URE tłumaczy jak uzyskać efekt zachęty dla biogazowni

URE tłumaczy jak uzyskać efekt zachęty dla biogazowni
Fotolia
REKLAMA

Urząd Regulacji Energetyki przygotował pakiet informacyjny dla wytwórców biogazu rolniczego występujących o wydanie urzędowego potwierdzenia tzw. efektu zachęty.

Zgodnie z art. 47a. ust. 1 ustawy o odnawialnych źródłach energii, wytwórca, który zamierza wytwarzać biogaz rolniczy w instalacji odnawialnego źródła energii oraz chce uzyskać świadectwo pochodzenia biogazu rolniczego, ma obowiązek złożyć do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o wydanie urzędowego potwierdzenia efektu zachęty.

Taki wniosek ma zawierać, zgodnie z art. 47a. ust. 2 ustawy o OZE, imię i nazwisko oraz adres zamieszkania albo nazwę i adres siedziby wytwórcy, a także opis techniczno-ekonomiczny projektowanej inwestycji, na podstawie którego URE stwierdzi czy projektowana inwestycja zostałaby zrealizowana w przypadku, gdy dla biogazu rolniczego wytworzonego w instalacji, której dotyczy projektowana inwestycja, nie przysługiwałoby świadectwo pochodzenia biogazu rolniczego.

Inwestor, który uzyska postanowienie o odmowie wydania urzędowego potwierdzenia efektu zachęty dla projektowanej inwestycji, nie może wnioskować do URE o wydanie świadectwa pochodzenia biogazu rolniczego wytworzonego w planowanej instalacji.

Na stronie URE został opublikowany pakiet informacyjny dla wytwórców biogazu rolniczego występujących o potwierdzenie efektu zachęty.

Instrukcja i formularz są dostępne na stronie Urzędu Regulacji Energetyki pod tym linkiem.

red. gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Sprzedam pellet przemysłowy 17 kj/kg

Sprzedam pellet drzewny przemysłowy z mieszaniny trociny oraz odpadów z produkcji mebli i płyt wiór czytaj dalej...

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...

Kredyty pomostowe do dotacji na budowę biogazowni.

Katana Konsulting zaprasza wszystkich Wnioskodawców aplikujących obecnie o bezzwrotne dotacje unijne czytaj dalej...

Sprzedam Projekt elektrowni słonecznej 0,5 MW z wygraną aukcją (398 zł za 1 MWh) wraz z gruntem oraz projekt 0,5 MW z gruntem, 30 km od Wrocławia

Oferta sprzedaży100 % udziałów w spółce Perpetum Energia sp z o.o. Właściciela Elektrown isłonecznej czytaj dalej...