Enel postawi we Włoszech 14 tys. stacji ładowania

Enel postawi we Włoszech 14 tys. stacji ładowania
Fot. Enel
REKLAMA

Włoski koncern energetyczny, jeden z globalnych liderów w produkcji zielonej energii, zapowiada, że tylko do roku 2020 postawi na terenie Włoch 7 tys. stacji ładowania samochodów elektrycznych. To więcej niż do tego czasu powstać ma w całej Polsce o ile tworzony przez polski rząd program rozwoju elektrycznej mobilności zostanie wdrożony skutecznie. 

Włosi po uruchomieniu do końca tej dekady 7 tys. stacji ładownia EV chcą pójść dalej, podwajając ich liczbę w ciągu kolejnych dwóch lat. Wcześniej, już w przyszłym roku, liczba punktów ładowania Enel we Włoszech ma wzrosnąć do 2,5 tys. Do tej pory włoski koncern zainstalował już 5 tys. stacji ładowania m.in. w Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Chile Kolumbii i Argentynie. 

Enel jest zaangażowany m.in. we współfinansowany ze środków unijnych program EVA+, zakładający budowę 180 stacji szybkiego ładowania we Włoszech. Pierwsze 40 stacji już działa, umożliwiając podróż samochodem elektrycznym m.in. na trasie Rzym-Mediolan.

W celu rozwijania usług i produktów dla rynku elektrycznej mobilności Enel utworzył ostatnio nowy oddział o nazwie Enel X.

Aktywność Włochów w tym zakresie potwierdza niedawne przejęcie kalifornijskiego startupu eMotorWerks, który pracuje nad rozwiązaniami z zakresu regulowania pracy sieci i zarządzania rozproszoną infrastrukturą energetyczną, m.in. dzięki wykorzystaniu technologii z zakresu Vehicle-to-Grid, która umożliwia oddawanie do sieci energii zgromadzonej w samochodowych elektrycznych.

W ubiegłym tygodniu Enel poinformował, że wesprze Audi w elektryfikacji jego nowych modeli, pomagając w integracji elektryków niemieckiego potentata z dostępnymi na rynku standardami ładowania. Efektem współpracy ma być m.in. wspólna oferta domowych ładowarek, z której będą mogli skorzystać właściciele elektrycznych Audi.

W przyszłym roku Audi ma rozpocząć produkcję elektrycznego SUV-a e-tron, którego zasięg na w pełni naładowanej baterii ma sięgać około 500 km, a w ciągu następnych 8 lat niemiecki koncern chce wprowadzić na rynek 20 elektrycznych modeli. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

SPRZEDAM PROJEKTY PV 1MW WOJ. PODLASKIE

Sprzedam projekty pv o mocach do 1MW na terenie województwa podlaskiego czytaj dalej...

GRUNT POD FARMĘ FOTOWOLTAICZNĄ

SPRZEDAM GRUNT POD FARMĘ FOTOWOLTAICZNA O POWIERZCHNI OK.7HA DZIAŁKI ZNAJDUJĄ SIĘ W OKOLICY GRYFINA czytaj dalej...

EXTRA CENY na Zabezpieczenia AC DC dla fotowoltaiki

Firmy PHU POWER QUALITY oraz PHU ZENIT zajmują się sprzedażą wysokiej jakości inwerterów fotowoltaic czytaj dalej...

działka pod PV sprzedaż/dzierżawa - 1,3 ha z pozwoleniem na budowę

Do sprzedania lub dzierżawy działka 1,3 ha pod elektrownię PV o mocy 0,4 MW. Kalsk, woj. lubuskie. czytaj dalej...