Engie postawi stacje ładowania dla Mercedes-Benz Polska

Engie postawi stacje ładowania dla Mercedes-Benz Polska
Fot. Engie / EV-Box
REKLAMA

Firmy Mercedes-Benz Polska i Engie Poland podpisały umowę o współpracy przy rozbudowie infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych na bazie rozwiązań oferowanych przez Engie.

W związku z wprowadzaniem do oferty elektrycznych aut osobowych oraz dostawczych marki Mercedes-Benz planujemy budowę nowych punktów ładowania w naszej sieci dealerskiej. Ten proces już trwa – w niektórych salonach Mercedesa już dziś można naładować swoje auto elektryczne. Wkrótce ładowarki pojawią się we wszystkich naszych salonach. Naszym dealerom będziemy rekomendować właśnie instalację urządzeń Engie – ze względu na ich wysoką jakość oraz możliwość sprawnego zarządzania dostępem do ładowarki – komentuje Aleksander Rzepecki z Mercedes-Benz Polska.

W ofercie Mercedes-Benz Polska już dziś dostępne są samochody hybrydowe plug-in oraz w pełni elektryczne pojazdy marki smart. Od 2020 roku smart jako producent przewiduje całkowitą rezygnację z produkcji swoich spalinowych modeli, a od przyszłego roku na rynku dostępne będą także nowe elektryczne samochody Mercedes-Benz, z nowej rodziny modelowej o nazwie EQ.

Pierwszy elektryczny SUV, o nazwie EQC, zaprezentowany został w tym miesiącu, a poza gamą około 10 osobowych elektrycznych samochodów osobowych w ciągu najbliższych kilku lat producent ze Stuttgartu ma wprowadzić do oferty elektryczne samochody dostawcze, ciężarówki oraz autobusy.

W dziedzinie elektryfikacji Mercedes-Benz wykorzystuje holistyczne podejście – obok marki pojazdów EQ producent rozwija całościowy ekosystem, który poza samymi pojazdami obejmuje kompleksową ofertę elektrycznej mobilności.

Na drodze w kierunku bezemisyjnej mobilności niemiecki producent realizuje strategię napędów, korzystając z połączenia jednostek spalinowych, częściowo zelektryfikowanych, instalacji 48-woltowej, hybryd plug-in EQ Power oraz aut elektrycznych zasilanych energią z akumulatorów lub ogniw paliwowych.

W zakresie ładowania pojazdów elektrycznych francuska grupa Engie oferuje rozwiązania firmy EV-Box, której jest właścicielem. EV-Box to producent stacji ładowania, który do tej pory zainstalował 58 tys. urządzeń działających w ponad 980 miastach na całym świecie.

Rozwiązania, jakie posiada Engie, pozwalają na szybki rozwój sieci punktów do ładowania aut elektrycznych. Oferujemy stacje ładowania o różnych parametrach – wolne, szybkie oraz ultraszybkie, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Mamy możliwość wprowadzenia systemu zarządzania energią w punkcie ładowania i jesteśmy w stanie spersonalizować wygląd stacji, aby odpowiadał standardom obowiązującym w danej marce pojazdów. Dodatkowo oferujemy sprawnie zarządzany system rozliczeń, zintegrowany ze wszystkimi zainstalowanymi punktami – wylicza Janusz Grądzki, dyrektor Departamentu Nowych Technologii w Engie.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...