Traficar naładuje elektryki na stacjach GreenWay

Traficar naładuje elektryki na stacjach GreenWay
Fot. GreenWay Polska
REKLAMA

Traficar w ramach projektu Roadshow udostępnił dziewięć w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE. Samochody w usłudze Traficar będą do dyspozycji klientów przez kilka tygodni we wszystkich miastach, w których spółka oferuje wypożyczanie aut na minuty. Projekt mający na celu popularyzację pojazdów elektrycznych potrwa do lutego 2019 r. Pracownicy Traficar będą ładować ekologiczne samochody w sieci ładowarek GreenWay Polska.

Zgodnie z umową o współpracy GreenWay Polska udostępni swoje stacje dla ładowania Renault ZOE, z których korzysta Traficar.

Ładowanie elektryków Traficar ma się odbywać głównie nocą, dzięki czemu ładowarki GreenWay pozostaną w dyspozycji dla pozostałych klientów sieci, którzy korzystają z nich głównie w ciągu dnia.

Renault ZOE, którymi będą jeździć klienci Traficar, są wyposażone w baterię o pojemności 40 kWh pozwalającą na pokonanie dystansu nawet ponad 300 km. Ich ładowanie odbywa się po złączu AC i ma zająć na wybranych stacjach GreenWay jedynie około godziny.

W lipcu br. GreenWay przeprowadził testy ładowania Renault ZOE. Okazało się, że samochód bardzo dobrze współpracuje z ładowarkami sieci i wypada lepiej w porównaniu z innymi samochodami ładowanymi za pośrednictwem AC. Złącza AC dostępne w szybkich ładowarkach GreenWay dysponują mocą nawet do 43 kW, co w przypadku ZOE ma skutkować krótszym czasem ładowania w porównaniu z innymi pojazdami o podobnej pojemności baterii.

Dla ZOE naładowanie do 80 proc. pojemności baterii ma zajmować między 60 a 90 minut w zależności od typu ładowarki.

Projekt realizowany przez Traficar polega na uzupełnieniu floty o 9 elektrycznych Renault ZOE, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa wypożyczania aut na minuty.

Od sierpnia usługa dostępna jest w Krakowie, potem przeniesie się do Warszawy, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia i na Śląsk. Samochody można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji Traficar. Projekt zakończy się w lutym 2019 r.

GreenWay Polska w ramach projektu dofinansowanego z unijnego programu „Łącząc Europę” do 2020 roku planuje instalacje 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich.

W miejscach o zwiększonym zapotrzebowaniu na usługi ładowania GreenWay chce zainstalować magazyny energii, które skrócą czas oczekiwania na ładowanie, a także zmniejszą obciążenie sieci energetycznej w godzinach szczytu.

Obecnie GreenWay udostępnia już ponad 60 stacji ładowania.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Kuba |
Czekamy na Wrocław i cały Śląsk :) Chetnie zajade nowym autkiem na stacje greenway'a dla przetestowania jak to w ogole dziala. Elektryki sa spoko. Ciekawe kiedy u nas idea rozwinie sie do tego stopnia co u naszych zachodnich sasiadow

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...