Elektryczne Solarisy trafiły do Włoch

Elektryczne Solarisy trafiły do Włoch
Fot. Solaris
REKLAMA

Solaris przekazał 12 autobusów elektrycznych przewoźnikowi z Bergamo. To pierwsze tego typu pojazdy polskiego producenta we Włoszech, jednak już w marcu kolejnych 10 Urbino electric zasili flotę ATM w Mediolanie.

Urbino 12 electric, które trafią na rynek włoski, są napędzane osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 2 x 125 kW. Energia elektryczna magazynowana jest w zestawie baterii typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh.

W obu pojazdach producent zastosował nowoczesny pulpit dotykowy własnej konstrukcji. Do uzupełniania energii wykorzystywana jest ładowarka z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch autobusów z mocą 40 kW.

O ile dwanaście Solarisów electric dla ATB Bergamo będzie pierwszymi autobusami z Bolechowa w tym mieście, o tyle w Mediolanie są już one bardzo dobrze znane. W 2014 i 2015 z Bolechowa do przewoźnika ATM Milano wyjechało 125 autobusów Urbino12.

W 2017 roku Solaris dostarczył do Włoch łącznie 225 autobusów. Największy kontrakt w historii polskiego producenta również pochodzi z rynku włoskiego – 360 autobusów InterUrbino zamówiła rzymska firma Cotral.

Solaris do tej pory dostarczył do Włoch blisko 850 pojazdów.

Pod koniec 2017 r. producent z Bolechowa zdobył zamówienie na 25 autobusów elektrycznych Urbino 18 electric, które trafią do Brukseli. Wartość kontraktu opiewa na kwotę ponad 21 milionów euro. 

Wkrótce elektryczne Solarisy mają trafić również do Hiszpanii. W produkcji znajdują się 3 pojazdy Urbino 18 electric dla przewoźnika z Barcelony.

W naszym kraju Urbino 18 electric jeździ już w Krakowie dzięki kontraktowi na 20 autobusów bateryjnych dla MPK Kraków zrealizowanego w sierpniu tego roku, a także w Jaworznie, w którym jeździ już 9 elektryków Solarisa oraz – na razie testowo – w warszawskim MZA.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

sprzedamy 2 farmy pv z dotacją UE

sprzedamy 2 farmy pv z dotacja, woj lubelskie, spolki celowe, czytaj dalej...

poszukujemy farm pv z dotacja UE

poszukujemy projektow farm pv z dotacja UE - wojewodztwo lubelskie czytaj dalej...

kupimy projekty pv z dotacja

kupimy gotowe, przygotowane projekty farmy pv z dofinansowaniem unijnym, najlepiej woj lubleskie czytaj dalej...

Call Center do współpracy

Firma o ugruntowanej pozycji na rynku w związku z rozwojem struktur sprzedaży nawiąże współpracę z C czytaj dalej...