Dotacje na kogenerację. Kolejny nabór wniosków

Dotacje na kogenerację. Kolejny nabór wniosków
Fot. NFOŚiGW
REKLAMA

NFOŚiGW ogłosił trzeci nabór wniosków na unijne dofinansowanie na inwestycje w kogenerację z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” 2014-2020. Nabór w drugim konkursie, przeznaczonym dla klastrów energii, trwa obecnie i zakończy się pod koniec przyszłego miesiąca.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w unijnym konkursie w ramach działania 1.6 „Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe”, poddziałanie 1.6.1 „Źródła wysokosprawnej kogeneracji” z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014-2020.

Konkurs jest adresowany do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów świadczących usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego nie będące przedsiębiorcami, a także do spółdzielni mieszkaniowych.

Dofinansowanie można przeznaczyć na budowę nowych lub zwiększenie mocy, w wyniku rozbudowy lub przebudowy istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji w jednostkach o mocy elektrycznej powyżej 1 MW.

Budżet konkursu wynosi 130 mln zł, a maksymalny poziom dofinansowania pojedynczego projektu nie może przekroczyć 85 proc. Planowany termin rozstrzygnięcia to sierpień przyszłego roku.

To nie jedyny nabór wniosków na unijne dofinansowanie na inwestycje w kogenerację, który w tym roku ogłosił NFOŚiGW.

Do 28 listopada można składać wnioski w innym naborze na unijne dotacje z POIiŚ, dedykowanym projektom kogeneracyjnym o mocy elektrycznej powyżej 1 MW, realizowanym w ramach klastrów energii przy maksymalnym dofinansowaniu na poziomie 85 proc. Budżet tego konkursu to 200 mln zł.

Pierwszy nabór w ramach działania 1.6.1, w którym nie wymagano uczestnictwa w klastrze energii, NFOŚiGW przeprowadził w terminie od 30 czerwca do 30 września 2016 r. Wówczas wpłynęło 49 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę 722 mln zł, przy czym ich całkowity budżet szacowany był na ponad 2,2 mld zł.

Dotychczas podpisano umowy z piętnastoma przedsiębiorcami na siedemnaście projektów o łącznej wartości 309 mln zł, przy czym dofinansowanie wyniesie 120 mln zł. NFOŚiGW przygotowuje umowy o dofinansowania na kolejne 174 mln zł.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
pesel |
Ciekawe czy w dającej się przewidzieć przyszłości dojdzie u nas do wspierania mniejszej kogeneracji, do 1MW. U nas sprawa mało znana ale mikrokogeneracja jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż fotowoltaika. Energia jest dostępna w każdej porze; przez cała dobę i przez cały rok, i sumarycznie ponad 40% taniej.

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...