Polski producent autobusów elektrycznych na minusie

Polski producent autobusów elektrycznych na minusie
Fot. Ursus Bus
REKLAMA

Produkujący pojazdy napędzane energią elektryczną Ursus Bus zakończył pierwszy kwartał br. stratą netto rzędu 1,4 mln zł przy przychodach sięgających 1,89 mln zł. Spółka zapewnia jednak, że realizacja zdobytych zamówień oraz kolejne wygrane przetargi poprawią jej wynik w kolejnych kwartałach.

Jak tłumaczy Ursus Bus, wygenerowana przez spółkę strata miała wynikać z konieczności poniesienia wysokich kosztów związanych z rozwojem procesów technologicznych oraz badawczo-rozwojowych zmierzających do usprawnienia działalności spółki i rozszerzenia oferty.

Ursus Bus w 2017 roku zgromadził portfel zamówień na ponad 200 mln zł, a realizacja tych kontraktów ma wpłynąć na wyniki spółki w całym 2018 roku oraz w I półroczu 2019.

Obecnie spółka jest w trakcie realizacji zamówienia dla ZTM w Lublinie na dostawę 8 autobusów oraz 15 trolejbusów oraz dla MKZ w Zielonej Górze na 47 autobusów elektrycznych.

Spółka ma pracować nad zwiększeniem portfela zamówień poprzez składanie ofert w kolejnych przetargach. Zapewnia, że pozytywne rozstrzygnięcie przetargów pozwoli na zwiększenie portfela zamówień spółki o kolejne 40 pojazdów.

Projektem, który w ocenie spółki ma strategiczne znaczenie, jest samochód elektryczny ELVI. Zaprojektowany samochód ma znaleźć nabywców zarówno w sektorze B2B jak i B2C. 

W tym kontekście Ursus Bus wskazuje na rządowe plany w zakresie elektromobilności, których wdrożenie ma sprzyjać wygenerowaniu zapotrzebowania na jego elektryczne pojazdy.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
AST |
Kto dołożył? Państwo czyli nowa komuna.

Giełda OZE

Mam do wydzierżawienia działkę rolną pod inwestycję OZE

Wydzierżawię pod farmę fotowoltaiczną lub inną inwestycję związaną z OZE - działkę rolną o powierzch czytaj dalej...

Sprzedam Projektu Fotowoltaiczne o mocy 1 MW

Sprzedamy projektu 1MW na terenie województwa podlaskiego czytaj dalej...

Sprzedam pellet przemysłowy 17 kj/kg

Sprzedam pellet drzewny przemysłowy z mieszaniny trociny oraz odpadów z produkcji mebli i płyt wiór czytaj dalej...

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...