Lasy Państwowe kupią samochody elektryczne

Lasy Państwowe kupią samochody elektryczne
Fot: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych / Lasy Państwowe
REKLAMA

Jak dowiedziało się Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL, Lasy Państwowe ogłosiły przetarg nieograniczony na dostawę 16 sztuk samochodów elektrycznych. Jest to obecnie jedno z największych tego typu postępowań w Polsce.

Dostawa dotyczy fabrycznie nowych, zeroemisyjnych samochodów wyprodukowanych w 2018 roku. 15 z zamawianych pojazdów powinno dysponować minimalnym zasięgiem 280 km na jednym ładowaniu i pozwalać na szybkie ładowanie akumulatorów. Pojemność baterii ma wynosić co najmniej 33 kWh, zaś moc silników – 95 kW (133 KM).

Lasy Państwowe chcą ponadto zamówić jeden egzemplarz EV o minimalnym zasięgu 160 km, silniku o mocy nie mniejszej niż 44 kW (60 KM) i bateriach o pojemności co najmniej 33 kWh.

Lasy Państwowe podchodzą do elektryfikacji własnej floty w sposób racjonalny. Zdecydowano się na realizację pilotażu obejmującego zakup 16 samochodów elektrycznych, który umożliwi pozyskanie wiedzy w zakresie kosztów i warunków eksploatacji EV. Przetarg pozwoli również zrealizować działania edukacyjne wewnątrz organizacji, w tym m.in. szkolenia kierowców z techniki jazdy samochodami elektrycznymi – mówi Jan Wiśniewski z Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

Termin składania ofert w przetargu upływa 8 czerwca br., a termin realizacji zamówienia to 3 miesiące od dnia podpisania umowy. Instytucja zamawiająca: Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych w Łodzi. Szczegóły dostępne są pod tym linkiem.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

 

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Fanspeedway'a |
To na to pójdą pieniądze z wycinki Puszczy ?
miecio |
Fanspeedway'a. Gdyby nie wycinali lasów i puszcz to nie byłoby papieru i musiałbyś saneczkować.
IXI |
Rozumiem, że w przetargu zwycięży polska myśl techniczna?
a |
Fajna zabawka dla córki leśnika. Konieczność szkolenia robotników leśnych z techniki jazdy samochodami elektrycznymi jest równie oczywista.
Krystian |
I jak zwykle musiała pójść po sieci fala komentów... co innego gdyby takie testy byly robione w naszych firmach nie? Sorki, ale wszystko zaczyna sie od najwyzszych instytucji z prostej przyczyny - bo to oni sa brani "pod lupe" i to im patrzy sie najbardziej na rece i to oni maja dawac dobre wzorce. Zreszta skoro panstwo zaklada produkcje tego miliona elektrykow to wlasnie przedstawiciele panstwa powinno dawac najlepsze przyklady dla kierowcow. Musza pokazywac ze mozna - bo warunki sa tworzone chociazby dzieki takiemu greenway'owi ktory stawia coraz wiecej ładowarek na roznych odcinkach drog, zeby kierowcy elektromobili mieli mozlwiosc swobodnego poruszania sie na rownych odcinkach drog. Trezba raczej wspierac niz dreczyc

Giełda OZE

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją.

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją. Zainteresowani sprzedażą proszę pod czytaj dalej...

Firma poszukuje działek pod projekty PV

Firma KRD Global Group poszukuje działek do wydzierżawienia pod projekty fotowoltaiczne w całej Pols czytaj dalej...

V80/ 2 MW

Vestasy V-80, 2MW, sprzedamy czytaj dalej...

Micon 500+600kW+750kW

Micony 500, 600kW, DeWind 500kW, Wind World 750kW, do sprzedazy i demontazu do stycznia 2019 czytaj dalej...