Dotacja na instalację biomasową w Nidzicy

Dotacja na instalację biomasową w Nidzicy
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

NFOŚiGW informuje, że Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej Nidzica otrzyma ponad 5 mln zł unijnej dotacji na budowę kotłowni miejskiej bazującej na produkcji energii cieplnej ze spalania biomasy.

Wsparcie w wysokości 5,199 mln zł będzie pochodziło z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) 2014-2020 w ramach I osi priorytetowej „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”, poddziałanie 1.1.1 „Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej”.

Projekt polega na budowie kotłowni w oparciu o dwa kotły opalane biomasą o mocy 5 MW i 2,5 MW wraz z instalacją odzysku ciepła ze spalin o mocy 1,15 MW.

Zaplanowane w ramach przedsięwzięcia działania to m.in. prace demontażowe i rozbiórkowe, budowa budynku kotłowni i składu biomasy, prace ziemne i drogowe, ogrodzenie, przyłącza i zagospodarowanie terenu, budowa sieci zewnętrznych i przyłączy, dostawa i montaż technologii kotłowni – chodzi o dwa kotły o mocy 2,5 MW i 5 MW, kondensator spalin wraz kominem – a także instalacji sanitarnych, elektrycznych i AKPiA.

Cała inwestycja, którą zrealizuje Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej Nidzica, ma kosztować 16,997 mln zł.

Realizacji przedsięwzięcia ma przełożyć się na roczny spadek emisji gazów cieplarnianych na poziomie 5 068,83 Mg CO2/rok. Natomiast produkcja energii cieplnej ma wynosić w skali roku 12 964,12 MWht.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Gzik |
Super że inwestują ale prawdziwy problem Nidzicy to domki jednorodzinne często opalane odpadami po produkcji mebli, czyli trujące płyty wiórowej. Wystarczy sprawdzić odczyty stacji pomiarowej na ulicy Traugutta. Dane zwalają z nóg, przecież ta stacja jest na osiedlu z blokami podczepionymi do sieci ciepłowniczej. W częściach gdzie są domki jednorodzinne jest jeszcze gorzej. Jakiś czas temu Nidzica dostało pieniądze z funduszu norweskiego ze względu na ogromną ilość zachorowań w obrębie układu oddechowego. Pieniądze poszły na pogadanki o szkodliwości palenia papierosów. Nikt nie połączył faktów, że Nidzica to miasto, w którym prym wiedzie przemysł meblarski oraz że nie jest to zamożne miasto, co sprawia że mieszkańcy często palą odpadami po produkcji mebli a producenci cieszą się że nie muszą płacić za utylizaje tych odpadów. Trzeba zbudować kotłownię ale z siecią w całym mieście. Nawet jeśli to droga rzecz
Jarosław |
Gzik, zapraszam do Lubawy i okolic. My to mamy zakłady meblarskie. System pozbywania się odpadów ten sam. Zakłady sprzedają podmiotom niby uprawnionym, a te bez kontroli odsprzedają jak leci. Fakt , że zakładowe kominy prawie nie kopcą, ale tak jak w Nidzicy tak i w Lubawie czy nowym Mieście problemem są domowe kotłownie, smog taki, że aż w gardle gryzie. Jest w Nidzicy Straż Miejska?

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...