Efekty elektrycznego carsharingu w Warszawie

Efekty elektrycznego carsharingu w Warszawie
Fot. innogy eBox
REKLAMA

W dniu 21 lutego firma innogy rozpoczęła w Warszawie test nowej usługi carsharingu z wykorzystaniem kilku modeli samochodów elektrycznych. Jakie są  efekty tego pilotażu?

W ramach carsharingu od innogy mieszkańcy stolicy, po zarejestrowaniu się w dedykowanej dla usługi aplikacji, przez ponad miesiąc mogli korzystać z 6 dostępnych elektrycznych aut – trzech BMW i3, Renault Zoe, Nissana Leaf oraz Hyundaia IONIQ. Dwa dodatkowe samochody na czas testów przekazane zostały do wyłącznego użytku partnerowi biznesowemu innogy Polska – ING Bankowi Śląskiemu.

W trakcie trwania pilotażu w aplikacji zarejestrowało się blisko 1,6 tys. osób, a samochody zasilane energią elektryczną wynajęto ponad tysiąc razy.

Najdłuższy pokonany dystans przez jednego użytkownika to 150 km. Łącznie warszawiacy korzystający z usługi innogy e-Car Sharingu przejechali blisko 15 tys. km, co pozwoliło na ograniczenie emisji zanieczyszczeń w postaci CO2 i innych szkodliwych substancji o ok. 1,6 tony.

Wprowadzenie testowej oferty najmu aut z napędem elektrycznym było kolejnym krokiem innogy, po budowie ogólnodostępnej sieci stacji ładowania w stolicy oraz rozszerzeniu oferty produktowej dla klientów biznesowych i indywidualnych z obszaru elektromobilności. Test dużo nas nauczył, obecnie analizujemy jego wyniki oraz model ekonomiczny dla usługi innogy e-Car Sharingu na szeroką skalę – komentuje dr Maciej Chmieliński, menedżer odpowiedzialny za rozwój elektromobilności w innogy Polska S.A.

Innogy zaznacza ,że największą popularnością spośród wszystkich samochodów dostępnych w usłudze innogy e-Car Sharing cieszyły się BMWi3 oraz Nissan Leaf. Najwięcej kilometrów użytkownicy aplikacji przejechali jednak Hyundaiem IONIQ.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
No i cóż z powyższego wynika?
Norbi |
Nic z tego nie wynika
Norbi |
Nic z tego nie wynika

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...