Ikea stawia w Polsce kolejne stacje ładowania EV

Ikea stawia w Polsce kolejne stacje ładowania EV
Fot. Ikea Polska
REKLAMA

Ikea Kraków uruchomiła dwie bezpłatne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Każda obsłuży jednocześnie dwa pojazdy, czyli w tym samym czasie mogą ładować się cztery samochody. Wcześniej podobne punkty udostępniły swoim klientom sklepy Ikea we Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie.

Specjalnie oznakowane stanowiska ładowania pojazdów elektrycznych powstały na parkingu Ikea Kraków w pobliżu wyjścia ze sklepu.  Stacje wyposażone są w gniazda do szybkiego ładowania prądem zmiennym w ogólnodostępnych dla samochodów elektrycznych standardach.

Złącza o mocy 22 kW mają pozwolić na naładowanie akumulatorów do pełna w przeciągu jednej do maksymalnie trzech godzin.

Ikea zaznacza, powołując się na dane Urzędu Miasta Krakowa, że do końca listopada 2017 roku zarejestrowano w mieście 140 samochodów o napędzie elektrycznym i 1521 samochodów o napędzie hybrydowym. Dla porównania, do końca 2016 roku po ulicach Krakowa jeździło 37 samochodów elektrycznych. W ciągu niespełna dwunastu miesięcy ich liczba wzrosła więc prawie czterokrotnie.

Ikea to lider w rozwoju własnego potencjału źródeł odnawialnych, dzięki którym szwedzki koncern chce się stać całkowicie niezależny energetycznie.

Plan przejścia na zieloną energię Szwedzi realizują m.in. montując na swoich sklepach elektrownie fotowoltaiczne czy inwestując w farmy wiatrowe – jak choćby w Polsce.

Więcej na ten temat w wywiadzie portalu Gramwzielone.pl z Karolem Gobczyńskim, managerem ds. energii i klimatu w Grupie Ikea w Polsce: IKEA w Polsce wyprodukuje tyle zielonej energii, ile sama konsumuje.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
analityk |
Proponuję firmie IKEA, żeby wzorem z Wlk. Brytanii oferowała swoim klientom domowe magazyny energii do swoich instalacji PV renomowanych firm np LG Chem, Sonnen/Eco lub Mercedes Benz

Giełda OZE

Sprzedam pellet przemysłowy 17 kj/kg

Sprzedam pellet drzewny przemysłowy z mieszaniny trociny oraz odpadów z produkcji mebli i płyt wiór czytaj dalej...

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...

Kredyty pomostowe do dotacji na budowę biogazowni.

Katana Konsulting zaprasza wszystkich Wnioskodawców aplikujących obecnie o bezzwrotne dotacje unijne czytaj dalej...

Sprzedam Projekt elektrowni słonecznej 0,5 MW z wygraną aukcją (398 zł za 1 MWh) wraz z gruntem oraz projekt 0,5 MW z gruntem, 30 km od Wrocławia

Oferta sprzedaży100 % udziałów w spółce Perpetum Energia sp z o.o. Właściciela Elektrown isłonecznej czytaj dalej...