Volvo z umową na hybrydy dla kolejnego polskiego miasta

Volvo z umową na hybrydy dla kolejnego polskiego miasta
Fot. Volvo
REKLAMA

Miasto Ełk i Volvo Polska podpisały umowę na dostawę sześciu miejskich autobusów hybrydowych. Nowe, ekologiczne autobusy trafią do Ełku w dwóch transzach pod koniec 2019 i w 2020 roku.

Po rozstrzygnięciu dwa tygodnie temu przetargu na dostawę autobusów miejskich o napędzie hybrydowym, w którym wybrana została oferta Volvo, dziś miasto Ełk i Volvo Buses podpisały stosowną umowę. Volvo dostarczy do Ełku sześć pojazdów Volvo 7900 Hybrid, które zostaną wyposażone m.in. w klimatyzację, system głosowej informacji pasażerskiej czy monitory LCD.

Autobusy będą zasilane energią elektryczną podczas ruszania i postojów na przystankach. Po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h przełączają się na zasilanie silnikiem diesla. Są wyposażone w baterie, silnik elektryczny i mały silnik diesla. Baterie ładują się podczas hamowania, a autobus nie wymaga dodatkowej infrastruktury do ładowania.

Autobusy hybrydowe Volvo trafią do Ełku w dwóch transzach – pod koniec 2019 i w 2020 roku, bezpośrednio z wrocławskiej fabryki Volvo, gdzie są projektowane przez polskich inżynierów i produkowane seryjnie od 2010 roku.

W Polsce hybrydy Volvo jeżdżą już w Sosnowcu, Inowrocławiu, Tarnowskich Górach, Jeleniej Górze i Warszawie, a ostatnio firma wygrała przetargi na dostawę tego typu pojazdów do Krakowa, Białegostoku i Krosna.

Jak zapewnia Volvo, autobusy tego typu zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50 proc. mniej spalin w porównaniu z analogicznymi autobusami z napędem diesla.

Volvo produkuje we Wrocławiu także elektryczne hybrydy (plug-in), które mają zużywać o 60 proc. mniej paliwa od autobusów z silnikiem diesla, a emisja dwutlenku węgla ma być niższa aż o 75 do 90 proc.

W przypadku produkowanych również w tym zakładzie autobusów posiadających w pełni elektryczny napęd zużycie energii ma być o około 80 proc. niższe niż w przypadku autobusów z silnikiem wysokoprężnym.

Do tej pory Volvo na całym świecie dostarczyło operatorom transportu publicznego ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...