Ładowarki EV pojawią się na mapach Google

Ładowarki EV pojawią się na mapach Google
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Internetowy potentat uruchamia kolejny projekt, który pomoże w budowie gospodarki niskoemisyjnej. Po uruchomieniu aplikacji Google Sunroof nadszedł czas na aplikację umożliwiającą zlokalizowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Google wprowadzi na swoich mapach stacje ładowania samochodów elektrycznych. Użytkownicy nowej aplikacji mają uzyskać informacje o operatorze, ilości ładowarek, mocy ładowania, dostępności, a także o miejscu, w którym je zlokalizowano.

Na razie w aplikacji Google znajdziemy stacje ładowania tylko wybranych operatorów. Globalnie mają być na niej umieszczone stacje należące do sieci Tesli i Chargepoint. Do tego w Stanach Zjednoczonych będą wyświetlane stacje firm SemaConnect, EVgo i Blink, w Wielkiej Brytanii na mapie pojawią się punkty operatorów Chargemaster oraz Pod Point, a w Australii i Nowej Zelandii – Chargefox.

Początkowo możliwość wyszukania stacji ładowania będą mieć użytkownicy systemów Android i iOS. Aby uzyskać dostęp do mapy stacji ładowania, wystarczy zaktualizować swoją aplikację Google Maps.

Trzy lata temu Google uruchomił, początkowo tylko w USA, aplikację Sunroof pokazującą, z pomocą Google Maps, możliwości umieszczenia na dachach budynków instalacji fotowoltaicznych, uwzględniając ukierunkowanie budynków, a nawet cień rzucany przez pobliskie budynki czy drzewa.

Obecnie Google rozwija aplikację Sunroof, we współpracy z niemieckim koncernem energetycznym E.ON, także na rynkach europejskich. Obie firmy wdrożyły mapy Sunroof w roku 2017, oferując możliwość sprawdzenia warunków produkcji energii z fotowoltaiki na dachach budynków początkowo jedynie w największych miastach Niemiec.

E.ON informuje, że w ciągu pierwszego roku funkcjonowania Google Sunroof w Niemczech o indywidulaną analizę możliwości instalacji systemu fotowoltaicznego na dachu wystąpiło ponad 10 tys. użytkowników. Niemiecki koncern zapewnia, że ta funkcjonalność istotnie przyczynia się do wzrostu sprzedaży jej segmentu fotowoltaicznego.

Google i E.ON mają rozszerzyć mapy Sunroof na inne europejskie kraje – w pierwszej kolejności na Wielką Brytanię, a następnie na Włochy – a więc odpowiednio na trzeci i drugi największy rynek fotowoltaiczny w Europie pod względem zainstalowanego dotychczas potencjału elektrowni fotowoltaicznych.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Hdvsv |
"pierwszej kolejności na Wielką Brytanię, a następnie na Włochy – a więc odpowiednio na trzeci i drugi największy rynek fotowoltaiczny w Europie pod względem zainstalowanego dotychczas potencjału elektrowni fotowoltaicznych." Tylko po co? Nie lepiej udostępnić to tam gdzie fotowoltaiki jest mało? Większe szanse, że ludzie skorzystają.
Paradise |
Dla mnie to juz żadna nowość... mam taka apke juz dobry rok. Zaraz po załozeniu konta na greenway'u od razu sciagnalem i apke. Bez tego ciezko byłoby sie swobodnie poruszac elektrykiem na dalekich trasach

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...