Solaris szykuje nowości w ofercie elektryków

Solaris szykuje nowości w ofercie elektryków
Fot. Solaris
REKLAMA

W przyszłym miesiącu w Belinie odbędzie się piąta edycja targów InnoTrans. Obecność na nich zapowiedział Solaris. Premiery polskiego producenta autobusów podczas berlińskich targów skoncentrują się na pojazdach zeroemisyjnych.

Solaris zaprezentuje w stolicy Niemiec, w dniach 18-21 września, m.in. trolejbus Trollino 12 w nowej odsłonie oraz elektryczny autobus Urbino 12. Oba pojazdy będą wystawione na terenie zewnętrznym w Sommergarten Bus Display, natomiast stoisko Solarisa zostanie zlokalizowane w CityCube (Hala A, numer stoiska 304).

Podczas InnoTrans 2018 odbędzie się premiera modelu Trollino 12, zamówionego przez Urząd Miasta Gdynia. Polski producent przybliży ponadto swoją najnowszą ofertę wokół trolejbusów, m.in. przegubowe Trollino 18 oraz dwuprzegubowe Trollino 24, jak również stosowane w nich napędy oraz opcjonalne systemy magazynowania i ładowania energii.

Solaris zaprezentował swój pierwszy trolejbus w 2001 roku. Od tego momentu do klientów w szesnastu państwach dostarczono ponad 1200 pojazdów tego typu. Trolejbusy Solarisa można spotkać w niemal 50 miastach całej Europy, m.in. w Bolonii, Budapeszcie, Esslingen, Gdyni, Ostrawie, Pilźnie, Rydze, Rzymie, Salzburgu, Sofii, Tallinie, Tychach czy Wilnie.

Drugim zaprezentowanym w Berlinie pojazdem będzie Solaris Urbino 12 electric zamówiony przez przewoźnika z Frankfurtu nad Menem. W ciągu siedmiu lat od premiery swojego pierwszego autobusu elektrycznego Solaris dostarczył lub zebrał zamówienia na ponad 330 takich pojazdów od klientów w czternastu państwach.

Polski producent pokaże ponadto najnowsze rozwiązania technologiczne dotyczące ogrzewania, chłodzenia oraz układu kierowniczego skupiające się na ograniczeniu zużycia energii, jak również przedstawi kompleksowe prowadzenie inwestycji, które obejmuje nie tylko dostawę autobusów i systemów ładowania, ale także zapewnia przygotowanie instalacji łącznie z pracami budowlanymi.

Nowością będzie również system zdalnej diagnozy autobusów elektrycznych eSConnect mający wspierać możliwości diagnostyczne i serwisowe oraz umożliwi analizę specjalistycznych danych gromadzonych przez pojazd.

Targi w Kielcach

Z kolei na targach Transexpo w Kielcach, w dniach 23-25 października, Solaris zaprezentuję hybrydę Urbino 12 LE lite hybrid, która w teście SORT 2 uzyskała zużycie paliwa na poziomie poniżej 30 litrów na 100 km.

Sercem układu napędowego nowego modelu w rodzinie Urbino jest silnik Cummins ISBE6 o pojemności zaledwie 4,5 litra, spełniający normę emisji spalin EURO 6, ma moc 210 KM i moment obrotowy 832 Nm. Dodatkowym elementem układu napędowego Urbino LE lite hybrid jest maszyna elektryczna o mocy znamionowej 11,5 kW. Jej zadaniem jest rekuperacja energii w trakcie hamowania oraz wspomaganie silnika spalinowego przy ruszaniu.

Prezentowane w Kielcach Solaris Urbino 12 electric oraz Solaris Urbino 12 hybrid z szeregowym systemem hybrydowym będą posiadać nowy design, który już od przyszłego roku ma stać się standardem dla wszystkich pojazdów miejskich z rodziny Urbino i Trollino.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupię projekty elektrowni wiatrowych, pracujące elektrownie

Kupię projekty elektrowni wiatrowych oraz pracujące elektrownie. czytaj dalej...

Opolskie – pożyczka unijna do 1 mln zł dla inwestorów i instalatorów OZE.

Katana Konsulting zaprasza firmy mikro, małe i średnie do skorzystania z unijnych, więc preferencyjn czytaj dalej...

Dotacje do 90% na oświetlenie LED w firmach w 2019 roku.

Katana Konsulting do końca roku 2018 zaprasza przedsiębiorstwa z całej Polski o aplikowanie o bezzwr czytaj dalej...

FARMY FOTOWOLTAICZNE

Wydżierżawie ziemię 2ha: -kujawsko-pomorskie - miejscowość Brzoza - ziemia klasa 4,5 łąki -100% czytaj dalej...