Tauron zbuduje stacje ładowania z ING Bankiem Śląskim

Tauron zbuduje stacje ładowania z ING Bankiem Śląskim
Fot. Tauron
REKLAMA

Budowa infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych to zakres zainicjowanej dzisiaj współpracy pomiędzy Tauron Polska Energia oraz ING Bankiem Śląskim. List intencyjny w sprawie wspólnych działań został podpisany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.

Jak podkreśla Tauron, celem nawiązanej współpracy jest osiągnięcie efektu synergii z dotychczasowych doświadczeń obu firm zarówno w obszarze budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, jak i tworzenia nowych modeli biznesowych w obszarze elektromobilności.

Współpraca między Tauron Polska Energia i ING Bankiem Śląskim ma koncentrować się na obszarze dystrybucyjnym Taurona, a w najbliższym czasie na przeprowadzeniu projektu pilotażowego w Katowicach. Projekt ten dotyczy budowy infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych wraz ze stworzeniem usługi carsharingu samochodów elektrycznych dla mieszkańców i turystów w Katowicach.

Dotychczas ING Bank Śląski angażował się w obszar elektromobilności, współpracując m.in. przy testowanym w Warszwie przez innogy Polska systemie carsharingu aut elektrycznych.

Tauron zapewnia przy okazji, że w obszarze elektromobilności rozwija technologie magazynowania energii czy bilansowania mocy w sieci ładowarek.

Ponadto koncern energetyczny z południa Polski jest zaangażowany w prace nad stworzeniem polskiego elektrycznego samochodu osobowego w ramach posiadanych udziałów w spółce ElectroMobilityPoland, a grupa zrealizowała już także szereg projektów pilotażowych testujących rozwiązania z zakresu elektrycznej mobilności w komunikacji miejskiej i użytkowania pojazdów elektrycznych we flotach firmowych.

Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Tauronie będzie odpowiedzialna spółka Tauron Magenta, która powstała w ubiegłym roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
i kropka |
kocham ich :-)
AST |
Plan Rządu i koncernów energetycznych jest taki mianowicie. Jak najwięcej elektryków i stacji ładowania bo bedzie potrzeba prądu. Prądu z węgla bo OZE nie.

Giełda OZE

zlecę montaże ok 200 kw mikro instalacji PV

Zlecę montaż ok 200 kw mikro instalacji PV ( 3 x 5 kw , 2 x 6 kw , 2 x 7 kw , 6 x 9 kw , 2 x 15 k czytaj dalej...

Poszukuje dla klienta projektów dochodowych

Witam poszukuje dla klienta projektów dochodowych rentownych farmy słoneczne wiatra czytaj dalej...

Oferta współpracy w zakresie inwestycji w OZE

OFERTA WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE INWESTYCJI W OZE - najwyższy standard, atrakcyjna cena, szybkie terminy czytaj dalej...

Kupimy projekty farm wiatrowych lub funkcjonujące farmy wiatrowe

Kupimy: 1) projekty farm wiatrowych od 2 MW do wybudowania na nowych turbinach wiatrowych z pozwo czytaj dalej...