Dalekobieżny autobus elektryczny FlixBus pojedzie na zielonej energii

Dalekobieżny autobus elektryczny FlixBus pojedzie na zielonej energii
Fot. FlixBus
REKLAMA

FlixBus, europejski lider międzymiastowych połączeń autobusowych, uruchomił pierwszy dalekobieżny autobus elektryczny w Niemczech. Po udanym pilotażu we Francji, kolejny w pełni elektryczny pojazd w barwach FlixBusa będzie kursował na trasie Frankfurt-Mannheim. Autobus będzie zasilany wyłącznie energią odnawialną.

Autobus elektryczny BYD C9 będzie obsługiwał dwa przejazdy w obie strony dziennie na trasie Frankfurt-Mannheim, z przystankami na lotnisku we Frankfurcie i Heidelbergu. W sumie trasa przejazdu w jedną stronę liczy około 115 km. Autobus będzie zasilany raz lub dwa razy dziennie, a także nocą przez stację ładującą na głównym dworcu autobusowym w Mannheim lub tymczasową stację ładowania we Frankfurcie. Każda stacja posiada moc 80 kilowatów.

Chcemy mieć wkład w kształtowanie przyszłości mobilności. Chociaż autobusy elektryczne są obecnie znacznie droższe w zakupie, jesteśmy przekonani, że będzie to opłacalna inwestycja na dłuższą metę, zarówno dla naszej firmy, jak i naszych klientów i środowiska – komentuje André Schwämmlein, założyciel i dyrektor generalny FlixBus.

Autobus elektryczny FlixBusa w Niemczech będzie zasilany energią pochodzącą z odnawialnych źródeł energii dostarczaną przez Greenpeace Energy. To – jak wylicza FlixBus – pozwoli oszczędzić około 82 tony emisji CO2 tylko w pierwszym roku kursowania autobusu elektrycznego w porównaniu do autobusu z silnikiem spalinowym.

FlixBus od kilku lat współpracuje także z organizacją działającą na rzecz ochrony klimatu – atmosfair. Dzięki tej współpracy pasażerowie mają możliwość indywidualnej rekompensaty za obciążenie środowiska podczas podróży.

Rezerwując bilet online na stronie i w aplikacji FlixBus, można wybrać opcję przekazania składki na środowisko. Kwota składki obliczana jest na podstawie liczby kilometrów i pasażerów danego kursu (zwykle wynosi około 1-3 proc. ceny biletu).

Zebrane środki inwestowane są w projekt dotyczący ochrony klimatu, który został zatwierdzony przez ONZ. Z tej możliwości korzysta ok. 10 proc. wszystkich pasażerów FlixBusa.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...