Polski producent autobusów elektrycznych na minusie

Polski producent autobusów elektrycznych na minusie
Fot. Ursus Bus
REKLAMA

Produkujący pojazdy napędzane energią elektryczną Ursus Bus zakończył pierwszy kwartał br. stratą netto rzędu 1,4 mln zł przy przychodach sięgających 1,89 mln zł. Spółka zapewnia jednak, że realizacja zdobytych zamówień oraz kolejne wygrane przetargi poprawią jej wynik w kolejnych kwartałach.

Jak tłumaczy Ursus Bus, wygenerowana przez spółkę strata miała wynikać z konieczności poniesienia wysokich kosztów związanych z rozwojem procesów technologicznych oraz badawczo-rozwojowych zmierzających do usprawnienia działalności spółki i rozszerzenia oferty.

Ursus Bus w 2017 roku zgromadził portfel zamówień na ponad 200 mln zł, a realizacja tych kontraktów ma wpłynąć na wyniki spółki w całym 2018 roku oraz w I półroczu 2019.

Obecnie spółka jest w trakcie realizacji zamówienia dla ZTM w Lublinie na dostawę 8 autobusów oraz 15 trolejbusów oraz dla MKZ w Zielonej Górze na 47 autobusów elektrycznych.

Spółka ma pracować nad zwiększeniem portfela zamówień poprzez składanie ofert w kolejnych przetargach. Zapewnia, że pozytywne rozstrzygnięcie przetargów pozwoli na zwiększenie portfela zamówień spółki o kolejne 40 pojazdów.

Projektem, który w ocenie spółki ma strategiczne znaczenie, jest samochód elektryczny ELVI. Zaprojektowany samochód ma znaleźć nabywców zarówno w sektorze B2B jak i B2C. 

W tym kontekście Ursus Bus wskazuje na rządowe plany w zakresie elektromobilności, których wdrożenie ma sprzyjać wygenerowaniu zapotrzebowania na jego elektryczne pojazdy.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
AST |
Kto dołożył? Państwo czyli nowa komuna.

Giełda OZE

Sprzedam pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1 MW

Sprzedam pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1 MW czytaj dalej...

Kupię turbinę wiatrową DEWIND 1MW

Kupię turbinę wiatrową DEWIND 1MW czytaj dalej...

SPRZEDAM PROJEKTY PV 1MW WOJ. PODLASKIE

Sprzedam projekty do 1 MW na terenie woj. podlaskiego, szczegóły telefonicznie czytaj dalej...

Vestas V80 2,0MW

Do sprzedania pracujące Vestas V80 100 m. wieża Termin demontażu początek września. manufakturae czytaj dalej...