Dotacja na instalację biomasową w Nidzicy

Dotacja na instalację biomasową w Nidzicy
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

NFOŚiGW informuje, że Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej Nidzica otrzyma ponad 5 mln zł unijnej dotacji na budowę kotłowni miejskiej bazującej na produkcji energii cieplnej ze spalania biomasy.

Wsparcie w wysokości 5,199 mln zł będzie pochodziło z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) 2014-2020 w ramach I osi priorytetowej „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”, poddziałanie 1.1.1 „Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej”.

Projekt polega na budowie kotłowni w oparciu o dwa kotły opalane biomasą o mocy 5 MW i 2,5 MW wraz z instalacją odzysku ciepła ze spalin o mocy 1,15 MW.

Zaplanowane w ramach przedsięwzięcia działania to m.in. prace demontażowe i rozbiórkowe, budowa budynku kotłowni i składu biomasy, prace ziemne i drogowe, ogrodzenie, przyłącza i zagospodarowanie terenu, budowa sieci zewnętrznych i przyłączy, dostawa i montaż technologii kotłowni – chodzi o dwa kotły o mocy 2,5 MW i 5 MW, kondensator spalin wraz kominem – a także instalacji sanitarnych, elektrycznych i AKPiA.

Cała inwestycja, którą zrealizuje Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej Nidzica, ma kosztować 16,997 mln zł.

Realizacji przedsięwzięcia ma przełożyć się na roczny spadek emisji gazów cieplarnianych na poziomie 5 068,83 Mg CO2/rok. Natomiast produkcja energii cieplnej ma wynosić w skali roku 12 964,12 MWht.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Gzik |
Super że inwestują ale prawdziwy problem Nidzicy to domki jednorodzinne często opalane odpadami po produkcji mebli, czyli trujące płyty wiórowej. Wystarczy sprawdzić odczyty stacji pomiarowej na ulicy Traugutta. Dane zwalają z nóg, przecież ta stacja jest na osiedlu z blokami podczepionymi do sieci ciepłowniczej. W częściach gdzie są domki jednorodzinne jest jeszcze gorzej. Jakiś czas temu Nidzica dostało pieniądze z funduszu norweskiego ze względu na ogromną ilość zachorowań w obrębie układu oddechowego. Pieniądze poszły na pogadanki o szkodliwości palenia papierosów. Nikt nie połączył faktów, że Nidzica to miasto, w którym prym wiedzie przemysł meblarski oraz że nie jest to zamożne miasto, co sprawia że mieszkańcy często palą odpadami po produkcji mebli a producenci cieszą się że nie muszą płacić za utylizaje tych odpadów. Trzeba zbudować kotłownię ale z siecią w całym mieście. Nawet jeśli to droga rzecz
Jarosław |
Gzik, zapraszam do Lubawy i okolic. My to mamy zakłady meblarskie. System pozbywania się odpadów ten sam. Zakłady sprzedają podmiotom niby uprawnionym, a te bez kontroli odsprzedają jak leci. Fakt , że zakładowe kominy prawie nie kopcą, ale tak jak w Nidzicy tak i w Lubawie czy nowym Mieście problemem są domowe kotłownie, smog taki, że aż w gardle gryzie. Jest w Nidzicy Straż Miejska?

Giełda OZE

Grunt z dzierżawą PV

Sprzedam grunt o pow 4ha z zawartą dzierżawą farmy foto na 30 lat z rocznym przychodem, bez kosztów czytaj dalej...

TERMIKA eco line - zestaw paneli fotowoltaiczny 2,70 kW

TERMIKA ECO LINE zajmuje się projektowaniem, montażem oraz sprzedażą systemów fotowoltaicznych. Nas czytaj dalej...

sprzedam biogazownie rolniczą

Sprzedam nowoczesną i działającą biogazownię rolniczą 0,99 MW w Łagiewnikach (woj. dolnośląskie) poł czytaj dalej...

Projekty PV i FW

Wykonujemy pełną procedurę administracyjną pozwalającą na rozpoczęcie budowy farm wiatrowych i fotow czytaj dalej...