Zarajczyk przejmuje 100 proc. udziałów w Ursus BUS

Zarajczyk przejmuje 100 proc. udziałów w Ursus BUS
Autobus elektryczno-wodorowy Ursus City Smile Fuel Cell Electric Bus. Fot. Travelarz, wikimedia cc-by-sa-3.0
REKLAMA

Spółka Invest-Mot odkupiła od AMZ Kutno S.A. 29,26 proc. akcji w spółce Ursus Bus S.A. specjalizującej się w produkcji autobusów elektrycznych, trolejbusów oraz tradycyjnych autobusów spalinowych. Transakcja wpisuje się w strategię Grupy Kapitałowej, koncentrującej się między innymi na rozwoju segmentu elektromobilności.

Ursus S.A., właściciel 70,74 proc. udziałów w spółce Ursus Bus, kojarzony głównie z produkcją ciągników, poprzez swoją spółkę córkę ostatnio odnosi sukcesy również na krajowym rynku autobusów elektrycznych.

Na mocy podpisanej umowy, spółka Invest-Mot Sp. z o.o., główny akcjonariusz Polmot Holding S.A., większościowego udziałowca Ursus S.A., nabyła od AMZ Kutno S.A. 29,26 proc. akcji spółki Ursus Bus. 

Elektromobilność to jedna z szybciej rozwijających się gałęzi naszej gospodarki, a my chcemy zostać beneficjentem jej dalszego rozwoju, dlatego podjęliśmy decyzję o odkupieniu akcji od firmy AMZ Kutno. Ekologiczna rewolucja dotyka coraz więcej miast. Samorządy decydują się na zakup elektrycznych autobusów, co przynosi korzyści nie tylko gospodarce i branży, ale przede wszystkim społeczeństwu – powiedział Andrzej Zarajczyk, prezes zarządu Polmot Holding SA..

W zeszłym roku Ursus BUS wygrał sześć przetargów na dostawę łącznie 100 pojazdów transportu publicznego, z czego zdecydowaną większość stanowiły autobusy elektryczne. Suma zamówień na ten rok przekroczyła 180 mln złotych. Największy przetarg – na dostarczenie 47 w pełni elektrycznych autobusów do Zielonej Góry – opiewał na kwotę 96,5 mln zł. Była to największa tego typu umowa w kraju i jedna z większych w Europie.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...