Intemarché uruchamia stacje ładowania

Intemarché uruchamia stacje ładowania
Fot. Intermarche
REKLAMA

Pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych powstają przy sklepach spożywczych Intermarché w naszym kraju. W początkowym etapie będzie można z nich korzystać za darmo.

Intermarché przygotowuje się na rozwój rynku elektromobilności w Polsce i planuje otwarcie pierwszych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach swoich sklepów w Ostródzie, Grajewie i Knurowie.

Elektromobilność jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłowych. Transport elektryczny obejmuje coraz większą liczbę krajów, zyskuje na popularności również w Polsce. Wychodząc naprzeciw tym najnowszym trendom, otwieramy pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych. Otwieramy te stacje z nadzieją, że w kolejnych latach na naszych drogach będzie coraz więcej samochodów napędzanych energią elektryczną, a dzięki temu poprawi się jakość powietrza – komentuje Armen Papazjan, dyrektor generalny Intermarché.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Ostródzie i Grajewie zostały podłączone do sieci dystrybutora energii elektrycznej Energa Operator i czekają na odebranie przez Urząd Dozoru Technicznego.

Nieco dłużej na stację ładowania samochodów elektrycznych będą musieli poczekać mieszkańcy Knurowa. Trwają ostatnie ustalenia między przedstawicielami Intermarché w Knurowie i Tauronem. Po ich zakończeniu rozpoczną się prace budowlane, a budowa stacji jest planowana na przełomie lipca i sierpnia.

Każda ładowarka w stacjach uruchomionych na parkingach Intermarché będzie mogła obsłużyć dwa samochody. Początkowo sieć nie planuje wprowadzać opłat za ładowanie.

Grupa Muszkieterów planuje rozwój stacji ładowania przy swoich sklepach – początkowo zlokalizowanych przy głównych szlakach komunikacyjnych.

W tym celu nawiązała współpracę z Greenway Infrastructure Poland, jedną z największych firm w Polsce wspierających rozwój elektromobilności oraz świadczących usługi z zakresu budowy i eksploatacji sieci stacji ładowania aut elektrycznych.

Greenway Polska, współdziałając z różnymi partnerami, do końca 2020 roku zamierza postawić w naszym kraju blisko 200 takich stacji. Obecnie Greenway udostępnia już 33 stacje ładowania, a kolejne czekają na odbiór Urzędu Dozoru Technicznego.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Poszukujemy firm wykonawczych do budowy instalacji fotowoltaicznych

W związku z rozwojem projektu fotowoltaicznego Engie Zielona Energia Sp. z o.o. poszukuje firm wykon czytaj dalej...

Dotacja 85% na OZE+maszyny i urządzenia

Nowość na polskim rynku finansowym i OZE dla sektora MŚP i dużych firm Maszyny i urządzenia + OZE = czytaj dalej...

Fotowoltaika z dotacją 85% Warmia i Mazury

Czas na instalację fotowoltaiczną w Twojej firmie ! Dotacja na Warmii i Mazurach nawet 85% !!! Nie w czytaj dalej...

Lubuskie dotacje na OZE w 2018 roku

W związku z anulowaniem ogłoszonego konkursu dotacji na budowę instalacji OZE o mocy do 2 MWp w fo czytaj dalej...