Szczecin: urząd marszałkowski przeniesie się do budynku pasywnego

Szczecin: urząd marszałkowski przeniesie się do budynku pasywnego
Projekt budynku pasywnego, planowanej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego. Fot. mat. inwestora
REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zmodernizuje swój budynek przy ul. Piłsudskiego i przebudowany tak, aby był energooszczędny. Obok niego stanie budynek pasywny.

Nową siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w  Szczecinie będzie demonstracyjny budynek pasywny. – Do takiej koncepcji skłoniły nas wymogi, które stawia Unia Europejska przy staraniu się o środki na tego typu inwestycje – komentuje marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

– Podjęliśmy się niełatwego zadania konsolidacji i znalezienia takiego montażu finansowego, który nie obciąży bieżącej działalności województwa. Dlatego chcemy jak największą część inwestycji pokryć ze środków zewnętrznych. Planujemy, że inwestycja zamknie się w kwocie 98 mln zł. Na ten moment mamy zabezpieczone ok. 65 proc. tej sumy z funduszy unijnych –  dodaje marszałek woj. zachodniopomorskiego.

Budynek pasywny będzie liczył łącznie 8 kondygnacji, w tym 2 podziemne. Jego powierzchnia całkowita wyniesie 13 tys. m kw. W ramach budynku powstanie ścieżka edukacyjna, która ma demonstrować, jak wykonany jest budynek, jakie ma urządzenia i w jaki sposób można oszczędzać energię.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego informuje, że do końca br. ukończona zostanie dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę. W pierwszym kwartale 2018 roku wyłoniony zostanie wykonawca, a zakończenie całej inwestycji przewidywane jest na koniec 2020 roku. Wcześniej ma zostać ukończona przebudowa budynku przy ul. Piłsudskiego.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
TT |
Najpierw nauczcie się oszczędzać pieniądze. "Środki zewnętrzne" ciekawe skąd się biorą, postawcie drugą ścianę i zaprezentujcie kogo przy tej okazji wydy...
Sławek |
Brawo Marszałek!
Sławek |
Brawo Marszałek!

Giełda OZE

Projekt z PNB na elektrownię wiatrową do 3 MW

Sprzedam PNB na EW do 3 MW. Może być V-80, V-90 lub inna. Brak określonego typu maszyny w pozwoleniu czytaj dalej...

WZ-ki w wlkp. na 2 PV

Mam do sprzedania WZ-ki z dzierżawą ok. 4 ha pod 2 MW w fotowoltaice. Przyłącze do linii 15 kV. Ofer czytaj dalej...

Dzialajaca farma PV 0,8MW

Sprzedam podlaczona do sieci farme PV o mocy 0,8MW z mozliwoscia rozbudowy o kolejne 0,8MW. czytaj dalej...

Kupię Enercony E-48 E-53

Kupię Enercona E-53 1MW E-48 0,8MW E-53 0,8MW nie starszy niż 5 lat czytaj dalej...