Warsztaty: Zastosowanie nowelizacji ustawy o OZE w inwestycjach biogazowych

Warsztaty: Zastosowanie nowelizacji ustawy o OZE w inwestycjach biogazowych
Fotolia
REKLAMA

Zapraszamy na warsztaty „Praktyczne zastosowanie nowelizacji ustawy o OZE w inwestycjach biogazowych", które odbędą się 4 lipca 2018 r. w Poznaniu. Organizatorem jest specjalizująca się w tematyce odnawialnych źródeł energii Kancelaria Prawna BTK-Legal

7 czerwca br. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE. Wprowadza ona szereg istotnych zmian w systemie wsparcia dla producentów biogazu.

Eksperci z kancelarii prawnej BTK Legal oraz Operator Systemu Akcji OZE zapraszają Państwa do udziału w warsztatach, które będą poświęcone najnowszym zmianom w systemie wsparcia dedykowanym producentom biogazu.

W trakcie spotkania, poza praktycznymi aspektami związanymi z udziałem biogazowni w systemie aukcyjnym oraz w systemie FiT i FiP, zostaną szczegółowo omówione regulacje prawne mające wpływ na funkcjonowanie biogazowni.

Warsztaty odbędą się 4 lipca 2018 r. w siedzibie Kancelarii Prawnej BTK-Legal w Poznaniu przy ul Piątkowskiej 116. Wydarzenie będzie organizowane cyklicznie w formie warsztatów dla 8-10 uczestników. Przyjęta formuła zapewni możliwość dyskusji oraz indywidualne podejście do problemów przedstawianych przez uczestników.

Najważniejsze zagadnienia:

 • nowe zasady kumulacji pomocy publicznej,
 • zmiany w zakresie funkcjonowania systemu aukcyjnego,
 • nowe instrumenty wsparcia FIT albo FIP dla biogazowni,
 • system wsparcia wytwarzania biometanu,
 • wolumeny oraz ceny referencyjne dla poszczególnych instrumentów wsparcia,
 • zasady przyłączania do sieci gazowej,
 • funkcjonowanie nowych oraz istniejących biogazowni rolniczych,
 • porady praktyczne,
 • analiza pytań uczestników.

Warsztaty poprowadzą:

 • Michał Tarka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz SGH w Warszawie. Przez wiele lat związany z największymi firmami prawniczymi w Polsce. Skutecznie reprezentował klientów krajowych i międzynarodowych w interdyscyplinarnych procesach inwestycyjnych oraz nadzorował i koordynował wieloosobowe zespoły projektowe z kraju i z zagranicy, gwarantując szybkość i pewność działania. Związany z branżą OZE, w której jest znany ze skuteczności w realizacjach inwestycji. W roku 2016 nominowany do nagrody Clean Energy Awards jako najlepszy doradca prawny branży OZE w Polsce.

 • Marcin Trupkiewicz

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Kancelarii Prawnej BTK-Legal zajmuje się kompleksową obsługą prawną projektów OZE. Dwukrotny laureat I miejsca w ogólnopolskim konkursie prawniczym „Prawo z Energią”; laureat konkursów organizowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej; alumn Projektu Akademia Energii organizowanego przez Fundację im. L. Pagi na GPW w Warszawie. Członek Zespołu ekspertów podkomisji stałej ds. finansów samorządowych w zakresie nowelizacji prawa energetycznego. Współpracownik Biura Analiz Sejmowych.

Organizatorzy:
 

 

W celu zgłoszeniaa udziału prosimy o wypełnienie i przesłanie skanu załączonego formularza zgłoszeniowego na adres: aleksandra.permanicka@eosa.pl

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela:

Aleksandra Permanicka, tel. 502 262 504


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0.998 MW. Pozwolenie na budowę z warunkami przyłączenia do sieci. Mazowsze.

Projekt położony w powiecie pułtuskim. Przyłącze do linii 15 kV na działce. Projekt , PnB i Warunki czytaj dalej...

Wydzierżawię działki pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...

Grunt z dzierżawą PV

Sprzedam grunt o pow 4ha z zawartą dzierżawą farmy foto na 30 lat z rocznym przychodem, bez kosztów czytaj dalej...

TERMIKA eco line - zestaw paneli fotowoltaiczny 2,70 kW

TERMIKA ECO LINE zajmuje się projektowaniem, montażem oraz sprzedażą systemów fotowoltaicznych. Nas czytaj dalej...