Tesla będzie produkować w Chinach

Tesla będzie produkować w Chinach
Elon Musk. Foto. Tesla Club Belgium, flickr cc
REKLAMA

Elon Musk już dawno zapowiadał możliwość uruchomienia produkcji Tesli poza granicami USA, wspominajac o Azji i Europie. Teraz Tesla potwierdza plany uruchomienia linii produkcyjnych na największym rynku elektrycznej motoryzacji, czyli w Chinach.

Tesla poinformowała o rozmowach, które prowadzi z władzami Szanghaju, mających na celu uruchomienie tam fabryki jej samochodów elektrycznych. Decyzje mają zapaść pod koniec br.  

„The Wall Street Journal” podał nawet, że decyzja o uruchomieniu fabryki w Szanghaju już zapadła.

Na te informacje mocno zareagowały indeksy azjatyckich firm, które mogą być potencjalnymi dostawcami komponentów dla produkowanych w Chinach Tesli.

Jak zwraca uwagę Bloomberg, po uruchomieniu swojego zakładu w Chinach, Tesla może być pierwszym zagranicznym producentem aut, który będzie wyłącznym właścicielem infrastruktury produkcyjnej uruchomionej w Państwie Środka.

Dotychczas zagraniczne koncerny motoryzacyjne tworzyły w tym celu joint-venture z lokalnymi podmiotami, co wynikało z wymogów chińskiego prawa. Teraz jednak Chińczycy mogą zmienić tą zasadę i wpuścić na swój rynek inwestycje realizowane wyłącznie przez zagraniczne firmy.

Wcześniej szef Tesli Elon Musk wspominał o możliwości uruchomienia linii produkcyjnych również w Europie, a zainteresowanie przyjęciem takiej inwestycji wyrazili przedstawiciele wielu europejskich rządów – m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki.  

Teraz Tesla zapewnia, że kontynuuje ocenę potencjalnych lokalizacji pod zagraniczne fabryki. – O ile zakładamy, że większość naszej produkcji pozostanie w USA, potrzebujemy uruchomienia lokalnych fabryk, aby zapewniały dostępność na rynkach, które będą obsługiwać – Bloomberg powołuje się na komunikat Tesli. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Canadian Solar 275W (5BB) cena 420 zł

Nowa dostawa- nowe lepsze ceny najlepszych paneli polikrystalicznych 275 W globalnego lidera Canadia czytaj dalej...

Poszukuję działek pod biogazownie

Szanowni Państwo, w imieniu firmy inwestycyjnej poszukuję działek pod budowę biogazowni rolniczych czytaj dalej...

Vestas V80 2,0 MW 100 m Wieża

Sprzedam Turbiny Vestas V80 2, MW rok produckji 2002 rok uruchomienia 2003. Dostępne od ręki. czytaj dalej...

wykonam magazyn energii dużej mocy na bazie ogniw li-Ion dużej pojemności

Wykonam magazyn energii dużej mocy w oparciu o ogniwa li-ion wysokiej pojemności. Żywotność/Ilość czytaj dalej...