Fortum: audyty dadzą firmom 7 mln zł oszczędności

Fortum: audyty dadzą firmom 7 mln zł oszczędności
Fot. Fortum
REKLAMA

Fortum podsumowało efekty realizowanego od roku programu audytów dla przedsiębiorstw i instytucji. Wykonano ponad 1,2 tys. audytów energetycznych, fotowoltaicznych i gazowych. W oparciu o ich wyniki eksperci Fortum przygotowali rekomendacje, które mają pozwolić jego klientom zaoszczędzić blisko 7 milionów złotych.

Fortum prowadzi w Polsce autorski program audytów dla przedsiębiorstw i instytucji. W jego ramach firma bezpłatnie oferuje swoim klientom nie tylko analizę wydatków na energię elektryczną i gaz, ale również sprawdza możliwość uzyskania dodatkowych dochodów poprzez wykorzystanie paneli fotowoltaicznych. Na przestrzeni ostatniego roku Fortum wykonało 623 audyty gazowe, 455 audytów energetycznych oraz 129 audytów fotowoltaicznych.

Zbierane przez Fortum informacje dotyczą charakteru i godzin pracy oraz mocy wykorzystywanych urządzeń, szczególnie tych, które pracują przez całą dobę. Uzyskane dane są porównywane z użyciem mocy i energii, wskazanym na fakturach. Zdobyte informacje są następnie wprowadzane do modelu analitycznego, który generuje optymalne parametry umowy.

Nasze analizy pokazują wyraźnie, że klienci najwięcej pieniędzy tracą w wyniku złego doboru grupy taryfowej oraz mocy zamówionej, a także ze względu na brak urządzeń do kompensacji mocy biernej. Proste rozwiązania, takie jak zmiana grupy taryfowej, mogą przynieść im znaczne zmniejszenie opłat za energię. Szacujemy, że klienci, którzy skorzystają z naszych rekomendacji, zaoszczędzą na rachunkach za prąd i gaz blisko 7 milionów złotych w ciągu najbliższych 3 lat – mówi Mariusz Caliński z Fortum.

Wywodzący się z Finlandii koncern energetyczny informuje, że jego dotychczasowe doświadczenia pokazują, że podejście zarówno firm, jak i instytucji, takich jak na przykład szkoły, do kwestii audytów jest zróżnicowane. Część przedsiębiorców pozostaje sceptyczna i jest przekonana, że wybrane przez nich rozwiązanie jest optymalne, a audyt jedynie potwierdzi ich przypuszczenia.

W większości przypadków nasz audyt wykazuje, że klient może zoptymalizować parametry swojej umowy w celu ograniczenia wydatków na energię elektryczną i gaz. Ponadto w przypadku niektórych klientów możliwa jest instalacja paneli fotowoltaicznych, które mogą przynieść dodatkowe zyski. Szacujemy, że nasze dotychczasowe rekomendacje w tym zakresie zapewnią klientom ponad milion złotych w perspektywie 3 lat. Nasi eksperci, oprócz rekomendacji, służą również pomocą w wypełnianiu odpowiednich wniosków, a także mogą skontaktować się ze specjalistami, którzy zajmują się przebudową instalacji elektrycznych – dodaje Mariusz Caliński.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupię projekty PV na terenie całej Polski

Kupię projekty PV na terenie całej Polski na każdym etapie realizacji. Proszę o przesyłanie dokument czytaj dalej...

Wydzierżawię grunty pod fotowoltaikę

Poszukuję do wydzierżawienia gruntów pod instalację fotowoltaiczne na terenie całego kraju. Mile wid czytaj dalej...

kupię PV z aukcjami

Jestem zainteresowany kupnem projektów PV z wygranymi aukcjami. Radosław Włodarczyk czytaj dalej...

Oferuję zespół monterów pv

Oferuję zespół 8 doświadczonych monterów instalacji pv. Instalatorzy posiadają doświadczenie przy p czytaj dalej...