Największe zamówienie na autobusy elektryczne z Wrocławia

Największe zamówienie na autobusy elektryczne z Wrocławia
Fot. Volvo
REKLAMA

Volvo Buses otrzymało największe jak dotąd zamówienie na miejskie autobusy elektryczne. Lokalny operator z norweskiego Trondheim zamówił 25 autobusów Volvo 7900 Electric. Zostaną one w całości wyprodukowane w Polsce we wrocławskiej fabryce Volvo.

AtB – instytucja zarządzająca transportem publicznym Trondheim – jest liderem we wprowadzaniu w Norwegii alternatywnych technologii napędowych. Jako jedna z pierwszych w Europie, w roku 2010, zamówiła zelektryfikowane autobusy Volvo – wówczas hybrydowe. Zamawiane obecnie autobusy, napędzane całkowicie energią elektryczną, rozpoczną kursowanie w sierpniu 2019 roku, na czterech liniach o długości od 12 do 15 km każda. Lokalny operator – Tide Buss – będzie dysponował największą w Norwegii flotą autobusów elektrycznych – będzie ich w sumie 35, z czego 25 to autobusy Volvo.

W pełni elektryczne autobusy Volvo zostaną dostarczone w pakiecie „pod klucz”. Wszelkimi kwestiami związanymi z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdów i baterii za stałą miesięczną opłatę ryczałtową zajmie się Volvo.

Autobusy będą ładowane szybką ładowarką na przystankach końcowych – przez pantograf wysuwany ze stacji ładowania. Stacje będą oparte na otwartej technologii OppCharge, co oznacza że będzie ona dostępna dla autobusów elektrycznych innych producentów.

Volvo zaznacza, że autobusy, które zaczną kursować w Trondheim, są całkowicie bezemisyjne, a zużycie energii jest o około 80 proc. niższe niż w przypadku porównywalnych autobusów o napędzie diesla.

Elektryczne autobusy dla Trondheim zostaną w całości wyprodukowane w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo, największej europejskiej fabryce firmy. Autobusy tego typu zostały dotychczas zamówione przez  takie miasta jak Malmo w Szwecji, Differdange w Luksemburgu czy Harrogate w Wielkiej Brytanii.

Oprócz autobusów elektrycznych, Volvo produkuje we Wrocławiu pojazdy o napędzie hybrydowym. Do tej pory Volvo dostarczyło operatorom transportu publicznego ponad 3,5 tys. zelektryfikowanych autobusów. 

red. gramwzielone.pl

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Enercon E-40/6.6.44

1 x Enercon E-40/6.6.44 -- Rok produkcji 2002 -- Wysokość wieży : 65 m -- Rotor : czytaj dalej...

CANADIAN SOLAR CS-3K280P innowacyjne moduły 280W poly

Przyjmujemy zamówienia na duże dostawy (1MW) w IQ 2018 r. innowacyjnych modułów polikrystalicznych ( czytaj dalej...

Panele BAUER 265W, cena 0,39E/Wp, okazja!

Witam, Oferta sprzedaży paneli produkcji niemieckiej firmy BAUER. Moc 265W. Polikrystaliczne. Okazy czytaj dalej...

Na sprzedaż - polska dystrybucja - Q Cells, Ja Solar

Do natychmiastowego odbioru. Wysokie stany magazynowe!!! Darmowy odbiór w 75 oddziałach Grodno S.A. czytaj dalej...