Kolejowe Zakłady Łączności zbudują stacje ładowania dla Enei

Kolejowe Zakłady Łączności zbudują stacje ładowania dla Enei
Fot. Ministerstwo Energii
REKLAMA

Wśród umów dotyczących rozwoju elektrycznej motoryzacji, podpisanych w piątek w Ministerstwie Energii między państwowymi firmami, jest umowa zawarta między Eneą i Kolejowymi Zakładami Łączności, której celem jest wspólne wdrażanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Kolejowe Zakłady Łączności to spółka należąca do grupy PKP Informatyka.

Chcemy, by w przyszłości kierowcy korzystający z aut elektrycznych na terenie działania Enei Operator mogli przejechać głównymi szlakami komunikacyjnymi korzystając z infrastruktury opartej o dostarczone przez KZŁ i Eneę Serwis  punkty ładowania – zapewnił Sławomir Szczot, wiceprezes ds. rozwoju w Enei Serwis.

List intencyjny w tej sprawie obie firmy podpisały już kilka miesięcy temu.

Jak wówczas zapewniano, spółki podjęły decyzję o nawiązaniu współpracy celem poszerzenia dostępności do punktów zasilania aut elektrycznych jako odpowiedź na prowadzoną przez rząd politykę elektromobilności.

Kolejowe Zakłady Łączności jako projektant i producent stacji ładowania mają przeszklić pracowników Enea Serwis w zakresie instalowania i serwisu swoich stacji. Natomiast Enea Serwis uzyska statut autoryzowanego instalatora i serwisanta stacji KZŁ.

Kolejowe Zakłady Łączności zapewniają na swojej stronie internetowej, że jej stacje ładowania są „jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu w Europie”.

KZŁ Bydgoszcz to innowacyjna firma, posiadająca wieloletnie doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych systemów dynamicznej informacji pasażerskiej, systemów łączności dyspozytorskiej, systemów biletowych i parkingowych. W ostatnim czasie zaprojektowaliśmy i rozpoczęliśmy produkcję stacji ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO w wersji naściennej i wolnostojącej. Liczymy na to, że współpraca z takim partnerem jak Enea Serwis przyczyni się do szybkiego rozwoju punktów ładowania w myśl wdrażanej przez rząd polityki elektromobilności – stwierdził podczas podpisania umowy z Eneą Krzysztof Magierowski, prezes KZŁ.

W swojej ofercie bydgoska firma posiada urządzenia o mocach 22 kW i 44 kW. Ich specyfikacje są dostępne na stronie producenta pod tym linkiem.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW. Można stawiać turbiny nowe, lub używane. Krótkie pr czytaj dalej...

szukamy ekipy montaż instalacji PV pod Koninem

Szukamy doświadczonej ekipy do montażu mikro instalacji fotowoltaiki na terenie Konina między Poznan czytaj dalej...

szukamy podwykonawców instalacji fotowoltaliki

Szukamy doświadczonych samodzielnych ekip, podwykonawców instalacji PV najlepiej z okolic Łodzi, War czytaj dalej...

Poszukiwani dyrektorzy placówek bankowych do projektów OZE.

Katana Konsulting zaprasza do współpracy przy finansowaniu pomostowym projektów OZE dla naszych Klie czytaj dalej...