Warsztaty: Zastosowanie nowelizacji ustawy o OZE w inwestycjach biogazowych

Warsztaty: Zastosowanie nowelizacji ustawy o OZE w inwestycjach biogazowych
Fotolia
REKLAMA

Zapraszamy na warsztaty „Praktyczne zastosowanie nowelizacji ustawy o OZE w inwestycjach biogazowych", które odbędą się 4 lipca 2018 r. w Poznaniu. Organizatorem jest specjalizująca się w tematyce odnawialnych źródeł energii Kancelaria Prawna BTK-Legal

7 czerwca br. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE. Wprowadza ona szereg istotnych zmian w systemie wsparcia dla producentów biogazu.

Eksperci z kancelarii prawnej BTK Legal oraz Operator Systemu Akcji OZE zapraszają Państwa do udziału w warsztatach, które będą poświęcone najnowszym zmianom w systemie wsparcia dedykowanym producentom biogazu.

W trakcie spotkania, poza praktycznymi aspektami związanymi z udziałem biogazowni w systemie aukcyjnym oraz w systemie FiT i FiP, zostaną szczegółowo omówione regulacje prawne mające wpływ na funkcjonowanie biogazowni.

Warsztaty odbędą się 4 lipca 2018 r. w siedzibie Kancelarii Prawnej BTK-Legal w Poznaniu przy ul Piątkowskiej 116. Wydarzenie będzie organizowane cyklicznie w formie warsztatów dla 8-10 uczestników. Przyjęta formuła zapewni możliwość dyskusji oraz indywidualne podejście do problemów przedstawianych przez uczestników.

Najważniejsze zagadnienia:

 • nowe zasady kumulacji pomocy publicznej,
 • zmiany w zakresie funkcjonowania systemu aukcyjnego,
 • nowe instrumenty wsparcia FIT albo FIP dla biogazowni,
 • system wsparcia wytwarzania biometanu,
 • wolumeny oraz ceny referencyjne dla poszczególnych instrumentów wsparcia,
 • zasady przyłączania do sieci gazowej,
 • funkcjonowanie nowych oraz istniejących biogazowni rolniczych,
 • porady praktyczne,
 • analiza pytań uczestników.

Warsztaty poprowadzą:

 • Michał Tarka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz SGH w Warszawie. Przez wiele lat związany z największymi firmami prawniczymi w Polsce. Skutecznie reprezentował klientów krajowych i międzynarodowych w interdyscyplinarnych procesach inwestycyjnych oraz nadzorował i koordynował wieloosobowe zespoły projektowe z kraju i z zagranicy, gwarantując szybkość i pewność działania. Związany z branżą OZE, w której jest znany ze skuteczności w realizacjach inwestycji. W roku 2016 nominowany do nagrody Clean Energy Awards jako najlepszy doradca prawny branży OZE w Polsce.

 • Marcin Trupkiewicz

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Kancelarii Prawnej BTK-Legal zajmuje się kompleksową obsługą prawną projektów OZE. Dwukrotny laureat I miejsca w ogólnopolskim konkursie prawniczym „Prawo z Energią”; laureat konkursów organizowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej; alumn Projektu Akademia Energii organizowanego przez Fundację im. L. Pagi na GPW w Warszawie. Członek Zespołu ekspertów podkomisji stałej ds. finansów samorządowych w zakresie nowelizacji prawa energetycznego. Współpracownik Biura Analiz Sejmowych.

Organizatorzy:
 

 

W celu zgłoszeniaa udziału prosimy o wypełnienie i przesłanie skanu załączonego formularza zgłoszeniowego na adres: aleksandra.permanicka@eosa.pl

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela:

Aleksandra Permanicka, tel. 502 262 504


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...