Toyota zapowiada rewolucję. Postawi również na BEV

Toyota zapowiada rewolucję. Postawi również na BEV
Fot. Neubie, flickr cc
REKLAMA

Na koniec przyszłej dekady Toyota ma sprzedawać rocznie około 5,5 mln samochodów napędzanych częściowo lub w całości energią elektryczną, w tym 1 mln samochodów w ogóle nie emitujących spalin.

Toyota, dotąd niechętnie patrząca na rozwój modeli poruszających się wyłącznie dzięki bateriom (Battery Electric Vehicles, BEV), teraz zapowiada, że w pierwszych latach przyszłej dekady wprowadzi na rynek 10 modeli zasilanych tylko z baterii – będą one dostępne w pierwszej kolejności na rynku chińskim, a dopiero później w Japonii, USA czy Europie. Takich modeli oraz aut na wodór Japończycy chcą sprzedawać do końca przyszłej dekady około miliona rocznie.

W sumie, wraz z hybrydami bez wtyczki (HEV) i z wtyczką (PHEV), Toyota ma zwiększyć sprzedaż samochodów napędzanych energią elektryczną do 5,5 mln około roku 2030.

Do tej pory Toyota sprzedała w sumie około 11 mln samochodów posiadających opcję napędu z udziałem energii elektrycznej.

W rozwoju biznesu Toyoty w nowej, elektrycznej erze ma pomóc Panasonic. Oba japońskie koncerny mają wspólnie wprowadzić do motoryzacji nowe, najwydajniejsze na rynku baterie, których komercjalizację przewidziano na początek przyszłej dekady.

Obie firmy współpracują już m.in. w zakresie hybrydowego Priusa w wersji z ogniwami fotowoltaicznymi na dachu, które dostarcza Panasonic. Więcej na ten temat w artykule: Ogniwa fotowoltaiczne na dachu Toyoty Prius. Także na Modelu 3?

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Sprzedam pellet przemysłowy 17 kj/kg

Sprzedam pellet drzewny przemysłowy z mieszaniny trociny oraz odpadów z produkcji mebli i płyt wiór czytaj dalej...

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...

Kredyty pomostowe do dotacji na budowę biogazowni.

Katana Konsulting zaprasza wszystkich Wnioskodawców aplikujących obecnie o bezzwrotne dotacje unijne czytaj dalej...

Sprzedam Projekt elektrowni słonecznej 0,5 MW z wygraną aukcją (398 zł za 1 MWh) wraz z gruntem oraz projekt 0,5 MW z gruntem, 30 km od Wrocławia

Oferta sprzedaży100 % udziałów w spółce Perpetum Energia sp z o.o. Właściciela Elektrown isłonecznej czytaj dalej...