Dotacje na kolektory słoneczne w Białymstoku. Miasto szuka wykonawcy

Dotacje na kolektory słoneczne w Białymstoku. Miasto szuka wykonawcy
Fot. Wagner & Colbe
REKLAMA

W ramach gminnego projektu mieszkańcy Białegostoku zyskają szansę na unijne dofinansowanie do inwestycji polegającej na montażu kolektorów słonecznych, ale również pieców gazowych.

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na zakup i montaż 225 kolektorów słonecznych oraz 225 pieców gazowych. Zostaną one zamontowane w prywatnych domach białostoczan – uczestników miejskiego projektu, który zyskał dofinansowanie ze środków unijnych.

Jak informuje białostocki magistrat, przetarg na „Modernizację indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” został podzielony na dwie części.

Część pierwsza dotyczy wykonania instalacji kolektorów słonecznych. Zadaniem wykonawcy będzie kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż takich urządzeń w 225 białostockich gospodarstwach domowych.

Druga jest związana z modernizacją kotłowni. Polega na zaprojektowaniu, dostawie i montażu instalacji 225 pieców gazowych u białostoczan.

Przetarg wyłoni firmę, która będzie instalowała piece i kolektory w domach uczestników projektu, których wybrano w ub.r. Przed podpisaniem indywidualnych umów zostanie jeszcze przeprowadzona weryfikacja techniczna. Wszystkie urządzenia powinny zostać zamontowane do końca października 2019 r.

Oferty w przetargu można składać do 19 kwietnia.

Montaż kolektorów słonecznych i pieców gazowych będzie prowadzony w ramach projektu „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu to prawie 8,8 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 6,8 mln zł. Realizację projektu przewidziano na lata 2017-2019.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Qwerty |
Kolektory są pase! Tylko fotowoltaika, ponieważ prądem można robić wszytsko. A po jakiego mi ciepła woda w lato z kolektorów? (chyba że mam basen).
dsd |
I to mnie wlasnie wkurza. Jest dofinansowanie to trzeba te kase wytracic na jakies debilne projekty z kolektorami slonecznymi, zeby firmy ktore weszly na ten rynek mogly troche zarobic. Absolutnie nie powinno sie inwestowac w kolektory sloneczne. Tylko fotowoltaika
cert_ene |
Potwierdzam, że w naszych warunkach klimatycznych rzeczywista cena podgrzania CW przez kolektory słoneczne (przy uwzględnieniu wszystkich kosztów inwestycyjnych i finansowych) jest 2-3 krotnie wyższa niż w najprostszym systemie duży bufor + grzałka elektryczna w niskiej taryfie. Jak beneficjent dostaje 75% dotacji, to jemu to się spina, ale jest to bezsensowne marnowanie kapitału unijnego przeznaczonego na inwestycje proekologiczne. Technologia kolektorów słonecznych nie ma i nigdy nie miała potencjału przekroczenia progu opłacalności.
TTTT |
Kolektory słoneczne mają sens przy dużym zużyciu ciepłej wody. Są rodziny 5-6 osobowe. Nie wspominając domów wielopokoleniowych. Tak wiec pisanie że nia mają sensu to jak pisać że ciężarówki sa pase bo wszystko osobówkami da się przewieźć.
Do TTTT |
Kolektory sloneczne nie maja sensu nawet przy 100 osobowych rodzinach, a co wiecej maja 100 razy mniejszy sens.

Giełda OZE

sprzedamy 2 farmy pv z dotacją UE

sprzedamy 2 farmy pv z dotacja, woj lubelskie, spolki celowe, czytaj dalej...

poszukujemy farm pv z dotacja UE

poszukujemy projektow farm pv z dotacja UE - wojewodztwo lubelskie czytaj dalej...

kupimy projekty pv z dotacja

kupimy gotowe, przygotowane projekty farmy pv z dofinansowaniem unijnym, najlepiej woj lubleskie czytaj dalej...

Call Center do współpracy

Firma o ugruntowanej pozycji na rynku w związku z rozwojem struktur sprzedaży nawiąże współpracę z C czytaj dalej...