Elektryczne autobusy z Polski w kolejnym europejskim mieście

Elektryczne autobusy z Polski w kolejnym europejskim mieście
Fot. Solaris
REKLAMA

W tym miesiącu Solaris zakończył dostawy 10 autobusów elektrycznych do Mediolanu. Ponadto, mediolański przewoźnik ATM zamówił kolejne zeroemisyjne autobusy. Liczba elektrycznych Solarisów dostarczonych w tym roku do włoskich klientów wzrosła do 22.

Mediolańskie Urbino electric są napędzane osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 125 kW każdy. Energia elektryczna magazynowana jest w zestawie baterii typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh, a jej uzupełnianie odbywa się poprzez zabudowaną w pojeździe ładowarkę o mocy 70 kW. Przewoźnik zamówił już kolejnych 15 autobusów z identyczną konfiguracją, a ich dostawa planowana jest na koniec bieżącego roku.

W Mediolanie mamy łącznie już blisko 150 autobusów. Kolejne składane zamówienia są dowodem zaufania klienta do naszej marki. Cieszmy się, że możemy dostarczać bezemisyjne pojazdy wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Elektromobilność to przyszłość transportu miejskiego – komentuje Alberto Fiore, dyrektor zarządzający Solaris Italia S.r.I.

Klient ATM Milano skonfigurował swoje pojazdy w taki sposób, że znalazło się w nich 26 miejsc siedzących, z czego aż 14 dostępnych jest z niskiej podłogi. Podróżujący pojazdami otrzymali do dyspozycji wydajną klimatyzację. Jednym z elementów podnoszących standardy bezpieczeństwa jest rozbudowany system gaśniczy Fire Trace, obejmujący między innymi możliwość automatycznego gaszenia kontenera trakcyjnego. Przewoźnik z Mediolanu zamówił ponadto bardzo zaawansowany system monitoringu. W jego skład wchodzi 9 kamer oraz kamera wsteczna, 10” monitor na konsoli środkowej oraz rejestrator. Dodatkowo pojazd wyposażono w system liczenia pasażerów.

W lutym tego roku polski producent dostarczył 12 elektrycznych Urbino 12 do Bergamo. Tym samym liczba zeroemisyjnych Solarisów, które trafiły do Włoch, wynosi już 22.

Do tej pory firma z Bolechowa dostarczyła na Półwysep Apeniński ponad 900 pojazdów. To właśnie z Włoch polski producent uzyskał największe w swej dotychczasowej historii zamówienie na 360 pojazdów InterUrbino dla firmy Cotral z rejonu Lacjum.

Ostatnio Solaris informował o zdobyciu zamówienia na dostawę 10 autobusów elektrycznych Urbino 12 do niemieckiego Hamburga. W tych pojazdach zostaną zamontowane baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh, a ich ładowanie będzie się odbywać na terenie zajezdni, za pomocą złącza typu plug-in. 

Solaris Bus & Coach S.A. produkuje autobusy elektryczne od roku 2011. Dziś można spotkać je między innymi na drogach Warszawy, Ostrołęki, Krakowa, Inowrocławia i Jaworzna. Elektryczne pojazdy polskiego producenta trafiły również do wielu miast poza granicami Polski, zasilając floty komunikacji miejskiej w Austrii, Czechach, Finlandii, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji, na Łotwie i Słowacji.

Setny autobus elektryczny, Urbino 18 electric, Solaris dostarczył na przełomie 2017/18 r. do Jaworzna w ramach kontraktu na 22 pojazdy bezemisyjne dla tego miasta. 

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
OZE fan |
na przykładzie działań Solarisa jak w soczewce widać jak działa prywatne vs. państwowe. Solaris produkuje, sprzedaje i się rozwija. Natomiast państwo tylko gada o tzw. elektromobilności, przy której jak znam życie już sporo intelektualnych miernot z politycznego klucza, dość mocno się obłowiło.

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...