Elektryczne autobusy z Polski w kolejnym europejskim mieście

Elektryczne autobusy z Polski w kolejnym europejskim mieście
Fot. Solaris
REKLAMA

W tym miesiącu Solaris zakończył dostawy 10 autobusów elektrycznych do Mediolanu. Ponadto, mediolański przewoźnik ATM zamówił kolejne zeroemisyjne autobusy. Liczba elektrycznych Solarisów dostarczonych w tym roku do włoskich klientów wzrosła do 22.

Mediolańskie Urbino electric są napędzane osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 125 kW każdy. Energia elektryczna magazynowana jest w zestawie baterii typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh, a jej uzupełnianie odbywa się poprzez zabudowaną w pojeździe ładowarkę o mocy 70 kW. Przewoźnik zamówił już kolejnych 15 autobusów z identyczną konfiguracją, a ich dostawa planowana jest na koniec bieżącego roku.

W Mediolanie mamy łącznie już blisko 150 autobusów. Kolejne składane zamówienia są dowodem zaufania klienta do naszej marki. Cieszmy się, że możemy dostarczać bezemisyjne pojazdy wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Elektromobilność to przyszłość transportu miejskiego – komentuje Alberto Fiore, dyrektor zarządzający Solaris Italia S.r.I.

Klient ATM Milano skonfigurował swoje pojazdy w taki sposób, że znalazło się w nich 26 miejsc siedzących, z czego aż 14 dostępnych jest z niskiej podłogi. Podróżujący pojazdami otrzymali do dyspozycji wydajną klimatyzację. Jednym z elementów podnoszących standardy bezpieczeństwa jest rozbudowany system gaśniczy Fire Trace, obejmujący między innymi możliwość automatycznego gaszenia kontenera trakcyjnego. Przewoźnik z Mediolanu zamówił ponadto bardzo zaawansowany system monitoringu. W jego skład wchodzi 9 kamer oraz kamera wsteczna, 10” monitor na konsoli środkowej oraz rejestrator. Dodatkowo pojazd wyposażono w system liczenia pasażerów.

W lutym tego roku polski producent dostarczył 12 elektrycznych Urbino 12 do Bergamo. Tym samym liczba zeroemisyjnych Solarisów, które trafiły do Włoch, wynosi już 22.

Do tej pory firma z Bolechowa dostarczyła na Półwysep Apeniński ponad 900 pojazdów. To właśnie z Włoch polski producent uzyskał największe w swej dotychczasowej historii zamówienie na 360 pojazdów InterUrbino dla firmy Cotral z rejonu Lacjum.

Ostatnio Solaris informował o zdobyciu zamówienia na dostawę 10 autobusów elektrycznych Urbino 12 do niemieckiego Hamburga. W tych pojazdach zostaną zamontowane baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh, a ich ładowanie będzie się odbywać na terenie zajezdni, za pomocą złącza typu plug-in. 

Solaris Bus & Coach S.A. produkuje autobusy elektryczne od roku 2011. Dziś można spotkać je między innymi na drogach Warszawy, Ostrołęki, Krakowa, Inowrocławia i Jaworzna. Elektryczne pojazdy polskiego producenta trafiły również do wielu miast poza granicami Polski, zasilając floty komunikacji miejskiej w Austrii, Czechach, Finlandii, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji, na Łotwie i Słowacji.

Setny autobus elektryczny, Urbino 18 electric, Solaris dostarczył na przełomie 2017/18 r. do Jaworzna w ramach kontraktu na 22 pojazdy bezemisyjne dla tego miasta. 

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
OZE fan |
na przykładzie działań Solarisa jak w soczewce widać jak działa prywatne vs. państwowe. Solaris produkuje, sprzedaje i się rozwija. Natomiast państwo tylko gada o tzw. elektromobilności, przy której jak znam życie już sporo intelektualnych miernot z politycznego klucza, dość mocno się obłowiło.

Giełda OZE

Sprzedam miejscówkę pod Vestasa V80

Sprzedam miejscówkę pod Vestasa V80. czytaj dalej...

Pozwolenie na budowę 2x Enercon e-53 - suwalskie

Witam Sprzedam projekt farmy wiatrowej o mocy 1,6MW, wraz z pozwoleniem na budowę. Dwie turbiny Ener czytaj dalej...

Sprzedam projekt pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1MW

Sprzedam gotowy projekt,pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1 MW wraz z przyłączem energetycznym. czytaj dalej...