Innogy Polska rusza z elektrycznym car-sharingiem. Jakie ceny?

Innogy Polska rusza z elektrycznym car-sharingiem. Jakie ceny?
Fot. Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych
REKLAMA

21 lutego innogy Polska uruchomi testy usługi w pełni elektrycznego innogy e-Car Sharingu w Warszawie. Testy potrwają do 31 marca i obejmą wszystkie dzielnice stolicy. 

W ramach fazy pilotażowej jeździć będzie osiem samochodów, z których pięć zostanie udostępnionych mieszkańcom Warszawy, dwa są przeznaczone dla partnera biznesowego, a jednym będą jeździć pracownicy innogy.

Firma odda do dyspozycji Warszawiaków dwa BMW i3, Renault ZOE, Nissana LEAF oraz Hyundaia IONIQ Electric.

– W 2009 r. postawiliśmy pierwszą stację do ładowania samochodów elektrycznych. Pomimo niewielkiej liczby tego typu pojazdów w Polsce w ciągu kilku lat rozwinęliśmy naszą sieć stacji na terenie stolicy. Od 2015 r. obserwujemy skokowe wykorzystanie punktów ładowania i liczymy, że ustawa o elektromobilności przyczyni się do rozwoju rynku pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju – komentuje Janusz Moroz, członek zarządu innogy Polska ds. Handlu.

W 2017 r. ze stacji innogy w Warszawie pobrano 32 MWh energii elektrycznej, która pozwoliła pojazdom elektrycznym na przejechanie 200 000 km. Był to wzrost o 55 proc. w porównaniu z 2016 r. i więcej niż połowa całej energii pobranej ze stacji innogy od października 2012 r. do końca 2017 r. Dzięki temu w mieście nie wyemitowano 27 ton CO2 i znacznej ilości innych szkodliwych substancji.

– Klientom indywidualnym i biznesowym sprzedajemy coraz więcej stacji ładowania oraz tworzymy dla nich usługi oparte na elektromobilności. Rozwój oferty w kierunku car sharingu wydawał nam sięnaturalny. Dziś oddajemy mieszkańcom Warszawy do testów innogy e-Car Sharing i wiemy, że dzięki temu nasza rola w rozwoju elektromobilności w Polsce będzie widoczna. Chcemy też przekonywać naszych klientów, że samochody elektryczne szansa na poprawienie jakości życia w miastach, dzięki niższemu poziomowi hałasu oraz braku emisji zanieczyszczeń – dodaje Janusz Moroz.

Na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS powstała aplikacja innogy e-Car Sharing, dzięki której użytkownicy będą mogli znaleźć, zarejestrować i wynająć samochody. Do ładowania zostanie wykorzystana już istniejąca sieć stacji innogy. W celu zwiększenia dostępności usługi codziennie rano samochody będą relokowane pod te stacje.

W pierwszej kolejności pojazdów będzie można szukać na Placu Bankowym pod Ratuszem, na Placu Teatralnym przy Teatrze Wielkim, na ul. Emilii Plater przed Salą Kongresową, na Wybrzeżu Kościuszkowskim 41 pod siedzibą innogy Polska, a także na ul. Pileckiego przy Arenie Ursynów.

Koszt usługi, w zależności od modelu samochodu, waha się od 0,60 zł do 1 zł netto za minutę i 0,80 zł do 1 zł za kilometr. Dodatkową zachętą do testowania innogy e-Car Sharingu będzie możliwość każdorazowego obniżenia kosztu wynajmu o 50 proc., za wypełnienie ankiety po skorzystaniu z usługi.

Cennik podstawowy:

Cennik promocyjny (pod warunkiem rozwiązania ankiety po zakończeniu wynajmu):

Wyniki ankiet zebranych podczas testu staną się podstawą do dalszych analiz związanych z wprowadzeniem usługi innogy e-Car Sharing w Warszawie na szeroką skalę.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Wykształciuch |
Do 100 zł taniej za wypełnienie ankiety. Nic, tylko brać na całą dobę, jak komuś potrzeba lub ma kasę na taką frajdę.

Giełda OZE

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...

Kredyty pomostowe do dotacji na budowę biogazowni.

Katana Konsulting zaprasza wszystkich Wnioskodawców aplikujących obecnie o bezzwrotne dotacje unijne czytaj dalej...

Sprzedam Projekt elektrowni słonecznej 0,5 MW z wygraną aukcją (398 zł za 1 MWh) wraz z gruntem oraz projekt 0,5 MW z gruntem, 30 km od Wrocławia

Oferta sprzedaży100 % udziałów w spółce Perpetum Energia sp z o.o. Właściciela Elektrown isłonecznej czytaj dalej...

Enercon E40 500 kw Certyfikaty

Na sprzedaz Enercon E40 500 kw woj wielkopolskie ziemia dziierżawa osoby zainteresowane proszę czytaj dalej...