Termomodernizacja za 9 mln zł w woj. warmińsko-mazurskim

Termomodernizacja za 9 mln zł w woj. warmińsko-mazurskim
Greenpeace press
REKLAMA

Głęboka termomodernizacja trzech szkół oraz zabytkowego budynku urzędu miejskiego na terenie gminy Biskupiec w województwie warmińsko-mazurskim mają kosztować blisko 9 mln złotych brutto. Realizacja projektu to efekt pozyskania unijnej dotacji.

Na liście modernizowanych obiektów w Biskupcu znajdują się Urząd Miejski, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, w którego skład wchodzą Przedszkole przy al. Niepodległości 10 i Szkoła Podstawowa nr 2. Dodatkowo na terenie gminy Biskupiec termomodernizacja zostanie wdrożona również w Zespole Szkół w Czerwonce.

Spółka CEZ ESCO, która wygrała kontrakt na przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji, zaznacza, że projekty są szczególnie wyjątkowe ze względu na zabytkowy status. Na przykład budynek, w którym obecnie mieści się urząd miejski, powstał w 1908 roku.

W ramach głębokiej termomodernizacji zostanie wdrożona termoizolacja, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, a także oświetlenia z zastosowaniem technologii LED. Budynki Zespołu Szkół w Czerwonce, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 zostaną również wyposażone w instalacje fotowoltaiczne, które pozwolą dodatkowo ograniczyć koszty związane z poborem energii elektrycznej. Urząd Miejski będzie natomiast ogrzewany przez kotły zasilane biomasą.

Realizacja kompleksowych projektów w szkołach i urzędzie ma pozwolić na zmniejszenie wydatków na energię elektryczną i cieplną. Ułatwi utrzymanie optymalnej temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniach, a wykorzystanie technologii LED zapewni tańsze, a zarazem bardziej efektywne oświetlenie.

Termomodernizacja budynków urzędu miejskiego, Szkoły Podstawowej nr 3, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Biskupcu oraz Zespołu Szkół w Czerwonce zostanie sfinansowana ze środków przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

Wiatrak 1,5 MW z rekordowymi wynikami zabezpieczeniem pożyczki na rozwój

Wiatrak 1,5 MW z rekordowymi wynikami w tym roku damy jako zabezpieczenie 2- 3 letniej pożyczki w wy czytaj dalej...

inwertery pv AEG 10KW 2200 netto

sprzedam inwertery 10kw firmy AEG z gwarancją w atrakcyjnej cenie 2200pln netto czytaj dalej...

Kupię projekty PV od 0,5 do 1 MW

Jestem zainteresowany projektami farm PV w województwie kujawsko-pomorskim w dowolnej fazie od 0,5 M czytaj dalej...

Trina 270Wp TIER1 0,37 EUR transport gratis

Moduły polikrystaliczne Trinasolar HONEY-PD05 270 Wp z magazynu we Wrocławiu dostępne od ręki. Tri czytaj dalej...