Na Śląsku rusza carsharing elektryków

Na Śląsku rusza carsharing elektryków
Stacja łądowania samochodów elektrycznych w Galerii Katowice. Mat. inwestora.
REKLAMA

W tym tygodniu na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej otwarto uniwersalną stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Inwestor zapewnia, że to pierwsza taka stacja ładowania na Śląsku. Jej otwarciu towarzyszy uruchomienie usługi carsharingu elektryków.

Stacja ładowania w Galerii Katowickiej posiada cztery miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych, które wyposażone są w dwie podwójne uniwersalne ładowarki. Inaugurację połączono ze startem GreenGooTM – aplikacji carsharingowej dla tego typu pojazdów.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych w katowickiej galerii handlowej do końca roku będzie bezpłatna dla wszystkich korzystających. Z początkiem 2018 r. planowane jest wprowadzenie opłat za ładowanie samochodów „zewnętrznych”. Natomiast użytkownicy carsharingu GreenGooTM zapłacą tylko za wynajem samochodu na minuty – dla nich korzystanie ze stacji będzie bezpłatne.

W ramach usługi GreenGooTM koszt wypożyczenia BMW i3, Nissan Leaf lub Renault ZOE wynosi 0,99 zł na minutę, natomiast wynajem elektryka w „klasie premium”, czyli Tesli Model S, będzie kosztować 3 zł na minutę.

Platforma GreenGooTM – działająca w systemie android i IOS – oprócz umożliwienia wypożyczenia auta elektrycznego na minuty, ma również szersze funkcje – m.in. wskazuje najbliższe wolne miejsce ładowania czy pozwala na rezerwację ładowania nawet na 10 minut przed przybyciem. Jak zapewnia inwestor, jest też jedyną w Polsce platformą umożliwiającą wypożyczenie samochodu Tesla S na minuty.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
MałyAleWariat |
"wynajem elektryka w „klasie premium”, czyli Tesli Model S, będzie kosztować 3 zł na minutę." Chętnie bym przetestował. 10 min do autostrady, tam się pobawić 15 minut, potem pół godziny po mieście, odstawić auto i zapłacić niecałe 200 zł.
kajko |
A nie ma po Polsku słowa;; ładowarka do aut ;; za parę lat po Angielsku będziemy rozmawiać
pv |
Widocznie zapomnieli słowa ładowarka do aut.

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...