Ekoenergetyka naładuje polskie autobusy elektryczne

Ekoenergetyka naładuje polskie autobusy elektryczne
Stacja ładowania autobusów elektrycznych Ekoenergetyki w Hanowerze. Fot. Ekoenergetyka
REKLAMA

W najbliższych miesiącach spółka dostarczy infrastrukturę ładowania dla sześciu polskich miast, które po raz pierwszy wdrażają autobusy elektryczne, a także zwiększy ilość stacji ładowania dużej mocy w Warszawie. W sumie 26 stacji ładowania od zielonogórskiej firmy będzie ładowało autobusy, które wyjadą na ulice polskich miast w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zamówienia, które zrealizuje polski producent, obejmują zarówno ładowarki zajezdniowe, przeznaczone do nocnego ładowania za pomocą wtyczki Combo 2, jak również miejskie, które będą automatycznie ładować autobusy podczas postoju na pętlach. Urządzenia będą ładować nowe Urbino Electric 12 od polskiego producenta Solaris Bus & Coach.

Września, Chodzież, Ostrów Wielkopolski, Sosnowiec, Katowice i Stalowa Wola zainstalują ładowarki o łącznej mocy prawie 2 MW, które dostarczy zielonogórsa firma. O kolejne stacje ładowania od Ekoenergetyki wzbogaci się również Warszawa, która wdroży 10 nowych urządzeń dla nowych autobusów elektrycznych Ursus Bus.

W sumie stacje ładowania od Ekoenergetyki-Polska będzie można znaleźć wkrótce przynajmniej w 11 polskich miastach.

W lutym br. 41 polskich miast – w tym miasta, które będą wdrażać infrastrukturę od Ekoeneretyki-Polska – podpisało list intencyjny, w którym zobowiązują się do wprowadzenia prawie 800 autobusów elektrycznych do swoich flot.

Ekoenergetyka-Polska to jeden z liderów europejskiego rynku ładowarek wysokiej mocy dla autobusów elektrycznych. Do tej pory firma dostarczyła ponad 120 stacji szybkiego ładowania do 25 miast w Europie, a jej urządzenia uczestniczyły w ponad 50 programach testowych.

Firma proponuje ładowarki mocy od 3 kW do 800 kW, współpracując z wiodącymi producentami autobusów i pomagając miastom we wdrażaniu zeroemisyjnych pojazdów transportu publicznego. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Enercon E-40/6.6.44

1 x Enercon E-40/6.6.44 -- Rok produkcji 2002 -- Wysokość wieży : 65 m -- Rotor : czytaj dalej...

CANADIAN SOLAR CS-3K280P innowacyjne moduły 280W poly

Przyjmujemy zamówienia na duże dostawy (1MW) w IQ 2018 r. innowacyjnych modułów polikrystalicznych ( czytaj dalej...

Panele BAUER 265W, cena 0,39E/Wp, okazja!

Witam, Oferta sprzedaży paneli produkcji niemieckiej firmy BAUER. Moc 265W. Polikrystaliczne. Okazy czytaj dalej...

Na sprzedaż - polska dystrybucja - Q Cells, Ja Solar

Do natychmiastowego odbioru. Wysokie stany magazynowe!!! Darmowy odbiór w 75 oddziałach Grodno S.A. czytaj dalej...