PARP pomoże w zdobyciu zleceń z branży elektromobilności

PARP pomoże w zdobyciu zleceń z branży elektromobilności
Fot. Ministerstwo Energii
REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła program Elektro ScaleUp, którego zadaniem jest zwiększenie podaży projektów w obszarze elektromobilności poprzez pomoc mikro- lub małym przedsiębiorcom w zdobyciu pierwszych zleceń z branży elektrycznej motoryzacji.

W dniu 19 października PARP uruchamia konkurs na akcelerator, który ma wypracować innowacyjne projekty dla branży elektromobilności z co najmniej 30 startupami. Akcelerator otrzyma na ten cel 10 mln zł dofinansowania z Agencji.

– Rozwój elektromobilności w Polsce jest jednym z kluczowych priorytetów rządu. Branża ta ma bowiem duże znaczenie dla wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki. Stawiamy sobie ambitne cele, które chcemy osiągać we współpracy z przedsiębiorcami, instytucjami oraz stroną społeczną. Uruchomienie przez PARP kolejnego programu dla branży sprawi, że realizacja tych zadań stanie się jeszcze bardziej realna – komentuje  Michał Kurtyka, wiceminister energii.

Na program akceleracyjny złoży się kilka elementów. Pierwszym będzie wsparcie młodych firm przez mentorów, ekspertów biznesowych i technologicznych. Drugim – zapewnienie dostępu startupom do polskich liderów polskiego rynku elektromobilności. Trzecim – dofinansowanie dla najlepszych startupów w wysokości od 100 do 500 tys. zł.

PARP podkreśla, że średnie i duże firmy z branży będą uczestniczyć merytorycznie i finansowo w projekcie, ponieważ to one będą odbiorcami innowacyjnych rozwiązań wypracowanych przez startupy. Minimum 1 milion zł będzie pochodzić od tych firm.

Startupy mają otrzymać także pakiet usług o wartości nieprzekraczającej 50 tys. zł. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z zasobów niezbędnych do opracowania i testowania własnych rozwiązań, uzyskają dostęp do ekspertów, a także możliwość nawiązania współpracy z nowymi partnerami biznesowymi i potencjalnymi inwestorami.

– Zależy nam na tym, żeby Elektro ScaleUp miał konkretny efekt dla rozwoju branży, a startupy, które wezmą w nim udział otrzymały pierwsze zlecenia. Dlatego założenia programu wypracowaliśmy we współpracy ze wszystkimi interesariuszami tego sektora, tj. startupami, akceleratorami, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami, jednostkami naukowymi oraz jednostkami samorządu odpowiedzialnymi za zakup taboru transportu publicznego. Tworząc ten program, czerpaliśmy także z doświadczeń realizowanego przez PARP programu ScaleUp, który skutecznie łączy duże firmy ze startupami – komentuje Patrycja Klarecka, prezes PARP.

Nabór wniosków dla akceleratorów rusza 19 października i potrwa do 7 listopada 2017 r.

Program jest finansowany z Programu Operacyjnego "Inteligentny Rozwój", poddziałanie 2.4.1 "Centrum Analiz i Pilotaży nowych instrumentów Inno_Lab". 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
... |
żałosne ..." Rozwój elektromobilności w Polsce jest jednym z kluczowych priorytetów rządu ".... jak do tej pory ogranicza się to do bredni i pokazywania slajdów ...

Giełda OZE

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW. Można stawiać turbiny nowe, lub używane. Krótkie pr czytaj dalej...

szukamy ekipy montaż instalacji PV pod Koninem

Szukamy doświadczonej ekipy do montażu mikro instalacji fotowoltaiki na terenie Konina między Poznan czytaj dalej...

szukamy podwykonawców instalacji fotowoltaliki

Szukamy doświadczonych samodzielnych ekip, podwykonawców instalacji PV najlepiej z okolic Łodzi, War czytaj dalej...

Poszukiwani dyrektorzy placówek bankowych do projektów OZE.

Katana Konsulting zaprasza do współpracy przy finansowaniu pomostowym projektów OZE dla naszych Klie czytaj dalej...