Elektryczne Solarisy trafiły do Włoch

Elektryczne Solarisy trafiły do Włoch
Fot. Solaris
REKLAMA

Solaris przekazał 12 autobusów elektrycznych przewoźnikowi z Bergamo. To pierwsze tego typu pojazdy polskiego producenta we Włoszech, jednak już w marcu kolejnych 10 Urbino electric zasili flotę ATM w Mediolanie.

Urbino 12 electric, które trafią na rynek włoski, są napędzane osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 2 x 125 kW. Energia elektryczna magazynowana jest w zestawie baterii typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh.

W obu pojazdach producent zastosował nowoczesny pulpit dotykowy własnej konstrukcji. Do uzupełniania energii wykorzystywana jest ładowarka z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch autobusów z mocą 40 kW.

O ile dwanaście Solarisów electric dla ATB Bergamo będzie pierwszymi autobusami z Bolechowa w tym mieście, o tyle w Mediolanie są już one bardzo dobrze znane. W 2014 i 2015 z Bolechowa do przewoźnika ATM Milano wyjechało 125 autobusów Urbino12.

W 2017 roku Solaris dostarczył do Włoch łącznie 225 autobusów. Największy kontrakt w historii polskiego producenta również pochodzi z rynku włoskiego – 360 autobusów InterUrbino zamówiła rzymska firma Cotral.

Solaris do tej pory dostarczył do Włoch blisko 850 pojazdów.

Pod koniec 2017 r. producent z Bolechowa zdobył zamówienie na 25 autobusów elektrycznych Urbino 18 electric, które trafią do Brukseli. Wartość kontraktu opiewa na kwotę ponad 21 milionów euro. 

Wkrótce elektryczne Solarisy mają trafić również do Hiszpanii. W produkcji znajdują się 3 pojazdy Urbino 18 electric dla przewoźnika z Barcelony.

W naszym kraju Urbino 18 electric jeździ już w Krakowie dzięki kontraktowi na 20 autobusów bateryjnych dla MPK Kraków zrealizowanego w sierpniu tego roku, a także w Jaworznie, w którym jeździ już 9 elektryków Solarisa oraz – na razie testowo – w warszawskim MZA.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

Wydzierżawię działkę 3,5 ha pod farmę fotowoltaiczną. Działka zlokalizowana ok 100 km od Warszawy, w czytaj dalej...

Generalny wykonawca farm fotowoltaicznych

Jesteśmy wykonawcą dużych farm fotowoltaicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie dużyc czytaj dalej...

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie. Otwarty dziennik budowy. Zapraszam czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farmy PV 2MW

proszę o podanie ceny (+-) i terminu realizacji na w/w adres czytaj dalej...