Kolejna koreańska inwestycja z sektora EV trafi na Dolny Śląsk

Kolejna koreańska inwestycja z sektora EV trafi na Dolny Śląsk
Fot. Dominic Alves, flickr cc
REKLAMA

Po LG Chem, który buduje pod Wrocławiem fabrykę baterii do samochodów elektrycznych, kolejny koreański koncern uruchomi na Dolnym Śląski produkcję podzespołów do elektryków.

Południowokoreańska firma LS Cable & System wybuduje w położonym w woj. dolnośląskim Dzierżoniowie fabrykę podzespołów do baterii zasilających samochody elektryczne europejskich koncernów motoryzacyjnych.

Koreańczycy mają zainwestować w Dzierżoniowie 20 mld wonów, czyli około 65,5 mln zł.

Cel to produkcja podzespołów do około 200 tys. samochodów elektrycznych rocznie. Linie produkcyjne mają ruszyć w roku 2019.

Wykorzystamy fabrykę w Polsce jako most do ekspansji w Europie. Obecnie rozważamy również możliwość inwestycji w produkcję kabli światłowodowych i energetycznych – „The Korea Herald” cytuje Myung Roe-hyun, prezesa LS Cable & System.

Dla koreańskiej firmy fabryka w Dzierżoniowie będzie piątą tego rodzaju zagraniczną inwestycją – po inwestycjach w USA, Chinach, Wietnamie i Indiach.

Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Dzierżoniowa powstaje ogromna fabryka baterii do samochodów elektrycznych, którą buduje inny koreański koncern LG Chem.

Rozpoczęcie produkcji baterii LG Chem w fabryce powstającej pod Wrocławiem przewidziano na 2018 r. i – jak podaje LG Chem – w kolejnym roku fabryka będzie produkować ponad 100 tys. baterii rocznie, wyłącznie do samochodów elektrycznych o "wysokiej wydajności”, które będą mogły pokonywać dystans do 320 km na jednym ładowaniu.

Wartość ten inwestycji wycenia się na 1,3 mld euro. Pracę zyska aż 700 osób, a nie jest wykluczone, że w kolejnych latach potencjał produkcji zostanie rozbudowany.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
IXI |
Ciekawe, czy znajdą chętnych do pracy w rejonie, gdzie panuje ujemne bezrobocie?
Oczywiście |
@IXI . Oczywiście. Ukraińcy wypełniają we Wrocławiu i okolicach wszelkie wakaty. Bez problemu. Za to polskie Polasie i Podlesie siedzi w domach na bezrobociu i 500plus.
Oczywiście |
@IXI . Oczywiście. Ukraińcy wypełniają we Wrocławiu i okolicach wszelkie wakaty. Bez problemu. Za to polskie Polasie i Podlesie siedzi w domach na bezrobociu i 500plus.

Giełda OZE

Enercon E40 500 kw Certyfikaty

Na sprzedaz Enercon E40 500 kw woj wielkopolskie ziemia dziierżawa osoby zainteresowane proszę czytaj dalej...

pracujący Vestas V47, zachodniopomorskie

sprzedam pracującą turbinę Vestas V47, zlokalizowana na terenie woj.zachodniopomorskiego, wszelkie i czytaj dalej...

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW)

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW). Warunki wydane są od czytaj dalej...

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0.998 MW. Pozwolenie na budowę z warunkami przyłączenia do sieci. Mazowsze.

Projekt położony w powiecie pułtuskim. Przyłącze do linii 15 kV na działce. Projekt , PnB i Warunki czytaj dalej...