Polski producent autobusów elektrycznych na minusie

Polski producent autobusów elektrycznych na minusie
Fot. Ursus Bus
REKLAMA

Produkujący pojazdy napędzane energią elektryczną Ursus Bus zakończył pierwszy kwartał br. stratą netto rzędu 1,4 mln zł przy przychodach sięgających 1,89 mln zł. Spółka zapewnia jednak, że realizacja zdobytych zamówień oraz kolejne wygrane przetargi poprawią jej wynik w kolejnych kwartałach.

Jak tłumaczy Ursus Bus, wygenerowana przez spółkę strata miała wynikać z konieczności poniesienia wysokich kosztów związanych z rozwojem procesów technologicznych oraz badawczo-rozwojowych zmierzających do usprawnienia działalności spółki i rozszerzenia oferty.

Ursus Bus w 2017 roku zgromadził portfel zamówień na ponad 200 mln zł, a realizacja tych kontraktów ma wpłynąć na wyniki spółki w całym 2018 roku oraz w I półroczu 2019.

Obecnie spółka jest w trakcie realizacji zamówienia dla ZTM w Lublinie na dostawę 8 autobusów oraz 15 trolejbusów oraz dla MKZ w Zielonej Górze na 47 autobusów elektrycznych.

Spółka ma pracować nad zwiększeniem portfela zamówień poprzez składanie ofert w kolejnych przetargach. Zapewnia, że pozytywne rozstrzygnięcie przetargów pozwoli na zwiększenie portfela zamówień spółki o kolejne 40 pojazdów.

Projektem, który w ocenie spółki ma strategiczne znaczenie, jest samochód elektryczny ELVI. Zaprojektowany samochód ma znaleźć nabywców zarówno w sektorze B2B jak i B2C. 

W tym kontekście Ursus Bus wskazuje na rządowe plany w zakresie elektromobilności, których wdrożenie ma sprzyjać wygenerowaniu zapotrzebowania na jego elektryczne pojazdy.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
AST |
Kto dołożył? Państwo czyli nowa komuna.

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...