'dziekuję'

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...