GreenWay zbuduje nową sieć ładowania EV, ale ominie Polskę

GreenWay zbuduje nową sieć ładowania EV, ale ominie Polskę
Planowana sieć stacji ładowania w projekcie CEUC. Fot. GreenWay
REKLAMA

Central European Ultra Charging (CEUC) to projekt, którego celem jest zainstalowanie 118 ładowarek wysokiej mocy (UFC) w 7 krajach Unii Europejskiej. Dzięki wsparciu Komisji Europejskiej GreenWay wraz z partnerami zbudują w najbliższych latach sieć UFC w Austrii, Czechach, Bułgarii, Włoszech, Węgrzech, Słowacji oraz Rumunii.

W ciągu najbliższych kilku lat konsorcjum ma zbudować infrastrukturę ładowarek UFC wzdłuż korytarzy TEN-T oraz w ośrodkach miejskich, aby zapewnić kierowcom pojazdów elektrycznych sieć ładowania podczas pokonywania długich dystansów.

Partnerzy będą obsługiwać sieć ładowarek o mocy do 350 kW, zapewniając pokrycie w Austrii, Czechach, na Węgrzech, we Włoszech i Słowacji, a także w połączeniach transgranicznych z głównymi ośrodkami miejskimi w Rumunii i Bułgarii. 

Sieć budowana w ramach projektu Central European Ultra Charging ominie Polskę, jednak GreenWay zapewnia, że jego ultraszybkie ładowarki, które staną w Polsce, będą z nią komplementarne.

W Polsce zainstalujemy 10 ultraszybkich ładowarek w ramach innego europejskiego projektu, finansowanego w ramach tego samego instrumentu, i od strony technicznej zadbamy o to, by były uzupełnieniem tej oferty – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

GreenWay zapewnia, że konsorcjum składające się z przedsiębiorstw energetycznych, właścicieli lokalizacji i operatorów sieci ładowania ma już duże doświadczenie w opracowywaniu i eksploatacji infrastruktury ładowania na poziomie europejskim, a nowa sieć UFC ma uzupełnić istniejącą i planowaną sieć szybkich i ultraszybkich ładowarek w regionie.

GreenWay Polska do 2020 roku planuje instalację 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich. W miejscach o zwiększonym zapotrzebowaniu na usługi ładowania spółka chce postawić magazyny energii, które skrócą czas oczekiwania na ładowanie, a także zmniejszą obciążenie sieci energetycznej w godzinach szczytu. Cały projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu Łącząc Europę.

Ostatnio GreenWay Polska podał stawki ładowania samochodów elektrycznych w ramach opłat, które wprowadzi 7 maja. Więcej na ten temat w artykule: GreenWay podał stawki ładowania samochodów elektrycznych.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Polska Radomiem Europy |
Jeszcze kogoś to dziwi, że caywilizowane firmy typu Tesla ito omijają Polskę szerokim łukiem i ten Bolszewicki rząd? :)
qba |
To gdzie nasz milion aut będzie ładowany, milion osób pojedzie do Czech? Fanatyzm kończy się izolacją.
Zdw |
Polska Radomiem Europy Nie obwiniałbym wszystkiego co złe samej Polski. W tym że jesteśmy słabsi interes ma kto inny, nie Polska i Polacy.
Bartoszewski |
Nasz zakładany milion przeciez i tak bedzie łądowany u nas - o to nie ma sie co martwic. Greenway zapowiada 200 nowych stacji do 2020 roku i w tym jeszcze te ultraszybkie, o ktorych bylo ostatnio glosno. Dla tego miliona to wystarczy. A jak sie temat elektromobili rozwinie to i moze Polske wrzuca wreszcie do takiej miedzynarodowej sieci. Duzo tez zalezy od nas...

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...