Ekoenergetyka z kontraktem na 12 mln zł

Ekoenergetyka z kontraktem na 12 mln zł
Fot. Ekoenergetyka-Polska
REKLAMA

Zielonogórska firma Ekoenergetyka zdobyła kolejny kontrakt na dostawę infrastruktury ładowania dla miejskich autobusów elektrycznych. Tym razem chodzi o dostawę stacji ładowania dla poznańskiego MPK.

Kontrakt na dostawę stacji ładowania dla przewoźnika MPK Poznań opiewa na 12 mln zł i obejmuje dostawę kilkunastu urządzeń o łącznej mocy 2,2 MW z opcją powiększenia zamówienia o 540 kW.

Stacje ładowania od zielonogórskiej firmy naładują autobusy elektryczne, które dla MPK Poznań wyprodukuje w podpoznańskim Bolechowie Solaris.

Solaris ma czas na zrealizowanie zamówienia na dostawę wszystkich 21 autobusów elektrycznych do końca lutego 2020 roku. Łączna wartość zamówienia wynosi 73,9 mln zł.

Elektryczne Solarisy dostarczone do stolicy Wielkopolski będzie można ładować zarówno za pomocą gniazda plug-in jak i pantografu.

Kontrakt na dostawę stacji ładowania dla Poznania to kolejne zamówienie zdobyte w tym roku Ekoenergetykę.

Zielonogórska firma w ubiegłym miesiącu informowała o zdobyciu zamówienia na ładowarki o łącznej mocy 7,2 MW, z pomocą których będą ładowane elektryczne autobusy w Hamburgu.

W ramach pierwszej dostawy zielonogórska firma ma zaprojektować i wdrożyć stację ładowania o mocy 1,2 MW, podzieloną na cztery moduły o mocy 300 kW każdy, które przekażą energię nawet do 16 autobusów za pomocą punktów ładowania zwanych „Wallbox” wyposażonych w złącza plug-in.

Ładowanie pojazdów będzie się odbywać za pomocą złącza Combo-2 zgodnego ze standardem CCS. Każdy „Wallbox” będzie wyposażony w dwie wtyczki tego typu.

Wcześniej, maju br., Ekoenergetyka zdobyła kontrakt na dostawę czerech ładowarek o mocy 300 kW dla Inowrocławia, gdzie będą obsługiwać elektryczne autobusy marki Volvo.

Dzięki automatycznemu ładowaniu pantografami odwróconymi autobusy w Inowrocławiu będą zasilane w ciągu dnia podczas postoju, bez wprowadzania zakłóceń w harmonogramie i zaangażowania kierowcy. Urządzenia mają pracować przez nie więcej niż 8 minut w ramach jednej sesji ładowania.

Poza tym polska firma ma na koncie kontrakty na dostawę stacji ładowania m.in. do Tampere i Helsinek w Finlandii oraz do Malmo, Vasteras i Lulea w Szwecji.

W Polsce Ekoneergetyka przygotuje także infrastrukturę ładowania dla największego w kraju miejskiego taboru 47 elektrycznych Ursusów, które będą kursować po Zielonej Górze.

Ten projekt zakłada m.in. instalację wielowyjściowych stacji ładowania na 11 pętlach o indywidualnej mocy od 400kW do 800kW, a w sumie do dyspozycji zielonogórskich autobusów elektrycznych będzie 29 zautomatyzowanych punktów ładowania pantografowego.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
TW |
Dlaczego wszyscy płacą podatki i ZUS a jest czarna strefa gospodarcza (watykańska) która tego nie robi. Kasa szanowni Państwo kasa ! Chce aby wszyscy równo płacili podatki i ZUS i nie było utrzymywania obcego państwa Watykan z naszych podatków oraz przelewów miliardów euro do Watykanu. Musi być kasa fiskalna dla kleru i obowiązek płacenia przez nich ZUS . Chcesz chodzić do kościoła i się modlić do zyda . Ok twoja sprawa ale twoi księża i biskupi muszą płacić podatki i ZUS jak inny obywatele i firmy.
Właśnie |
Skopiowane z innej strony. Podoba mi się tekst, autor Jerzy Urban. "Polska jest małą dupą, na której rośnie wrzód większy niż ona sama. Wypełnia ów szankier ropa o medycznej nazwie Kościół katolicki. Stanowi on mieszaninę ciemnoty, zakłamania, zacofania, arogancji, obłudy, chciwości, głupoty, wsteczności, agresji, autorytaryzmu, egoizmu, dyletanctwa i żądzy władzy. Kościół wojuje ze swobodą i urodą życia ludzi. Dla wyznawców ma zakazy i nakazy. Poprzez prawo państwowe i wpływy narzuca je wszystkim. Pół ludzkości ma odgrywać role społecznie podrzędne i być maszynkami do przekazywania genów. Ogół ma widzieć moralność w kroczu, a kler chce regulować funkcjonowanie genitaliów i odbicie tego w nauczaniu i kulturze. W dobie informatyki egzorcyści gonią diabły. Dewoci blokują współczesną sztukę. Cokolwiek by mówić o PRL, ewoluowała ona, co prawda zygzakiem, od stalinizmu, jego zbrodni i zależności od ZSRR do Okrągłego Stołu. Postępem był Gomułka wobec Bieruta, Gierek wobec Gomułki, Jaruzelski wobec Gierka. Polski Kościół odbywa drogę w odwrotną stronę. Dajcie mu 100 lat, a podpali stosy i stodoły. Wpływ Kościoła i jego nacjonalistycznych wypustek politycznych wykluczają rzeczywistą europejskość kraju. Wyznawcy smoka gender i zbrodni smoleńskiej nie stworzą innowacyjnej gospodarki, zgnoją naukę i wszelki postęp, także techniczny i społeczny. To gangrena.

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...