Stacje ładowania aut elektrycznych przy A4 i S8

Stacje ładowania aut elektrycznych przy A4 i S8
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wczoraj ogłosiła przetarg na dzierżawę lokalizacji pod stacje ładowania samochodów elektrycznych, które mają być do dyspozycji kieroców poruszających się autostradą A4 i drogą ekspresową S8.

Przetarg obejmuje dwa odcinki dróg łączące duże aglomeracje miejskie – Wrocław z Katowicami (A4) oraz Wrocław z Łodzią (S8)  – i dotyczy dzierżawy miejsc pod budowę ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych na trzynastu miejscach obsługi podróżnych (MOP) kategorii I.

Na potencjalnych dzierżawców czekają miejsca na ośmiu MOP-ach na A4 (Krajków Pd., Krajków Pn., Przysiecz, Jankowice Wielkie, Wierzbnik, Prószków, Proboszczowice i Chechło) oraz pięciu na S8 (Gózew Pn., Chojny, Dąbrowa Wielka, Jonas Pn. i Jonas Pd.).

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w celu zachowania konkurencyjności pomiędzy dzierżawcami poszczególnych lokalizacji będą oni mogli składać oferty na co drugi MOP znajdujący się po tej samej stronie drogi (zgodnie z zasadą ABAB).

W przetargu mogą startować firmy, które pełnią funkcję operatora punktów ładowania samochodów elektrycznych lub dostawcy usługi ładowania dla tych punktów na minimum dwóch punktach przez okres co najmniej sześciu miesięcy od dnia złożenia oferty.

Kolejnym wymogiem jest uzyskanie średniego rocznego przychodu za ostatni pełny rok obrotowy w wysokości nie mniejszej niż 1 milion zł.

Zadaniem wyłonionego w przetargu dzierżawcy, z którym umowa zostanie podpisana na 10 lat (z możliwością wydłużenia o dodatkowe 5 lat), będzie wybudowanie dwóch ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych, pełnienie roli operatora i dostawcy usługi ładowania dla tych punktów oraz dostosowanie miejsc przeznaczonych na postój pojazdów elektrycznych w czasie ładowania poprzez jego odpowiednie oznakowanie pionowe i poziome.

Dzierżawca ma płacić GDDKiA czynsz określony w złożonej ofercie.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Elektrykiem do Jakuszyc |
Już nie tylko supercharger Tesli będzie na trasie, ale również inne. Teraz zakup samochodu elektrycznego i z Mazowsza można będzie można spokojnie dojechać do Szklarskiej Poręby-Jakuszyc bez obaw o prąd
MojaPV |
Trzeba było tak jak ja zamieszkać na Dolnym Śląsku to i bez ładowania tam dojeżdżał

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...