Polska firma dostarczy stacje ładowania do Paryża

Polska firma dostarczy stacje ładowania do Paryża
Fot. Ekoenergetyka
REKLAMA

Ładowarki do elektrycznych autobusów od polskiej firmy Ekoenergetyka trafią do stolicy Francji. Ekoenergetyka-Polska w konsorcjum z firmą El-Cab wygrała przetarg na dostarczenie infrastruktury ładowania dla francuskiego przewoźnika RATP.

Umowa z RATP (Régie Autonome des Transports Parisiens) ma obowiązywać przez 2 lata z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Całkowita kwota zamówienia może wynieść aż 50 mln euro.

Ekoenergetyka zobowiązała się do dostarczenia co najmniej 62 ładowarek o mocy minimalnej 50 kW, zaprojektowanych zgodnie z wymogami operatora. Pierwsze zajezdniowe stacje ładowania o jednostkowej mocy 60 i 100 kW mają zostać dostarczone już w lutym br. Wszystkie ładowarki mają być gotowe jeszcze przed końcem sierpnia 2019 r.

Stacje ładowania z Polski zasilą autobusy kursujące w regionie Île-de-France. Jest to najgęściej zaludniony region Francji, który skupia 18 proc. ludności kraju i obejmuje między innymi Paryż. Stacje ładowania mają być maksymalnie kompaktowe, aby nie zajmować przestrzeni w zatłoczonych paryskich zajezdniach autobusowych.

Umowa przewiduje nie tylko wyprodukowanie samych stacji ładujących dla RATP. Ekoenergetyka będzie odpowiedzialna za obsługę dostarczonej infrastruktury, jej uruchomienie i opcjonalnie również za serwis. Dodatkowo polska firma ma udzielić gwarancji na ładowarki na dwa lata.

– Wygrany przetarg dla RATP to dla nas ogromny sukces. To nasze pierwsze zamówienie na rynku francuskim i to dla jednego z największych operatorów we Francji – mówi Maciej Wojeński, wiceprezes Ekoenergetyka-Polska.

Grupa RATP funkcjonuje na 4 kontynentach i w 14 krajach, obsługując rocznie ponad 16 mln pasażerów.

– Współpraca z taką firmą jak RATP jest dla nas wyjątkowa z wielu względów. Daje nam stabilność, a jednocześnie jest dowodem zaufania, jakim darzą nas duże, znane firmy. To zamówienie i nasza dalsza ekspansja na rynkach europejskich potwierdza rewolucję w mobilności, która dzieje się na naszych oczach – dodaje Maciej Wojeński.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
elo |
Dodatkowo gwarancja na 2 lata? Znaczy się super produkt że znaczna liczba kondensatorów które zaraz padną :)
Krzysiek |
Polska to jest firma Sp. z o.o. (z kapitałem 5.000zl) bo reszta to są chińskie podzespoły hi hi hi

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...