Leśnicy przesiądą się do elektryków

Leśnicy przesiądą się do elektryków
Fot: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych / Lasy Państwowe
REKLAMA

Lasy Państwowe ogłosiły wyniki przetargu nieograniczonego na dostawę 16 samochodów elektrycznych, który został rozpisany na początku maja bieżącego roku. Było to największe postępowanie tego typu na zakup EV w Polsce informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

Lasy Państwowe nabędą 15 zeroemisyjnych, osobowych BMW i3 oraz jeden egzemplarz dostawczego Nissana e-NV200. Przewidywany termin realizacji dostaw pojazdów szacuje się na wrzesień 2018 r.

Lasy Państwowe zamierzają ponadto ogłosić kolejny przetarg – na zakup dedykowanych stacji ładowania, zwiększających użytkowość samochodów elektrycznych. Plany obejmują zamówienie naściennych Wallboxów oraz stacji wolnostojących.

BMW i3 dysponuje akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 33 kWh. Zgodnie z cyklem NEDC, samochód jest w stanie przejechać 300 km na jednym ładowaniu. Nissan e-NV200 został wyposażony w baterie o pojemności 40 kWh, a jego zasięg wynosi 280 km.

Rozstrzygnięty przetarg wpisuje się w proekologiczną politykę Lasów Państwowych. Jako instytucja szczególnie wrażliwa na kwestie ochrony środowiska, uważamy, że zakup cichych, zeroemisyjnych samochodów pozwoli nam na skuteczniejszą realizację naszych działań. W przyszłości nie wykluczamy uzupełnienia naszej floty o kolejne pojazdy elektryczne – komentuje Jerzy Fijas, manager projektu energetycznego Lasów Państwowych.

W związku z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie 22 lutego bieżącego roku, szereg instytucji państwowych wyraziło zainteresowanie samochodami ekologicznymi.

Zgodnie z zapisami ustawy, obowiązek korzystania z pojazdów elektrycznych obejmuje naczelne i centralne organy administracji państwowej oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
jasiek |
Pic na wodę, fotomontaż. Lepiej niech by promowali kotły zgazowujące drewno 5 klasy emisji lub kominki też 5 klasy bo to w przyszłości mogłoby zwiększyć ich dochody.
jasiek |
Pic na wodę, fotomontaż. Lepiej niech by promowali kotły zgazowujące drewno 5 klasy emisji lub kominki też 5 klasy bo to w przyszłości mogłoby zwiększyć ich dochody.
lesnik |
muszą na coś wydać nadwyżki kapitałowe, zanim państwo zabierze na 500+
Woka |
Jednak uwaga do redakcji. Tytuł rodem z onetu. Nie "leśnicy przesiądą się..." a "kilku leśników powygłupia się po Warszawie..."
Tylewtemacie |
Szyszko przerobił Puszczę na 'dolary' to mają za co kupować . Ekologiczne pieniądze na ekologiczne auta ; )

Giełda OZE

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją.

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją. Zainteresowani sprzedażą proszę pod czytaj dalej...

Firma poszukuje działek pod projekty PV

Firma KRD Global Group poszukuje działek do wydzierżawienia pod projekty fotowoltaiczne w całej Pols czytaj dalej...

V80/ 2 MW

Vestasy V-80, 2MW, sprzedamy czytaj dalej...

Micon 500+600kW+750kW

Micony 500, 600kW, DeWind 500kW, Wind World 750kW, do sprzedazy i demontazu do stycznia 2019 czytaj dalej...