Tauron zbuduje stacje ładowania z ING Bankiem Śląskim

Tauron zbuduje stacje ładowania z ING Bankiem Śląskim
Fot. Tauron
REKLAMA

Budowa infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych to zakres zainicjowanej dzisiaj współpracy pomiędzy Tauron Polska Energia oraz ING Bankiem Śląskim. List intencyjny w sprawie wspólnych działań został podpisany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.

Jak podkreśla Tauron, celem nawiązanej współpracy jest osiągnięcie efektu synergii z dotychczasowych doświadczeń obu firm zarówno w obszarze budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, jak i tworzenia nowych modeli biznesowych w obszarze elektromobilności.

Współpraca między Tauron Polska Energia i ING Bankiem Śląskim ma koncentrować się na obszarze dystrybucyjnym Taurona, a w najbliższym czasie na przeprowadzeniu projektu pilotażowego w Katowicach. Projekt ten dotyczy budowy infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych wraz ze stworzeniem usługi carsharingu samochodów elektrycznych dla mieszkańców i turystów w Katowicach.

Dotychczas ING Bank Śląski angażował się w obszar elektromobilności, współpracując m.in. przy testowanym w Warszwie przez innogy Polska systemie carsharingu aut elektrycznych.

Tauron zapewnia przy okazji, że w obszarze elektromobilności rozwija technologie magazynowania energii czy bilansowania mocy w sieci ładowarek.

Ponadto koncern energetyczny z południa Polski jest zaangażowany w prace nad stworzeniem polskiego elektrycznego samochodu osobowego w ramach posiadanych udziałów w spółce ElectroMobilityPoland, a grupa zrealizowała już także szereg projektów pilotażowych testujących rozwiązania z zakresu elektrycznej mobilności w komunikacji miejskiej i użytkowania pojazdów elektrycznych we flotach firmowych.

Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Tauronie będzie odpowiedzialna spółka Tauron Magenta, która powstała w ubiegłym roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
i kropka |
kocham ich :-)
AST |
Plan Rządu i koncernów energetycznych jest taki mianowicie. Jak najwięcej elektryków i stacji ładowania bo bedzie potrzeba prądu. Prądu z węgla bo OZE nie.

Giełda OZE

Dzierżawa pod Farmę Fotowoltaiczną

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Teren równy, bez rowów i miejsc zalewo czytaj dalej...

Kredyt

Szukam prywatnego inwestora, który udzieli pożyczki w wysokości 75000 euro do połowy 2019 roku na ni czytaj dalej...

Ring Fundamentowy Vestas V80

Do sprzedania Ring fundamentowy Vestas V80. W razie pytań proszę o kontakt: +48 690 984 216 +48 czytaj dalej...

Kupie projekty PV z wygraną aukcją

Witam, poszukujemy projektów PV z wygrana aukcją zarówno większe pakiety jak i pojedyncze projekty. czytaj dalej...