Engie postawi stacje ładowania dla Mercedes-Benz Polska

Engie postawi stacje ładowania dla Mercedes-Benz Polska
Fot. Engie / EV-Box
REKLAMA

Firmy Mercedes-Benz Polska i Engie Poland podpisały umowę o współpracy przy rozbudowie infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych na bazie rozwiązań oferowanych przez Engie.

W związku z wprowadzaniem do oferty elektrycznych aut osobowych oraz dostawczych marki Mercedes-Benz planujemy budowę nowych punktów ładowania w naszej sieci dealerskiej. Ten proces już trwa – w niektórych salonach Mercedesa już dziś można naładować swoje auto elektryczne. Wkrótce ładowarki pojawią się we wszystkich naszych salonach. Naszym dealerom będziemy rekomendować właśnie instalację urządzeń Engie – ze względu na ich wysoką jakość oraz możliwość sprawnego zarządzania dostępem do ładowarki – komentuje Aleksander Rzepecki z Mercedes-Benz Polska.

W ofercie Mercedes-Benz Polska już dziś dostępne są samochody hybrydowe plug-in oraz w pełni elektryczne pojazdy marki smart. Od 2020 roku smart jako producent przewiduje całkowitą rezygnację z produkcji swoich spalinowych modeli, a od przyszłego roku na rynku dostępne będą także nowe elektryczne samochody Mercedes-Benz, z nowej rodziny modelowej o nazwie EQ.

Pierwszy elektryczny SUV, o nazwie EQC, zaprezentowany został w tym miesiącu, a poza gamą około 10 osobowych elektrycznych samochodów osobowych w ciągu najbliższych kilku lat producent ze Stuttgartu ma wprowadzić do oferty elektryczne samochody dostawcze, ciężarówki oraz autobusy.

W dziedzinie elektryfikacji Mercedes-Benz wykorzystuje holistyczne podejście – obok marki pojazdów EQ producent rozwija całościowy ekosystem, który poza samymi pojazdami obejmuje kompleksową ofertę elektrycznej mobilności.

Na drodze w kierunku bezemisyjnej mobilności niemiecki producent realizuje strategię napędów, korzystając z połączenia jednostek spalinowych, częściowo zelektryfikowanych, instalacji 48-woltowej, hybryd plug-in EQ Power oraz aut elektrycznych zasilanych energią z akumulatorów lub ogniw paliwowych.

W zakresie ładowania pojazdów elektrycznych francuska grupa Engie oferuje rozwiązania firmy EV-Box, której jest właścicielem. EV-Box to producent stacji ładowania, który do tej pory zainstalował 58 tys. urządzeń działających w ponad 980 miastach na całym świecie.

Rozwiązania, jakie posiada Engie, pozwalają na szybki rozwój sieci punktów do ładowania aut elektrycznych. Oferujemy stacje ładowania o różnych parametrach – wolne, szybkie oraz ultraszybkie, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Mamy możliwość wprowadzenia systemu zarządzania energią w punkcie ładowania i jesteśmy w stanie spersonalizować wygląd stacji, aby odpowiadał standardom obowiązującym w danej marce pojazdów. Dodatkowo oferujemy sprawnie zarządzany system rozliczeń, zintegrowany ze wszystkimi zainstalowanymi punktami – wylicza Janusz Grądzki, dyrektor Departamentu Nowych Technologii w Engie.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...