Ikea udostępnia kolejne stacje ładowania

Ikea udostępnia kolejne stacje ładowania
Fot. Ikea Polska
REKLAMA

Właściciele pojazdów elektrycznych i hybrydowych mogą je naładować na stacjach udostępnionych na parkingu Ikea Katowice. Wcześniej podobne punkty udostępniły swoim klientom sklepy Ikea we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie.

Na dolnej płycie parkingu Ikea Katowice uruchomiono dwa specjalnie oznakowane stanowiska ładowania pojazdów elektrycznych. Każde stanowisko obsłuży jednocześnie dwa pojazdy, czyli w tym samym czasie mogą ładować się cztery samochody.

Złącza o mocy 22 kW pozwalają na naładowanie akumulatorów do pełna w przeciągu jednej do trzech godzin, w zależności od rodzaju pojazdu.

Firmą obsługującą stacje ładowania jest GreenWay Polska. Osoby nieposiadające karty RFID GreenWay otrzymają  ją bezpłatnie w punkcie obsługi klienta w sklepie Ikea.

Chcemy inspirować ludzi do życia w bardziej zrównoważony sposób. Zachęcamy klientów oraz pracowników do korzystania z komunikacji miejskiej lub współdzielenia samochodu w drodze do pracy czy na zakupy. Mamy nadzieję, że udostępnienie stacji ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych przyczyni się do popularyzacji niskoemisyjnych środków transportu w Aglomeracji Śląskiej – mówi Karol Tomczyk, dyrektor sklepu Ikea Katowice.

Ikea podkreśla, że samochody elektryczne i hybrydowe cieszą się w stolicy Śląska coraz większą popularnością. Jak podaje Urząd Miasta Katowice, w ciągu ostatnich dwóch lat tylko w samych Katowicach zarejestrowano 65 pojazdów o napędzie elektrycznym i 1573 samochodów o napędzie hybrydowym.

Ikea dodaje, że budowa stacji ładowania pojazdów na podziemnym parkingach sklepów jest częścią strategii zrównoważonego rozwoju szwedzkiej sieci. Cel szwedzkiego koncernu w zakesie mobilności to realizacja 100 proc. dostaw do klientów przy pomocy pojazdów elektrycznych lub innych samochodów o zerowej emisji spalin.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Bogdan |
Poszedlem do ikea z kobitą po stołki do kuchni a wyszedlem z elektrownia sloneczna szok ale ten sprzedawca namieszal mojej w glowie a teraz zdziwiona ze jak w sieci nie ma pradu to u nas też.... a ja glodny bo kuchenka indukcyjna...
Basiek |
Bogdan i po co ci to bylo na co i komu
ktokolwiek |
A o IKEA w Gdańsku zapomnieli.
Patrikos |
I tak powinno byc. Wykorzystanie w 100% naszego czasu. W dodatku bez wiekszego zaangazowania. Idziesz na zakupy i ładujesz auto na greenway'u. Bez specjalnego zajeżdzania na stacje w miescie. Super patent

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...