Na Śląsku rusza carsharing elektryków

Na Śląsku rusza carsharing elektryków
Stacja łądowania samochodów elektrycznych w Galerii Katowice. Mat. inwestora.
REKLAMA

W tym tygodniu na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej otwarto uniwersalną stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Inwestor zapewnia, że to pierwsza taka stacja ładowania na Śląsku. Jej otwarciu towarzyszy uruchomienie usługi carsharingu elektryków.

Stacja ładowania w Galerii Katowickiej posiada cztery miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych, które wyposażone są w dwie podwójne uniwersalne ładowarki. Inaugurację połączono ze startem GreenGooTM – aplikacji carsharingowej dla tego typu pojazdów.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych w katowickiej galerii handlowej do końca roku będzie bezpłatna dla wszystkich korzystających. Z początkiem 2018 r. planowane jest wprowadzenie opłat za ładowanie samochodów „zewnętrznych”. Natomiast użytkownicy carsharingu GreenGooTM zapłacą tylko za wynajem samochodu na minuty – dla nich korzystanie ze stacji będzie bezpłatne.

W ramach usługi GreenGooTM koszt wypożyczenia BMW i3, Nissan Leaf lub Renault ZOE wynosi 0,99 zł na minutę, natomiast wynajem elektryka w „klasie premium”, czyli Tesli Model S, będzie kosztować 3 zł na minutę.

Platforma GreenGooTM – działająca w systemie android i IOS – oprócz umożliwienia wypożyczenia auta elektrycznego na minuty, ma również szersze funkcje – m.in. wskazuje najbliższe wolne miejsce ładowania czy pozwala na rezerwację ładowania nawet na 10 minut przed przybyciem. Jak zapewnia inwestor, jest też jedyną w Polsce platformą umożliwiającą wypożyczenie samochodu Tesla S na minuty.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
MałyAleWariat |
"wynajem elektryka w „klasie premium”, czyli Tesli Model S, będzie kosztować 3 zł na minutę." Chętnie bym przetestował. 10 min do autostrady, tam się pobawić 15 minut, potem pół godziny po mieście, odstawić auto i zapłacić niecałe 200 zł.
kajko |
A nie ma po Polsku słowa;; ładowarka do aut ;; za parę lat po Angielsku będziemy rozmawiać
pv |
Widocznie zapomnieli słowa ładowarka do aut.

Giełda OZE

Enercon E-40/6.6.44

1 x Enercon E-40/6.6.44 -- Rok produkcji 2002 -- Wysokość wieży : 65 m -- Rotor : czytaj dalej...

CANADIAN SOLAR CS-3K280P innowacyjne moduły 280W poly

Przyjmujemy zamówienia na duże dostawy (1MW) w IQ 2018 r. innowacyjnych modułów polikrystalicznych ( czytaj dalej...

Panele BAUER 265W, cena 0,39E/Wp, okazja!

Witam, Oferta sprzedaży paneli produkcji niemieckiej firmy BAUER. Moc 265W. Polikrystaliczne. Okazy czytaj dalej...

Na sprzedaż - polska dystrybucja - Q Cells, Ja Solar

Do natychmiastowego odbioru. Wysokie stany magazynowe!!! Darmowy odbiór w 75 oddziałach Grodno S.A. czytaj dalej...