Kolejowe Zakłady Łączności zbudują stacje ładowania dla Enei

Kolejowe Zakłady Łączności zbudują stacje ładowania dla Enei
Fot. Ministerstwo Energii
REKLAMA

Wśród umów dotyczących rozwoju elektrycznej motoryzacji, podpisanych w piątek w Ministerstwie Energii między państwowymi firmami, jest umowa zawarta między Eneą i Kolejowymi Zakładami Łączności, której celem jest wspólne wdrażanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Kolejowe Zakłady Łączności to spółka należąca do grupy PKP Informatyka.

Chcemy, by w przyszłości kierowcy korzystający z aut elektrycznych na terenie działania Enei Operator mogli przejechać głównymi szlakami komunikacyjnymi korzystając z infrastruktury opartej o dostarczone przez KZŁ i Eneę Serwis  punkty ładowania – zapewnił Sławomir Szczot, wiceprezes ds. rozwoju w Enei Serwis.

List intencyjny w tej sprawie obie firmy podpisały już kilka miesięcy temu.

Jak wówczas zapewniano, spółki podjęły decyzję o nawiązaniu współpracy celem poszerzenia dostępności do punktów zasilania aut elektrycznych jako odpowiedź na prowadzoną przez rząd politykę elektromobilności.

Kolejowe Zakłady Łączności jako projektant i producent stacji ładowania mają przeszklić pracowników Enea Serwis w zakresie instalowania i serwisu swoich stacji. Natomiast Enea Serwis uzyska statut autoryzowanego instalatora i serwisanta stacji KZŁ.

Kolejowe Zakłady Łączności zapewniają na swojej stronie internetowej, że jej stacje ładowania są „jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu w Europie”.

KZŁ Bydgoszcz to innowacyjna firma, posiadająca wieloletnie doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych systemów dynamicznej informacji pasażerskiej, systemów łączności dyspozytorskiej, systemów biletowych i parkingowych. W ostatnim czasie zaprojektowaliśmy i rozpoczęliśmy produkcję stacji ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO w wersji naściennej i wolnostojącej. Liczymy na to, że współpraca z takim partnerem jak Enea Serwis przyczyni się do szybkiego rozwoju punktów ładowania w myśl wdrażanej przez rząd polityki elektromobilności – stwierdził podczas podpisania umowy z Eneą Krzysztof Magierowski, prezes KZŁ.

W swojej ofercie bydgoska firma posiada urządzenia o mocach 22 kW i 44 kW. Ich specyfikacje są dostępne na stronie producenta pod tym linkiem.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...