Polski producent autobusów elektrycznych na minusie

Polski producent autobusów elektrycznych na minusie
Fot. Ursus Bus
REKLAMA

Produkujący pojazdy napędzane energią elektryczną Ursus Bus zakończył pierwszy kwartał br. stratą netto rzędu 1,4 mln zł przy przychodach sięgających 1,89 mln zł. Spółka zapewnia jednak, że realizacja zdobytych zamówień oraz kolejne wygrane przetargi poprawią jej wynik w kolejnych kwartałach.

Jak tłumaczy Ursus Bus, wygenerowana przez spółkę strata miała wynikać z konieczności poniesienia wysokich kosztów związanych z rozwojem procesów technologicznych oraz badawczo-rozwojowych zmierzających do usprawnienia działalności spółki i rozszerzenia oferty.

Ursus Bus w 2017 roku zgromadził portfel zamówień na ponad 200 mln zł, a realizacja tych kontraktów ma wpłynąć na wyniki spółki w całym 2018 roku oraz w I półroczu 2019.

Obecnie spółka jest w trakcie realizacji zamówienia dla ZTM w Lublinie na dostawę 8 autobusów oraz 15 trolejbusów oraz dla MKZ w Zielonej Górze na 47 autobusów elektrycznych.

Spółka ma pracować nad zwiększeniem portfela zamówień poprzez składanie ofert w kolejnych przetargach. Zapewnia, że pozytywne rozstrzygnięcie przetargów pozwoli na zwiększenie portfela zamówień spółki o kolejne 40 pojazdów.

Projektem, który w ocenie spółki ma strategiczne znaczenie, jest samochód elektryczny ELVI. Zaprojektowany samochód ma znaleźć nabywców zarówno w sektorze B2B jak i B2C. 

W tym kontekście Ursus Bus wskazuje na rządowe plany w zakresie elektromobilności, których wdrożenie ma sprzyjać wygenerowaniu zapotrzebowania na jego elektryczne pojazdy.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
AST |
Kto dołożył? Państwo czyli nowa komuna.

Giełda OZE

Farma fotowoltaiczna

Spółka celowa -z pozwoleniem budowlanym i wygraną aukcją 0,99 MW po cenie 380 zł /MW - z pozwol czytaj dalej...

Nawiąże współpracę z ekipami montażowymi PV

Nawiąże współpracę z ekipami montażowymi PV czytaj dalej...

Unijne szkolenia dla instalatorów

Katana Konsulting zaprasza w czerwcu i lipcu 2018 roku na dofinansowane w 70%-80% szkolenia unijne d czytaj dalej...

Rozliczanie PO IiŚ 1.3.1

Kancelaria Katana Konsulting zaprasza do współpracy Beneficjentów dotacji z Programu Operacyjnego In czytaj dalej...