Dotacje na kolektory słoneczne w Białymstoku. Miasto szuka wykonawcy

Dotacje na kolektory słoneczne w Białymstoku. Miasto szuka wykonawcy
Fot. Wagner & Colbe
REKLAMA

W ramach gminnego projektu mieszkańcy Białegostoku zyskają szansę na unijne dofinansowanie do inwestycji polegającej na montażu kolektorów słonecznych, ale również pieców gazowych.

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na zakup i montaż 225 kolektorów słonecznych oraz 225 pieców gazowych. Zostaną one zamontowane w prywatnych domach białostoczan – uczestników miejskiego projektu, który zyskał dofinansowanie ze środków unijnych.

Jak informuje białostocki magistrat, przetarg na „Modernizację indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” został podzielony na dwie części.

Część pierwsza dotyczy wykonania instalacji kolektorów słonecznych. Zadaniem wykonawcy będzie kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż takich urządzeń w 225 białostockich gospodarstwach domowych.

Druga jest związana z modernizacją kotłowni. Polega na zaprojektowaniu, dostawie i montażu instalacji 225 pieców gazowych u białostoczan.

Przetarg wyłoni firmę, która będzie instalowała piece i kolektory w domach uczestników projektu, których wybrano w ub.r. Przed podpisaniem indywidualnych umów zostanie jeszcze przeprowadzona weryfikacja techniczna. Wszystkie urządzenia powinny zostać zamontowane do końca października 2019 r.

Oferty w przetargu można składać do 19 kwietnia.

Montaż kolektorów słonecznych i pieców gazowych będzie prowadzony w ramach projektu „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu to prawie 8,8 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 6,8 mln zł. Realizację projektu przewidziano na lata 2017-2019.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Qwerty |
Kolektory są pase! Tylko fotowoltaika, ponieważ prądem można robić wszytsko. A po jakiego mi ciepła woda w lato z kolektorów? (chyba że mam basen).
dsd |
I to mnie wlasnie wkurza. Jest dofinansowanie to trzeba te kase wytracic na jakies debilne projekty z kolektorami slonecznymi, zeby firmy ktore weszly na ten rynek mogly troche zarobic. Absolutnie nie powinno sie inwestowac w kolektory sloneczne. Tylko fotowoltaika
cert_ene |
Potwierdzam, że w naszych warunkach klimatycznych rzeczywista cena podgrzania CW przez kolektory słoneczne (przy uwzględnieniu wszystkich kosztów inwestycyjnych i finansowych) jest 2-3 krotnie wyższa niż w najprostszym systemie duży bufor + grzałka elektryczna w niskiej taryfie. Jak beneficjent dostaje 75% dotacji, to jemu to się spina, ale jest to bezsensowne marnowanie kapitału unijnego przeznaczonego na inwestycje proekologiczne. Technologia kolektorów słonecznych nie ma i nigdy nie miała potencjału przekroczenia progu opłacalności.
TTTT |
Kolektory słoneczne mają sens przy dużym zużyciu ciepłej wody. Są rodziny 5-6 osobowe. Nie wspominając domów wielopokoleniowych. Tak wiec pisanie że nia mają sensu to jak pisać że ciężarówki sa pase bo wszystko osobówkami da się przewieźć.
Do TTTT |
Kolektory sloneczne nie maja sensu nawet przy 100 osobowych rodzinach, a co wiecej maja 100 razy mniejszy sens.

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

Ruszyły dotacje do 90% na wózki widłowe dla firm.

Ruszyły dotacje do 90% dla mikro firm, do 80% dla małych na prewencję przedwypadkową. Katalog możliw czytaj dalej...

Sprzedam 4,25ha pod farmę foto , projekt, pozwolenie na budowę , wszystkie uzgodniena

Do sprzedaży/wydzierżawienia - 4,25ha w woj. podkarpackim , 6km od Tarnobrzega , z projektem farmy czytaj dalej...

Vestas V80 2,0MW 100m. wieża

Turbiny do demontażu na przełomie lipca-sierpnia. manufakturaenergii@gmail.com +48 690 984 216 czytaj dalej...

sprzedam grupę elektrociepłowni 8700 MWh/rok

Sprzedaż udziałów w spółce celowej, operatora projektu w wysokości do ustalenia z inwestorem. Inwest czytaj dalej...