Warszawscy kurierzy przesiądą się do elektryków

Warszawscy kurierzy przesiądą się do elektryków
Fot. Goniec
REKLAMA

Po zakończonych testach stołeczna firma kurierska Goniec, specjalizująca się w przesyłkach dostarczanych tego samego dnia, zdecydowała się na oparcie swojego parku samochodowego o pojazdy elektryczne.

Firma Goniec, wiodący dostawca usług kurierskich na terenie Warszawy i okolic w modelu zakładającym odbiór i dostawę przesyłek kurierskich tego samego dnia, wprowadziła do swojej floty na razie dwa samochody elektryczne.

Niemiecka poczta ma już ponad 5 tys. samochodów elektrycznych oraz ponad 10 tys. elektrycznych rowerów i trójkołowców, które łącznie przejechały już ponad 13 mln km i świetnie sprawdzają się w dostawach paczek. Z kolei efektywność napędu elektrycznego w polskich warunkach, w szczególności w zakresie szybkich dostaw na terenie Warszawy i okolic, potwierdziły nasze miesięczne testy. W rezultacie właśnie wprowadziliśmy do naszej floty pierwsze dwa samochody dostawcze o napędzie elektrycznym. Zamierzamy kupować kolejne pojazdy tego typu – mówi Sebastian Piwowarczyk, prezes zarządu Goniec Sp. z o.o.

Warszawska firma podkreśla benefity płynące z używania pojazdów elektrycznych wprowadzone m.in. dzięki ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Chodzi o – kluczowe przy takiej działalności – poruszanie się buspasami czy darmowe parkowanie w strefach płatnego parkowania.

Są to kwestie istotne z punktu widzenia kuriera miejskiego. Pomijając koszty, możliwości rezygnacji z obsługi parkomatu to cenny czas, podobnie jak możliwość korzystania z buspasów. Już dotychczas średni czas od odebrania przesyłki do jej dostarczenia w trybie „standard” to zaledwie godzina i 48 minut, natomiast w trybie „direct” to jedynie 54 minuty. Używanie aut elektrycznych może jeszcze skrócić czas dostarczenia przesyłki, szczególnie w porach szczytu komunikacyjnego – zauważa prezes Goniec Sp. z o.o.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...