Pierwsze miasto na świecie z flotą autobusów wyłącznie na prąd

Pierwsze miasto na świecie z flotą autobusów wyłącznie na prąd
Fot. BYD
REKLAMA

Shenzen, niemal 12-milionowe chińskie miasto, może pochwalić się tym, czego nie dokonały inne, nawet dużo mniejsze miasta. Udało się mu całkowicie zelektryfikować miejską komunikację autobusową.

Władze Shenzen pochwaliły się, że 100 proc. miejskich autobusów w tym mieście jest zasilanych wyłącznie energią elektryczną. Ich liczba sięga 16 359 – to np. ponad 3 razy więcej niż wolumen miejskich autobusów jeżdżących po Nowym Jorku.

Również imponująca jest infrastruktura zbudowana w celu obsługi autobusów w chińskim mieście. W celu uzupełniania energii elektrycznej operator komunikacji miejskiej w Shenzen zbudował 510 stacji składających się z 8 tys. ładowarek.

Shenzen może się ponadto pochwalić wyjątkową liczbą taksówek zasilanych energią elektryczną. Posiada ich ponad 12,5 tys. Cel to zelektryfikowanie wszystkich około 17 tys. taksówek w mieście, co ma nastąpić przed rokiem 2020.

Shenzen to zresztą siedziba obecnie największego na świecie producenta aut elektrycznych, w tym zasilanych energią elektryczną autobusów – firmy BYD, która zresztą odpowiadała za dostarczenie do chińskiego miasta około 80 proc. autobusów na prąd. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
Pisałem o tym przed šwiętami.
SPS |
Pogarda dla "Chinczyka" pracującego za miskę ryżu przy montażu tandety powoli, powoli przeradzać się będzie w podziw i zazdrość.
magia liczb |
No i to ma sens !! Jedna ładowarka na dwa autobusy i ładowanie na końcowych przystankach po 20 minut z paneli PV zaopatrzonych w magazyny energii. To rozumiem. Jednak trzeba przyznać, że Chińczycy myślą, w porównaniu do Polaków.

Giełda OZE

Sprzedam pellet przemysłowy 17 kj/kg

Sprzedam pellet drzewny przemysłowy z mieszaniny trociny oraz odpadów z produkcji mebli i płyt wiór czytaj dalej...

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...

Kredyty pomostowe do dotacji na budowę biogazowni.

Katana Konsulting zaprasza wszystkich Wnioskodawców aplikujących obecnie o bezzwrotne dotacje unijne czytaj dalej...

Sprzedam Projekt elektrowni słonecznej 0,5 MW z wygraną aukcją (398 zł za 1 MWh) wraz z gruntem oraz projekt 0,5 MW z gruntem, 30 km od Wrocławia

Oferta sprzedaży100 % udziałów w spółce Perpetum Energia sp z o.o. Właściciela Elektrown isłonecznej czytaj dalej...