Pierwsze miasto na świecie z flotą autobusów wyłącznie na prąd

Pierwsze miasto na świecie z flotą autobusów wyłącznie na prąd
Fot. BYD
REKLAMA

Shenzen, niemal 12-milionowe chińskie miasto, może pochwalić się tym, czego nie dokonały inne, nawet dużo mniejsze miasta. Udało się mu całkowicie zelektryfikować miejską komunikację autobusową.

Władze Shenzen pochwaliły się, że 100 proc. miejskich autobusów w tym mieście jest zasilanych wyłącznie energią elektryczną. Ich liczba sięga 16 359 – to np. ponad 3 razy więcej niż wolumen miejskich autobusów jeżdżących po Nowym Jorku.

Również imponująca jest infrastruktura zbudowana w celu obsługi autobusów w chińskim mieście. W celu uzupełniania energii elektrycznej operator komunikacji miejskiej w Shenzen zbudował 510 stacji składających się z 8 tys. ładowarek.

Shenzen może się ponadto pochwalić wyjątkową liczbą taksówek zasilanych energią elektryczną. Posiada ich ponad 12,5 tys. Cel to zelektryfikowanie wszystkich około 17 tys. taksówek w mieście, co ma nastąpić przed rokiem 2020.

Shenzen to zresztą siedziba obecnie największego na świecie producenta aut elektrycznych, w tym zasilanych energią elektryczną autobusów – firmy BYD, która zresztą odpowiadała za dostarczenie do chińskiego miasta około 80 proc. autobusów na prąd. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
Pisałem o tym przed šwiętami.
SPS |
Pogarda dla "Chinczyka" pracującego za miskę ryżu przy montażu tandety powoli, powoli przeradzać się będzie w podziw i zazdrość.
magia liczb |
No i to ma sens !! Jedna ładowarka na dwa autobusy i ładowanie na końcowych przystankach po 20 minut z paneli PV zaopatrzonych w magazyny energii. To rozumiem. Jednak trzeba przyznać, że Chińczycy myślą, w porównaniu do Polaków.

Giełda OZE

ORKAN ??? No problem... zestawy hybrydowe on/off grid 11xTRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid 3kW AC

Orkan Fryderyka czy inny zerwał przewody energetyczne? Brak prądu... ..UPS przestał działać? Aby zab czytaj dalej...

Sprzedam moduły PV: Suntech Recom Amerisolar

Sprzedamy moduły PV uznanych producentów . Jesteśmy bezpośrednim importerem. Poszukujemy przedstawic czytaj dalej...

Pellety z luski slonecznika

Jestesmy produkcji pelet luski slonecznika, luski slonecznika jest najlepszy w swojej klasie. jego r czytaj dalej...

GWARANCJE POCHODZENIA -Sprzedam

Sprzedam gwarancje pochodzenia z OZE. czytaj dalej...