Tesla notuje rekordową produkcję

Tesla notuje rekordową produkcję
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

W III kwartale 2018 r. Tesla wyprodukowała łącznie 80 142 pojazdy. To wynik lepszy aż o 50 proc.  od dotychczasowego rekordu firmy ustanowionego w II kwartale bieżącego rokuinformuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

W okresie od lipca do września amerykański producent wyprodukował 53 239 egzemplarzy Modelu 3 – o niemal połowę więcej niż w II kwartale. Produkcja tego pojazdu w wersjach z napędem na cztery koła przewyższyła przy tym produkcję odmiany z napędem na koła tylne. W ostatnim tygodniu III kwartału z taśmy montażowej zjechało ponad 5 300 szt. Modelu 3.

Łącznie przez ostatnie trzy miesiące kalifornijska spółka dostarczyła 83 500 samochodów – 55 840 szt. Modelu 3, 14 470 szt. Modelu S i 13 190 szt. Modelu X. Co ciekawe, w trzecim kwartale 2018 r. Tesla dostarczyła ponad 80 proc. liczby pojazdów, które trafiły do klientów przez cały rok 2017.

Wzrost sprzedaży zanotowano pomimo trwającej wojny celnej pomiędzy USA a Chinami, w rezultacie której cła przewozowe na pojazdy amerykańskich producentów wynoszą obecnie 40 proc., a nie 15 proc. jak w przypadku innych importowanych samochodów. Tesla chce wzmocnić swoją pozycję na największym światowym rynku EV poprzez budowę fabryki w regionie Szanghaju.

Firma z Palo Alto podkreśla, że w III kwartale dokonała wielu usprawnień w procesie produkcyjnym i logistycznym oraz  zamierza wprowadzić dalsze zmiany w kolejnych miesiącach. W 2018 r. Tesla planuje dostarczyć do klientów 100 tys. szt. Modelu X i S, tj. podobną liczbę jak w roku ubiegłym. Kalifornijska spółka koncentruje się na znaczącym wzroście produkcji Modelu 3.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
MojaPV |
Na szczęście Elon Musk będzie musiał zrezygnować ze stanowiska prezesa spółki, czego zażądała SEC (odpowiednik polskiego KNF), jako reakcja na jego idiotyczne kłamstwa nt. wykupu spółki z giełdy. Dodatkowo załaci sowitą karę. Kurs nurkuje.
azza |
Patrząc na "nową Politykę Ekologiczną Państwa 2030" możemy w naszym zacofanym grajdole co najwyżej powrócić do samochodów na holcgaz !
ubawiony |
liczy się tylko ruska ropa, trolle na forum to wiedzą
Huob |
A nie Hamerykanska?

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...