Leaf znowu najpopularniejszym EV w Polsce

Leaf znowu najpopularniejszym EV w Polsce
Nowy Nissan Leaf. Fot. Nissan
REKLAMA

Jak informuje Nissan, w 2018 roku w naszym kraju dużą popularnością cieszyła się druga generacja Nissana Leaf modelu pozostającego najpopularniejszym samochodem elektrycznym w historii. Ogólnie w ubiegłym roku Nissan sprzedał w naszym kraju 296 elektrycznych aut.

W ubiegłym roku polski oddział Nissana miał sprzedać 269 Leafów oraz 27 dostawczych, elektrycznych e‑NV200. Łącznie sprzedaż bezemisyjnych Nissanów w Polsce miała oznaczać udział w tym segmencie na poziomie blisko 44 proc.

Nissan informuje przy okazji o nowej ofercie, ogłaszając przyjmowanie zamówień na dwie nowe wersje modelu Leaf 3.ZERO oraz e+ 3.ZERO, wyróżniające się nowymi kolorami nadwozia. Ponadto Leaf e+ 3.ZERO ma posiadać akumulator o pojemności 62 kWh, co ma się przekładać na zwiększenie zasięgu na jednym ładowaniu o 40 proc. w porównaniu z wersją z akumulatorem o pojemności 40 kWh. To ma oznaczać dodatkowe ok. 100 km jazdy.

W 2017 roku Nissan sprzedał w naszym kraju 270 samochodów elektrycznych, co było wynikiem o ponad 600 proc. lepszym niż osiągnięty w roku 2016.

Na tamten wynik sprzedaży aut zeroemisyjnych Nissana w Polsce złożyła się sprzedaż 239 egzemplarzy modelu Leaf oraz 31 dostawczego e-NV200. W perspektywie rocznej odpowiadało to wzrostowi sprzedaży r/r odpowiednio o 856 proc. i 139 proc.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (14)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Janusz |
Czy ja takim samochodem zajade z krakowa do świnoujścia nad morze na wakacje czy nie?
Marian |
Janusz, to czy Ty dojedziesz to ja nie wiem, jak samo imię wskazuje, ja dojechałem z Tatr nad morze i wróciłem właśnie takim samochodem bez problemu a mam go już dwa lata.
Kacper |
Janusz, nie ma sensu. Przecież nic nie zastąpi twego passata TDI z wyciętym DPF!
MojaPV |
Marian chyba na lawecie dojechałeś w polsce elektryczne samochody sa nie opłacalne tak jak elektrownie słoneczne bo mało jest słońca
Mateusz |
@MojaPV premier powiedział, że są opłacalne i tego się będziemy trzymać! I proszę tu nie trzymać z totalną opozycją!
eko-it.eu |
@ MojaPV | 2019-01-22 11:01:46 - co Twoim zdaniem określa czy inwestycja jest opłacalna, czy nie? bądź uprzejmy doprecyzować swoje zdanie w tym temacie, ja użytkuję i instaluję PV. Na poziomie uzyskanych oszczędności na opłatach za energię elektryczną uważam, że jest to opłacalne, mimo iż obecnie taka inwestycja dla prosumenta w oszczędnościach na rachunkach zwraca się w około 5 - 8 lat (to zależy od sposobu konsumpcji energii oraz zastosowanych komponentów).
MojaPV |
Nissan Leaf 19 kWh na 100km "W przypadku nowych samochodów zwolnienie z akcyzy da oszczędność na poziomie około 3-4 proc. ceny zakupu.Za 163 tys. zł można na przykład kupić nowego e-Golfa (136 KM), podczas gdy podobny model benzynowy (150 KM) w wersji Comfortline kosztuje 85 tys. zł. Ulga w akcyzie obniży koszt zakupu o 6 tys. zł. Zmniejszy to różnicę w wydatku z 78 tys. zł do 72 tys. zł. Rząd porównał w swoich wyliczeniach zużycie aut elektrycznych i spalinowych przy średnim przebieg pojazdu na poziomie 15 tys. km rocznie. Średnie zużycie energii elektrycznej pojazdu o napędzie elektrycznym ustalono na poziomie 20 kWh na 100 km, czyli 3000 kWh rocznie. Przy cenie prądu dla gospodarstw domowych na poziomie 55 gr. za kWh, daje to roczny wydatek 1650 zł na prąd. Średnie zużycie paliwa pojazdu o napędzie spalinowym (ON i benzyna) będzie przy tej samej odległości na poziomie około 1050 litrów (7 litrów na 100 km). Licząc cenę oleju napędowego 4,54 zł za litr, mamy wydatek 4,8 tys. zł rocznie. Oszczędność wyniesie więc 3,1 tys. zł rocznie. Żeby taki na przykład e-Golf zarobił na siebie, potrzebowalibyśmy jeździć nim przez 23 lat przy zwrocie akcyzy, a 25 lat bez zwrotu akcyzy." obecnie bez dopłat z Unii zakup elektryka to utopienie kasy
eko-it.eu |
@ MojaPV | 2019-01-22 11:01:46 - nie polemizuję z uzasadnieniem dot. aut elektrycznych, bo takiego nie posiadam, a wszelkie informacje prasowe mają się nijak do indywidualnego sposobu użytkowania, ale dodałeś kolego: "...sa nie opłacalne tak jak elektrownie słoneczne bo mało jest słońca." i w tej kwestii chciałbym prosić o Twoje uzasadnienie, bo jednym wpisem o autach elektrycznych chcesz zniechęcić nabywców do dwu różnych rozwiązań technologicznych, a w tym temacie jako instalator i UŻYTKOWNIK mam wyrobione zdanie poparte ponad 7 letnim okresem użytkowania i wygląda, że nie wiesz o czym piszesz.
Moje5kW |
Odnośnie starego leafa polecam poczytać sobie https://elektrowoz.pl/porady/czy-warto-kupic-starego-nissana-leafa-tego-nie-wideo/ . Generalnie w mojej ocenie aktualnie jest czas na budowanie sobie mocy wytwórczy (panele PV) a auta elektryczne dla przeciętnego prosumenta to jeszcze kilka lat.
energetyk |
Witam, mam instalacje PV i LEAF z 2016 , bardzo dobrze im razem się współpracuje. Szkoda że koszty wymiany oleju i filtrów nie są wliczone w koszty eksploatacji samochodu z silnikiem benzynowym. PV z 10 panelami poli pozwala mi na przejechanie 12 tys. km rocznie ZA DARMO a jazda takim samochodem to wielka przyjemność.
Wtk |
Tylko zwolnienie z Vatu lub min. stawka 8% dałaby impuls do napedzenia sprzedazy aut elektrycznych. Zabrakło tego punktu w programie energia+. Sam mam 10 kW fotowoltaiki z dofinansowaniem 85% i chętnie nabył bym elektryka.
energetyk |
Witam , elektryka można tanio kupić USA z runku wtórnego.
Tylewtemacie |
W 2017 roku Nissan sprzedał w naszym kraju 270 samochodów elektrycznych, co było wynikiem o ponad 600 proc. lepszym niż osiągnięty w roku 2016. 600% WOOOOOOW, 270 sztuk WOOOOOOOOOW
Tylewtemacie |
Ilu ludzi obecnie mieszka w PL ? WOOOOOOOOW te liczby robia wrazenie....

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...