Traficar naładuje elektryki na stacjach GreenWay

Traficar naładuje elektryki na stacjach GreenWay
Fot. GreenWay Polska
REKLAMA

Traficar w ramach projektu Roadshow udostępnił dziewięć w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE. Samochody w usłudze Traficar będą do dyspozycji klientów przez kilka tygodni we wszystkich miastach, w których spółka oferuje wypożyczanie aut na minuty. Projekt mający na celu popularyzację pojazdów elektrycznych potrwa do lutego 2019 r. Pracownicy Traficar będą ładować ekologiczne samochody w sieci ładowarek GreenWay Polska.

Zgodnie z umową o współpracy GreenWay Polska udostępni swoje stacje dla ładowania Renault ZOE, z których korzysta Traficar.

Ładowanie elektryków Traficar ma się odbywać głównie nocą, dzięki czemu ładowarki GreenWay pozostaną w dyspozycji dla pozostałych klientów sieci, którzy korzystają z nich głównie w ciągu dnia.

Renault ZOE, którymi będą jeździć klienci Traficar, są wyposażone w baterię o pojemności 40 kWh pozwalającą na pokonanie dystansu nawet ponad 300 km. Ich ładowanie odbywa się po złączu AC i ma zająć na wybranych stacjach GreenWay jedynie około godziny.

W lipcu br. GreenWay przeprowadził testy ładowania Renault ZOE. Okazało się, że samochód bardzo dobrze współpracuje z ładowarkami sieci i wypada lepiej w porównaniu z innymi samochodami ładowanymi za pośrednictwem AC. Złącza AC dostępne w szybkich ładowarkach GreenWay dysponują mocą nawet do 43 kW, co w przypadku ZOE ma skutkować krótszym czasem ładowania w porównaniu z innymi pojazdami o podobnej pojemności baterii.

Dla ZOE naładowanie do 80 proc. pojemności baterii ma zajmować między 60 a 90 minut w zależności od typu ładowarki.

Projekt realizowany przez Traficar polega na uzupełnieniu floty o 9 elektrycznych Renault ZOE, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa wypożyczania aut na minuty.

Od sierpnia usługa dostępna jest w Krakowie, potem przeniesie się do Warszawy, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia i na Śląsk. Samochody można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji Traficar. Projekt zakończy się w lutym 2019 r.

GreenWay Polska w ramach projektu dofinansowanego z unijnego programu „Łącząc Europę” do 2020 roku planuje instalacje 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich.

W miejscach o zwiększonym zapotrzebowaniu na usługi ładowania GreenWay chce zainstalować magazyny energii, które skrócą czas oczekiwania na ładowanie, a także zmniejszą obciążenie sieci energetycznej w godzinach szczytu.

Obecnie GreenWay udostępnia już ponad 60 stacji ładowania.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Kuba |
Czekamy na Wrocław i cały Śląsk :) Chetnie zajade nowym autkiem na stacje greenway'a dla przetestowania jak to w ogole dziala. Elektryki sa spoko. Ciekawe kiedy u nas idea rozwinie sie do tego stopnia co u naszych zachodnich sasiadow

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...