Tesla będzie produkować w Chinach

Tesla będzie produkować w Chinach
Elon Musk. Foto. Tesla Club Belgium, flickr cc
REKLAMA

Elon Musk już dawno zapowiadał możliwość uruchomienia produkcji Tesli poza granicami USA, wspominajac o Azji i Europie. Teraz Tesla potwierdza plany uruchomienia linii produkcyjnych na największym rynku elektrycznej motoryzacji, czyli w Chinach.

Tesla poinformowała o rozmowach, które prowadzi z władzami Szanghaju, mających na celu uruchomienie tam fabryki jej samochodów elektrycznych. Decyzje mają zapaść pod koniec br.  

„The Wall Street Journal” podał nawet, że decyzja o uruchomieniu fabryki w Szanghaju już zapadła.

Na te informacje mocno zareagowały indeksy azjatyckich firm, które mogą być potencjalnymi dostawcami komponentów dla produkowanych w Chinach Tesli.

Jak zwraca uwagę Bloomberg, po uruchomieniu swojego zakładu w Chinach, Tesla może być pierwszym zagranicznym producentem aut, który będzie wyłącznym właścicielem infrastruktury produkcyjnej uruchomionej w Państwie Środka.

Dotychczas zagraniczne koncerny motoryzacyjne tworzyły w tym celu joint-venture z lokalnymi podmiotami, co wynikało z wymogów chińskiego prawa. Teraz jednak Chińczycy mogą zmienić tą zasadę i wpuścić na swój rynek inwestycje realizowane wyłącznie przez zagraniczne firmy.

Wcześniej szef Tesli Elon Musk wspominał o możliwości uruchomienia linii produkcyjnych również w Europie, a zainteresowanie przyjęciem takiej inwestycji wyrazili przedstawiciele wielu europejskich rządów – m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki.  

Teraz Tesla zapewnia, że kontynuuje ocenę potencjalnych lokalizacji pod zagraniczne fabryki. – O ile zakładamy, że większość naszej produkcji pozostanie w USA, potrzebujemy uruchomienia lokalnych fabryk, aby zapewniały dostępność na rynkach, które będą obsługiwać – Bloomberg powołuje się na komunikat Tesli. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

GOTOWY PROJEKT 75 MW PV Z GRUNTEM

Projekt z pozwoleniem na budowę 75 MW wraz z gruntem sprzedam . czytaj dalej...

Sprzedam projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1MW

Sprzedam spółkę celową, projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW wraz z pozwoleniem na budowę oraz czytaj dalej...

BLACK FRIDAY! Zestawy PV: 2xTRINA Solar 270W (5BB) + mikrofalownik EVT 500W, 2xMPPT

Najlepsze rozwiązanie dla instalacji PV małej mocy Prosty montaż z możliwością łatwej rozbudowy syst czytaj dalej...

Kabel solarny

Przedam kabel 4mm solarny 1,7 netto/m czytaj dalej...