Warszawscy kurierzy przesiądą się do elektryków

Warszawscy kurierzy przesiądą się do elektryków
Fot. Goniec
REKLAMA

Po zakończonych testach stołeczna firma kurierska Goniec, specjalizująca się w przesyłkach dostarczanych tego samego dnia, zdecydowała się na oparcie swojego parku samochodowego o pojazdy elektryczne.

Firma Goniec, wiodący dostawca usług kurierskich na terenie Warszawy i okolic w modelu zakładającym odbiór i dostawę przesyłek kurierskich tego samego dnia, wprowadziła do swojej floty na razie dwa samochody elektryczne.

Niemiecka poczta ma już ponad 5 tys. samochodów elektrycznych oraz ponad 10 tys. elektrycznych rowerów i trójkołowców, które łącznie przejechały już ponad 13 mln km i świetnie sprawdzają się w dostawach paczek. Z kolei efektywność napędu elektrycznego w polskich warunkach, w szczególności w zakresie szybkich dostaw na terenie Warszawy i okolic, potwierdziły nasze miesięczne testy. W rezultacie właśnie wprowadziliśmy do naszej floty pierwsze dwa samochody dostawcze o napędzie elektrycznym. Zamierzamy kupować kolejne pojazdy tego typu – mówi Sebastian Piwowarczyk, prezes zarządu Goniec Sp. z o.o.

Warszawska firma podkreśla benefity płynące z używania pojazdów elektrycznych wprowadzone m.in. dzięki ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Chodzi o – kluczowe przy takiej działalności – poruszanie się buspasami czy darmowe parkowanie w strefach płatnego parkowania.

Są to kwestie istotne z punktu widzenia kuriera miejskiego. Pomijając koszty, możliwości rezygnacji z obsługi parkomatu to cenny czas, podobnie jak możliwość korzystania z buspasów. Już dotychczas średni czas od odebrania przesyłki do jej dostarczenia w trybie „standard” to zaledwie godzina i 48 minut, natomiast w trybie „direct” to jedynie 54 minuty. Używanie aut elektrycznych może jeszcze skrócić czas dostarczenia przesyłki, szczególnie w porach szczytu komunikacyjnego – zauważa prezes Goniec Sp. z o.o.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Grunt z dzierżawą PV

Sprzedam grunt o pow 4ha z zawartą dzierżawą farmy foto na 30 lat z rocznym przychodem, bez kosztów czytaj dalej...

TERMIKA eco line - zestaw paneli fotowoltaiczny 2,70 kW

TERMIKA ECO LINE zajmuje się projektowaniem, montażem oraz sprzedażą systemów fotowoltaicznych. Nas czytaj dalej...

sprzedam biogazownie rolniczą

Sprzedam nowoczesną i działającą biogazownię rolniczą 0,99 MW w Łagiewnikach (woj. dolnośląskie) poł czytaj dalej...

Projekty PV i FW

Wykonujemy pełną procedurę administracyjną pozwalającą na rozpoczęcie budowy farm wiatrowych i fotow czytaj dalej...