Na stacjach Shell i Eni staną ultraszybkie ładowarki

Na stacjach Shell i Eni staną ultraszybkie ładowarki
Fot. Ionity
REKLAMA

Koncerny paliwowe Shell i Eni we współpracy z operatorem sieci ładowania samochodów elektrycznych Ionity postawią na swoich stacjach benzynowych we Francji i we Włoszech stacje ładowania o mocy sięgającej aż 350 kW.

Osiem nowych ładowarek jest już dostępnych na stacji Shell Chartres-Bois, około 90 minut jazdy na południe od Paryża. Pierwsze cztery ładowarki Shell-Ionity zostały udostępnione kierowcom w Hohenems w Austrii wcześniej w tym roku.

System Shell-Ionity oferuje zasilanie o mocy do 350 kW, dzięki czemu samochody o większej efektywności ładowania mogą uzupełniać zapasy energii o wiele szybciej. Jednocześnie z ładowarek mogą też korzystać standardowe samochody elektryczne, dostępne już na rynku.

Jak zapewnia Shell, ładowanie pojazdów nowej generacji przy użyciu ładowarek o wysokiej mocy, wykorzystywanych w ramach tej sieci, zajmie do dziesięciu minut, a udostępniane ładowarki są zgodne ze standardem Combined Charging System (CCS) wymaganym przez większość samochodów elektrycznych w Europie i Ameryce Północnej.

Wcześniej Shell zadeklarował partnerstwo z Ionity w zakresie budowy infrastruktury ładowania w Belgii, Czechach, Francji, Holandii, na Słowacji, w Słowenii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, a także w Polsce.

Koncern paliwowy chce instalować średnio po sześć punktów ładowania pod marką Ionity-Shell na 80 stacjach obsługi Shell w krajach objętych projektem.

Ładowarki Ionity uzupełnią ofertę NewMotion, przejętego przez Shell jednego z największych w Europie operatorów stacji ładowania, a także szybkich ładowarek Shell Recharge, które znajdują się na stacjach paliw Shell w Wielkiej Brytanii, Holandii i Chinach.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych Shell oferuje już łącznie na około 170 stacjach.

Z kolei w rozbudowę sieci stacji ładowania Ionity na terenie Włoch zaangażował się koncern paliwowy Eni. W planach jest postawienie 180 ładowarek na 30 stacjach benzynowych włoskiego koncernu.

Każda ze stacji ładowania zostanie wyposażona w 6 punktów ładowania, każdy o mocy 350 kW.

Ionity to spółka joint venture należąca do BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company oraz Volkswagen Group z Audi i Porsche, powołana w celu utworzenia sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW przy głównych drogach Europy.

Cel konsorcjum to postawienie do roku 2020 w 400 lokalizacjach około 2400 ultraszybkich ładowarek o mocy sięgającej 350 kW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Janek |
A co to znaczy ze mozna ładowac o wiele szybciej? Moze wiecej konkretow? Ile wtyczek bedzie dostepnych? Na greenway'u maja trzy uniwersalne tak zeby kazdy model mógł sie swobodnie podładowac

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...