Dotacja na instalację biomasową w Nidzicy

Dotacja na instalację biomasową w Nidzicy
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

NFOŚiGW informuje, że Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej Nidzica otrzyma ponad 5 mln zł unijnej dotacji na budowę kotłowni miejskiej bazującej na produkcji energii cieplnej ze spalania biomasy.

Wsparcie w wysokości 5,199 mln zł będzie pochodziło z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) 2014-2020 w ramach I osi priorytetowej „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”, poddziałanie 1.1.1 „Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej”.

Projekt polega na budowie kotłowni w oparciu o dwa kotły opalane biomasą o mocy 5 MW i 2,5 MW wraz z instalacją odzysku ciepła ze spalin o mocy 1,15 MW.

Zaplanowane w ramach przedsięwzięcia działania to m.in. prace demontażowe i rozbiórkowe, budowa budynku kotłowni i składu biomasy, prace ziemne i drogowe, ogrodzenie, przyłącza i zagospodarowanie terenu, budowa sieci zewnętrznych i przyłączy, dostawa i montaż technologii kotłowni – chodzi o dwa kotły o mocy 2,5 MW i 5 MW, kondensator spalin wraz kominem – a także instalacji sanitarnych, elektrycznych i AKPiA.

Cała inwestycja, którą zrealizuje Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej Nidzica, ma kosztować 16,997 mln zł.

Realizacji przedsięwzięcia ma przełożyć się na roczny spadek emisji gazów cieplarnianych na poziomie 5 068,83 Mg CO2/rok. Natomiast produkcja energii cieplnej ma wynosić w skali roku 12 964,12 MWht.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Gzik |
Super że inwestują ale prawdziwy problem Nidzicy to domki jednorodzinne często opalane odpadami po produkcji mebli, czyli trujące płyty wiórowej. Wystarczy sprawdzić odczyty stacji pomiarowej na ulicy Traugutta. Dane zwalają z nóg, przecież ta stacja jest na osiedlu z blokami podczepionymi do sieci ciepłowniczej. W częściach gdzie są domki jednorodzinne jest jeszcze gorzej. Jakiś czas temu Nidzica dostało pieniądze z funduszu norweskiego ze względu na ogromną ilość zachorowań w obrębie układu oddechowego. Pieniądze poszły na pogadanki o szkodliwości palenia papierosów. Nikt nie połączył faktów, że Nidzica to miasto, w którym prym wiedzie przemysł meblarski oraz że nie jest to zamożne miasto, co sprawia że mieszkańcy często palą odpadami po produkcji mebli a producenci cieszą się że nie muszą płacić za utylizaje tych odpadów. Trzeba zbudować kotłownię ale z siecią w całym mieście. Nawet jeśli to droga rzecz
Jarosław |
Gzik, zapraszam do Lubawy i okolic. My to mamy zakłady meblarskie. System pozbywania się odpadów ten sam. Zakłady sprzedają podmiotom niby uprawnionym, a te bez kontroli odsprzedają jak leci. Fakt , że zakładowe kominy prawie nie kopcą, ale tak jak w Nidzicy tak i w Lubawie czy nowym Mieście problemem są domowe kotłownie, smog taki, że aż w gardle gryzie. Jest w Nidzicy Straż Miejska?

Giełda OZE

Opolskie – pożyczka unijna do 1 mln zł dla inwestorów i instalatorów OZE.

Katana Konsulting zaprasza firmy mikro, małe i średnie do skorzystania z unijnych, więc preferencyjn czytaj dalej...

Dotacje do 90% na oświetlenie LED w firmach w 2019 roku.

Katana Konsulting do końca roku 2018 zaprasza przedsiębiorstwa z całej Polski o aplikowanie o bezzwr czytaj dalej...

FARMY FOTOWOLTAICZNE

Wydżierżawie ziemię 2ha: -kujawsko-pomorskie - miejscowość Brzoza - ziemia klasa 4,5 łąki -100% czytaj dalej...

Fotowoltaika z dotacją 85% Warmia i Mazury

Czas na instalację fotowoltaiczną w Twojej firmie ! Dotacja na Warmii i Mazurach nawet 85% !!! Nie w czytaj dalej...