PARP pomoże w zdobyciu zleceń z branży elektromobilności

PARP pomoże w zdobyciu zleceń z branży elektromobilności
Fot. Ministerstwo Energii
REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła program Elektro ScaleUp, którego zadaniem jest zwiększenie podaży projektów w obszarze elektromobilności poprzez pomoc mikro- lub małym przedsiębiorcom w zdobyciu pierwszych zleceń z branży elektrycznej motoryzacji.

W dniu 19 października PARP uruchamia konkurs na akcelerator, który ma wypracować innowacyjne projekty dla branży elektromobilności z co najmniej 30 startupami. Akcelerator otrzyma na ten cel 10 mln zł dofinansowania z Agencji.

– Rozwój elektromobilności w Polsce jest jednym z kluczowych priorytetów rządu. Branża ta ma bowiem duże znaczenie dla wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki. Stawiamy sobie ambitne cele, które chcemy osiągać we współpracy z przedsiębiorcami, instytucjami oraz stroną społeczną. Uruchomienie przez PARP kolejnego programu dla branży sprawi, że realizacja tych zadań stanie się jeszcze bardziej realna – komentuje  Michał Kurtyka, wiceminister energii.

Na program akceleracyjny złoży się kilka elementów. Pierwszym będzie wsparcie młodych firm przez mentorów, ekspertów biznesowych i technologicznych. Drugim – zapewnienie dostępu startupom do polskich liderów polskiego rynku elektromobilności. Trzecim – dofinansowanie dla najlepszych startupów w wysokości od 100 do 500 tys. zł.

PARP podkreśla, że średnie i duże firmy z branży będą uczestniczyć merytorycznie i finansowo w projekcie, ponieważ to one będą odbiorcami innowacyjnych rozwiązań wypracowanych przez startupy. Minimum 1 milion zł będzie pochodzić od tych firm.

Startupy mają otrzymać także pakiet usług o wartości nieprzekraczającej 50 tys. zł. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z zasobów niezbędnych do opracowania i testowania własnych rozwiązań, uzyskają dostęp do ekspertów, a także możliwość nawiązania współpracy z nowymi partnerami biznesowymi i potencjalnymi inwestorami.

– Zależy nam na tym, żeby Elektro ScaleUp miał konkretny efekt dla rozwoju branży, a startupy, które wezmą w nim udział otrzymały pierwsze zlecenia. Dlatego założenia programu wypracowaliśmy we współpracy ze wszystkimi interesariuszami tego sektora, tj. startupami, akceleratorami, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami, jednostkami naukowymi oraz jednostkami samorządu odpowiedzialnymi za zakup taboru transportu publicznego. Tworząc ten program, czerpaliśmy także z doświadczeń realizowanego przez PARP programu ScaleUp, który skutecznie łączy duże firmy ze startupami – komentuje Patrycja Klarecka, prezes PARP.

Nabór wniosków dla akceleratorów rusza 19 października i potrwa do 7 listopada 2017 r.

Program jest finansowany z Programu Operacyjnego "Inteligentny Rozwój", poddziałanie 2.4.1 "Centrum Analiz i Pilotaży nowych instrumentów Inno_Lab". 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
... |
żałosne ..." Rozwój elektromobilności w Polsce jest jednym z kluczowych priorytetów rządu ".... jak do tej pory ogranicza się to do bredni i pokazywania slajdów ...

Giełda OZE

Kupie projekty elektrowni wiatrowych

Kupię projekty elektrowni wiatrowych z pozwoleniem na budowę dla elektrowni nowych i używanych. czytaj dalej...

Kupie pracujące elektrownie wiatrowe

Kupię pracujące elektrownie wiatrowe nowe i używane czytaj dalej...

Opolskie – pożyczka unijna do 1 mln zł dla inwestorów i instalatorów OZE.

Katana Konsulting zaprasza firmy mikro, małe i średnie do skorzystania z unijnych, więc preferencyjn czytaj dalej...

2 x 1MW Małopolska

2 x 1MW z pozwoleniem na budowę, umowa warunkowa na sprzedaż po wygraniu aukcji. Kolejny 1MW na tej czytaj dalej...