Tauron zbuduje stacje ładowania z ING Bankiem Śląskim

Tauron zbuduje stacje ładowania z ING Bankiem Śląskim
Fot. Tauron
REKLAMA

Budowa infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych to zakres zainicjowanej dzisiaj współpracy pomiędzy Tauron Polska Energia oraz ING Bankiem Śląskim. List intencyjny w sprawie wspólnych działań został podpisany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.

Jak podkreśla Tauron, celem nawiązanej współpracy jest osiągnięcie efektu synergii z dotychczasowych doświadczeń obu firm zarówno w obszarze budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, jak i tworzenia nowych modeli biznesowych w obszarze elektromobilności.

Współpraca między Tauron Polska Energia i ING Bankiem Śląskim ma koncentrować się na obszarze dystrybucyjnym Taurona, a w najbliższym czasie na przeprowadzeniu projektu pilotażowego w Katowicach. Projekt ten dotyczy budowy infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych wraz ze stworzeniem usługi carsharingu samochodów elektrycznych dla mieszkańców i turystów w Katowicach.

Dotychczas ING Bank Śląski angażował się w obszar elektromobilności, współpracując m.in. przy testowanym w Warszwie przez innogy Polska systemie carsharingu aut elektrycznych.

Tauron zapewnia przy okazji, że w obszarze elektromobilności rozwija technologie magazynowania energii czy bilansowania mocy w sieci ładowarek.

Ponadto koncern energetyczny z południa Polski jest zaangażowany w prace nad stworzeniem polskiego elektrycznego samochodu osobowego w ramach posiadanych udziałów w spółce ElectroMobilityPoland, a grupa zrealizowała już także szereg projektów pilotażowych testujących rozwiązania z zakresu elektrycznej mobilności w komunikacji miejskiej i użytkowania pojazdów elektrycznych we flotach firmowych.

Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Tauronie będzie odpowiedzialna spółka Tauron Magenta, która powstała w ubiegłym roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
i kropka |
kocham ich :-)
AST |
Plan Rządu i koncernów energetycznych jest taki mianowicie. Jak najwięcej elektryków i stacji ładowania bo bedzie potrzeba prądu. Prądu z węgla bo OZE nie.

Giełda OZE

Poszukujemy firm wykonawczych do budowy instalacji fotowoltaicznych

W związku z rozwojem projektu fotowoltaicznego Engie Zielona Energia Sp. z o.o. poszukuje firm wykon czytaj dalej...

Dotacja 85% na OZE+maszyny i urządzenia

Nowość na polskim rynku finansowym i OZE dla sektora MŚP i dużych firm Maszyny i urządzenia + OZE = czytaj dalej...

Fotowoltaika z dotacją 85% Warmia i Mazury

Czas na instalację fotowoltaiczną w Twojej firmie ! Dotacja na Warmii i Mazurach nawet 85% !!! Nie w czytaj dalej...

Lubuskie dotacje na OZE w 2018 roku

W związku z anulowaniem ogłoszonego konkursu dotacji na budowę instalacji OZE o mocy do 2 MWp w fo czytaj dalej...