Toyota zapowiada rewolucję. Postawi również na BEV

Toyota zapowiada rewolucję. Postawi również na BEV
Fot. Neubie, flickr cc
REKLAMA

Na koniec przyszłej dekady Toyota ma sprzedawać rocznie około 5,5 mln samochodów napędzanych częściowo lub w całości energią elektryczną, w tym 1 mln samochodów w ogóle nie emitujących spalin.

Toyota, dotąd niechętnie patrząca na rozwój modeli poruszających się wyłącznie dzięki bateriom (Battery Electric Vehicles, BEV), teraz zapowiada, że w pierwszych latach przyszłej dekady wprowadzi na rynek 10 modeli zasilanych tylko z baterii – będą one dostępne w pierwszej kolejności na rynku chińskim, a dopiero później w Japonii, USA czy Europie. Takich modeli oraz aut na wodór Japończycy chcą sprzedawać do końca przyszłej dekady około miliona rocznie.

W sumie, wraz z hybrydami bez wtyczki (HEV) i z wtyczką (PHEV), Toyota ma zwiększyć sprzedaż samochodów napędzanych energią elektryczną do 5,5 mln około roku 2030.

Do tej pory Toyota sprzedała w sumie około 11 mln samochodów posiadających opcję napędu z udziałem energii elektrycznej.

W rozwoju biznesu Toyoty w nowej, elektrycznej erze ma pomóc Panasonic. Oba japońskie koncerny mają wspólnie wprowadzić do motoryzacji nowe, najwydajniejsze na rynku baterie, których komercjalizację przewidziano na początek przyszłej dekady.

Obie firmy współpracują już m.in. w zakresie hybrydowego Priusa w wersji z ogniwami fotowoltaicznymi na dachu, które dostarcza Panasonic. Więcej na ten temat w artykule: Ogniwa fotowoltaiczne na dachu Toyoty Prius. Także na Modelu 3?

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

ORKAN ??? No problem... zestawy hybrydowe on/off grid 11xTRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid 3kW AC

Orkan Fryderyka czy inny zerwał przewody energetyczne? Brak prądu... ..UPS przestał działać? Aby zab czytaj dalej...

Sprzedam moduły PV: Suntech Recom Amerisolar

Sprzedamy moduły PV uznanych producentów . Jesteśmy bezpośrednim importerem. Poszukujemy przedstawic czytaj dalej...

Pellety z luski slonecznika

Jestesmy produkcji pelet luski slonecznika, luski slonecznika jest najlepszy w swojej klasie. jego r czytaj dalej...

GWARANCJE POCHODZENIA -Sprzedam

Sprzedam gwarancje pochodzenia z OZE. czytaj dalej...