Enel postawi we Włoszech 14 tys. stacji ładowania

Enel postawi we Włoszech 14 tys. stacji ładowania
Fot. Enel
REKLAMA

Włoski koncern energetyczny, jeden z globalnych liderów w produkcji zielonej energii, zapowiada, że tylko do roku 2020 postawi na terenie Włoch 7 tys. stacji ładowania samochodów elektrycznych. To więcej niż do tego czasu powstać ma w całej Polsce o ile tworzony przez polski rząd program rozwoju elektrycznej mobilności zostanie wdrożony skutecznie. 

Włosi po uruchomieniu do końca tej dekady 7 tys. stacji ładownia EV chcą pójść dalej, podwajając ich liczbę w ciągu kolejnych dwóch lat. Wcześniej, już w przyszłym roku, liczba punktów ładowania Enel we Włoszech ma wzrosnąć do 2,5 tys. Do tej pory włoski koncern zainstalował już 5 tys. stacji ładowania m.in. w Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Chile Kolumbii i Argentynie. 

Enel jest zaangażowany m.in. we współfinansowany ze środków unijnych program EVA+, zakładający budowę 180 stacji szybkiego ładowania we Włoszech. Pierwsze 40 stacji już działa, umożliwiając podróż samochodem elektrycznym m.in. na trasie Rzym-Mediolan.

W celu rozwijania usług i produktów dla rynku elektrycznej mobilności Enel utworzył ostatnio nowy oddział o nazwie Enel X.

Aktywność Włochów w tym zakresie potwierdza niedawne przejęcie kalifornijskiego startupu eMotorWerks, który pracuje nad rozwiązaniami z zakresu regulowania pracy sieci i zarządzania rozproszoną infrastrukturą energetyczną, m.in. dzięki wykorzystaniu technologii z zakresu Vehicle-to-Grid, która umożliwia oddawanie do sieci energii zgromadzonej w samochodowych elektrycznych.

W ubiegłym tygodniu Enel poinformował, że wesprze Audi w elektryfikacji jego nowych modeli, pomagając w integracji elektryków niemieckiego potentata z dostępnymi na rynku standardami ładowania. Efektem współpracy ma być m.in. wspólna oferta domowych ładowarek, z której będą mogli skorzystać właściciele elektrycznych Audi.

W przyszłym roku Audi ma rozpocząć produkcję elektrycznego SUV-a e-tron, którego zasięg na w pełni naładowanej baterii ma sięgać około 500 km, a w ciągu następnych 8 lat niemiecki koncern chce wprowadzić na rynek 20 elektrycznych modeli. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

PILNIE zlecę montaż KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Zlecę montaż instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu Myszkowskiego. Zape czytaj dalej...

Sprzedam kartę Fronius Data Menager 2.0

Sprzedam kartę wifi do inwertera Fronius. Nowa, nigdy nie używana. Pozostałość po inwestycji - stąd czytaj dalej...

Doświadczona ekipa monterów PV

Jesteśmy doświadczoną ekipą monterów PV (również solary i pompy ciepła). Wykonamy zlecone instalacj czytaj dalej...

Wykonanie, budowa PV

Firma z doświadczeniem przyjmie zlecenie budowy na terenie Polski instalacji fotowoltaicznych (z wył czytaj dalej...