Pierwsze miasto na świecie z flotą autobusów wyłącznie na prąd

Pierwsze miasto na świecie z flotą autobusów wyłącznie na prąd
Fot. BYD
REKLAMA

Shenzen, niemal 12-milionowe chińskie miasto, może pochwalić się tym, czego nie dokonały inne, nawet dużo mniejsze miasta. Udało się mu całkowicie zelektryfikować miejską komunikację autobusową.

Władze Shenzen pochwaliły się, że 100 proc. miejskich autobusów w tym mieście jest zasilanych wyłącznie energią elektryczną. Ich liczba sięga 16 359 – to np. ponad 3 razy więcej niż wolumen miejskich autobusów jeżdżących po Nowym Jorku.

Również imponująca jest infrastruktura zbudowana w celu obsługi autobusów w chińskim mieście. W celu uzupełniania energii elektrycznej operator komunikacji miejskiej w Shenzen zbudował 510 stacji składających się z 8 tys. ładowarek.

Shenzen może się ponadto pochwalić wyjątkową liczbą taksówek zasilanych energią elektryczną. Posiada ich ponad 12,5 tys. Cel to zelektryfikowanie wszystkich około 17 tys. taksówek w mieście, co ma nastąpić przed rokiem 2020.

Shenzen to zresztą siedziba obecnie największego na świecie producenta aut elektrycznych, w tym zasilanych energią elektryczną autobusów – firmy BYD, która zresztą odpowiadała za dostarczenie do chińskiego miasta około 80 proc. autobusów na prąd. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
Pisałem o tym przed šwiętami.
SPS |
Pogarda dla "Chinczyka" pracującego za miskę ryżu przy montażu tandety powoli, powoli przeradzać się będzie w podziw i zazdrość.
magia liczb |
No i to ma sens !! Jedna ładowarka na dwa autobusy i ładowanie na końcowych przystankach po 20 minut z paneli PV zaopatrzonych w magazyny energii. To rozumiem. Jednak trzeba przyznać, że Chińczycy myślą, w porównaniu do Polaków.

Giełda OZE

SPRZEDAM PROJEKTY PV 1MW WOJ. PODLASKIE

Sprzedam projekty pv o mocach do 1MW na terenie województwa podlaskiego czytaj dalej...

GRUNT POD FARMĘ FOTOWOLTAICZNĄ

SPRZEDAM GRUNT POD FARMĘ FOTOWOLTAICZNA O POWIERZCHNI OK.7HA DZIAŁKI ZNAJDUJĄ SIĘ W OKOLICY GRYFINA czytaj dalej...

EXTRA CENY na Zabezpieczenia AC DC dla fotowoltaiki

Firmy PHU POWER QUALITY oraz PHU ZENIT zajmują się sprzedażą wysokiej jakości inwerterów fotowoltaic czytaj dalej...

działka pod PV sprzedaż/dzierżawa - 1,3 ha z pozwoleniem na budowę

Do sprzedania lub dzierżawy działka 1,3 ha pod elektrownię PV o mocy 0,4 MW. Kalsk, woj. lubuskie. czytaj dalej...